Podlavicí Podlavicí komentáře u knih

Chmatákovi a zlatý diamant Chmatákovi a zlatý diamant Anders Sparring

Příběhy o této rodince mě velmi baví. Je pravda, že první díl mě nadchl o něco více, ale seznámili jsme se s babičkou Chmatákovou, kterou jsem si oblíbila, a zjistili jsme, že její sušenky opravdu nesmíme jíst. Celkově hodnotím knihu kladně, i přes všechny špatnosti, které se v příběhu odehrávají. Těším se na další díl. Co tentokrát vyvedou?

13.12.2020 4 z 5

Jak si velká malá holčička upekla kouzelný den Jak si velká malá holčička upekla kouzelný den Marija Beršadskaja

Příběh je krátký, kniha má pouhých 48 stran. Písmo je velké, vhodné pro nejmenší čtenáře. Řadíme ji do kategorie „Čteme sami“, takže je ideální pro děti, které začínají se čtením, a mohou si tedy příběh přečíst samy. Čtení je dle mého dostatečně motivující, jelikož kniha obsahuje nádherné a velké ilustrace, jež příběh krásně doplňují. Doplňující otázky k přečtenému textu jsou samozřejmostí. Bonusem jsou úžasné recepty: banánový sen, sladká okurka a Mišotka (jablečný koláč). Oba určitě vyzkouším. Líbí se mi, že si děti příběh přečtou a potom si recepty mohou pod dohledem rodičů samy vyzkoušet. Jsou úplně jednoduché. A určitě budou mít radost, že něco samy upekly.

13.11.2020

Chmatákovi a velká narozeninová loupež Chmatákovi a velká narozeninová loupež Anders Sparring

Líbí se mi, že příběh je jiný než ty, které můžeme vídat na pultech knihkupectví. Hlavními hrdiny nejsou kladné postavy, ale rodina, která si libuje v krádežích, lžích a podvodech. A co malé děti milují? Hru na policajty a lupiče a sladkosti. To vše v tomto příběhu najdou. Je to příjemná změna, a pokud rodiče čtou s dětmi, určitě se dopátrají i ponaučení.

29.03.2020 4 z 5