pileckova pileckova komentáře u knih

Maminka vaří líp, miláčku Maminka vaří líp, miláčku Alena Jakoubková

Zaujal mě název, myslela jsem, že to bude vtipné :-) Bohužel, nebylo to ani vtipné, ani to ničím výjimečné. Když jsem poprvé přečetla slovní spojení jednak.... druhak, tak jsem myslela, že se asi autorka spletla, ale když to bylo téměř na každé stránce, tak jsem se rozhodla, že napíšu tento komentář. Děj trapný, vyprávění jak když to píše žákyně 7.-8. třídy základní školy, všechny postavy se točí kolem Běly, která co si usmyslí, to má, je to rozmazlená k.... Dost mě iritovaly pasáže o jídle, fakt mě nezajímá, jak co naložila a jak podlila a dala na to oříšek másla.. Také je dost nevěrohodné, že když se ona odstěhuje, že se tam za ní téměř okamžitě přistěhuje celá rodina a všechny kamarádky s rodinami a jejich rodiče atd.. prostě padlé na hlavu, konec už jsem přeskakovala, děs běs.. Nedoporučuji, leda jako odstrašující příklad, jak nemá kniha vypadat.

23.04.2023 odpad!

Svátosti sadistického boha Svátosti sadistického boha Marek Přibil

Moc hezky se čte, Marek Přibil má velmi rozmanitou slovní zásobu a člověk se u čtení nenudí. Nejvíce mě z knihy zaujal příběh nemocného kamaráda, pasáže o něm jsou psány opravdu procítěně a je jasné, že autor sám něco podobného zažil. Doporučuji k přečtení všem, co mají rádi příběhy z novinářsko-politického podsvětí prolínající se do všedního života.

08.03.2017