piskot79 piskot79 komentáře u knih

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Moje druhé setkání (po Šifře mistra Leonarda) s Danem Brownem a tentokrát to bylo ještě mnohem slabší než zmiňovaný bestseller. Naprosto průhledná zápletka, šablonovité postavy, chaotický děj vařený neustále z vody a technické nesmysly jsou hlavní náplní knihy. Kniha je možná dobrá na léto někam na pláž, ale pokud máte rádi detektivky a záhady, tak budete zklamáni. Průměrně inteligentní čtenář odhalí hlavní zápornou postavu během prvních pár stránek a pak jen zbytečných 400stran čeká na to, zda měl pravdu (měl). Všichni hrdinové by měli být nesmírně inteligentní, rozlousknout závěrečnou šifru jim však trvá déle než by na to přišel průměrný český školák. Ano, je to nadprůměrně čtivá knížka, bohužel i nadprůměrně hloupá.

21.07.2011 1 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Prvních pár stránek bylo naprosto famózních, bohužel se postupem času příběh trochu rozplynul do ztracena. Jen mám pocit, že se na severu potlouká pod různými pseudonymy stále stejná dvojice vyšetřovatelů (chlap alkoholik s depresemi, žena schopná vyšetřovatelka nadaná nějakým bojovým uměním).

31.10.2011 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Zpočátku velice čtivá knížka se bohužel v druhé polovině začíná stávat parodií sama sebe. Podivný koktejl co nejvíce efektních žánrových schémat a nesympatických hrdinů.

21.04.2011 3 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Lepší než Hypnotizér, slabší než Larson, celkově solidní průměr. Osobně mám raději klasické detektivky, kde se pomocí slepých uliček hledá záporák (a motiv), než knihy, kdy je záporák (a motiv) v podstatě znám od začátku a jen se přemýšlí, jak mu přijít na kobylku. Čte se to opět velice dobře, jen občas zamrzí průhlednější vývoj děje nebo téměř nadpřirozené schopnosti některých postav.

26.10.2011 4 z 5

Entomologův odkaz Entomologův odkaz Peter May

Pokud je toto nejlepší kniha série, tak jsem rád, že nemusím číst předchozí díly. Oproti Ostrovu Lewis je to hodně slabé.

16.02.2018 2 z 5