pinkstrom pinkstrom komentáře u knih

Koukej, bude to oukej Koukej, bude to oukej Michaela Dočkalová

Pokud hledáte oddychovku na léto, do metra nebo i večer po práci, je tahle knížka skvělá volba. Čte se to samo, člověk se i zasměje a myslím, že se i v některém příběhu může najít. Doufám, že vyjde brzy další!

09.07.2020 5 z 5

Nebe v kleci Nebe v kleci Christine Leunens

Film jsem neviděla a o příběhu neslyšela, po knize jsem sáhla kvůli výzvě. O to víc jsem byla překvapená a dostala mnohem víc, než byla moje očekávání. Ač je to příběh velmi těžký a znepokojující, rozhodně není černobílý. Fascinovalo mě, jakým způsobem autorka popisovala tehdejší události perspektivou zfanatizovaného chlapce, i jakým stylem byla kniha psaná, kdy zásadní zvraty byly napsány jako kdyby jen tak mimochodem. To mě bavilo moc. Postavy byly skvěle propracované včetně myšlenkových pochodů, pocitů i životních a duševních proměn.

07.09.2023 5 z 5

Hana Maciuchová Hana Maciuchová Jakub Hladký

Hodnotím knihu, ne osobnost, o které je. Kniha působí velice amatérsky, skoro jako delší referát na střední. Čtenář by čekal, že zde bude např. rozhovor s herečkou, nebo alespoň "něco navíc". V podstatě jsou to ale jenom zkopírované články a informace z internetu, takže jejich fakticita je těžce spekulativní. Navíc s fakt velkým počtem nejen překlepů, ale i závažných pravopisných hrubek. Souzním s komentářem HŠ - nechápu, jak kniha mohla vyjít pod nějakým nakladatelstvím a jsem si jistá, že p. Maciuchová o ní ani nevěděla. Vyhozené peníze.

07.12.2021 odpad!