phalene phalene komentáře u knih

Jantarové kukátko Jantarové kukátko Philip Pullman

Celá Jeho šerá hmota je famózním dílem. Myslím, že stále zůstává mým nejoblíbenějším příběhem. Člověk žasne, jak do sebe všechno zapadá, navíc když si uvědomí paralely mezi světem Lyry a tím naším, musí se pousmát nad tolika půvabnými metaforami i životními pravdami. Pohádka...ale překrásná a strhující.

Mor Mor Albert Camus

Porovnejte tento krutý poutavý příběh s šílenou realitou druhé světové války a vznikne vám kniha, na kterou budete velmi dlouho vzpomínat. Ukáže ryzí lidské charaktery: není špatných a dobrých obyvatel města. Jsou jen způsoby chování a jednání v situacích tak vypjatých, že se slitujete i nad zrádcem.

30.11.-0001 5 z 5

Prvních několik desítek stran je velmi příjemných a zábavných, ale číst nějakých 300 stran pořád toho samého? Utrpení. Mimoto postavy podobné Švejkovi (který mi nápadně připomíná Homera Simpsona) opravdu nemám ráda.

30.11.-0001 2 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Vynikající kniha, díky které jsem přesvědčena o tom, že se musím provdat do rodiny mafiánů :)

Nefalšovaná kočka Nefalšovaná kočka Terry Pratchett

Smíchy jsem sice nebrečela ani nic podobně "extrémního", ale usmívala jsem se po celou dobu četby :) Moc příjemná záležitost.

30.11.-0001 4 z 5