Podlavicí Podlavicí komentáře u knih

Kouzlo měsíční záře Kouzlo měsíční záře Linda Chapman

Knížku doporučuji jak dětem, tak i překvapivě čtenářům v mém věku, kteří by rádi zažili malé nostalgické chvilky. Nejspíše nezaujme každého, ale pokud se chcete na chvilku oprostit od svých problémů a dozvědět se něco více o hvězdách a magickém světě, stojí za přečtení.

29.03.2020 4 z 5

Chmatákovi a velká narozeninová loupež Chmatákovi a velká narozeninová loupež Anders Sparring

Líbí se mi, že příběh je jiný než ty, které můžeme vídat na pultech knihkupectví. Hlavními hrdiny nejsou kladné postavy, ale rodina, která si libuje v krádežích, lžích a podvodech. A co malé děti milují? Hru na policajty a lupiče a sladkosti. To vše v tomto příběhu najdou. Je to příjemná změna, a pokud rodiče čtou s dětmi, určitě se dopátrají i ponaučení.

Vilda a pidipískové Vilda a pidipískové Roald Dahl

Tento autor patří mezi mé oblíbence a společně s ilustrátorem Quentinem Blakem tvoří skvělá díla, která baví nejen děti, ale také dospělé. Kniha je určena dětem od šesti let, čemuž je také uzpůsobeno množství textu a ilustrací. Ilustrace jsou krásně barevné, jednoduché, můžeme říci typické „čmáranice“ Quentina Blakea, které mě prostě baví. Kniha je určena dětem od šesti let, čemuž je také uzpůsobeno množství textu a ilustrací. Ilustrace jsou krásně barevné, jednoduché, můžeme říci typické „čmáranice“ Quentina Blakea, které mě prostě baví. Líbí se mi nápad autora zpracovat na první pohled jednoduchý příběh. Rozvíjí čtenářovu fantazii a představivost, která je u dětí obzvláště důležitá. Během čtení můžete očekávat pořádnou dávku napětí, kdy prožíváte dobrodružné chvilky s Vildou a máte tendenci mu fandit nahlas: Vildo, běž! Uteč! Drž se!.