petusska01 petusska01 komentáře u knih

Drahý nepřítel Drahý nepřítel Kristen Callihan

Nejakým štýlom - asi teda kvôli tomu tiahnúcemu sa začiatku vzťahu mi pripomína príbeh aj Marianu Zapatu, čo je skôr kompliment ako výčitka. Z detskej nenávisti na silnú dospelácku lásku, so všetkým čo k tomu patrí - riešenie minulosti, plány do budúcnosti, náročná prítomnosť, ale aj kopec príjemného napätia, erotického doťahovania, humoru, odhaľovania myšlienok a emócií až na kožu. Macon mi bol v týchto veciach v mnohom sympatickejší než Del, ale tiež som si ju obľúbila. Autorka ma ozaj vytiahla do deja a aj keď som až tak veľmi nemusela čítať o jedle a zozname povolených potravín, všetko mi to pasovalo a dokresľovalo príbeh medzi nimi. Sam bola veľmi veľký zloduch a škoda, že sa nedočkala väčšieho trestu. Očakávala som ešte dokonca aj Saintovho otca ale to už by bola priveľká a pridlhá zápletka. Za mňa ozaj veľmi príjemná, kvalitná a na dlhé večery úžasná kniha.

14.07.2022 5 z 5

Bouřlivá noc Bouřlivá noc Elle Kennedy

Príjemný tretí diel série, ktorá bola takpovediac tiež celkom fajn. Nemá to síce na predchádzajúce série od Elle, ale určite sa ich prečítaním nič nepokazí. AJ aj Brett mi spolu ladili, dialógy, erotika, nebola núdza aj o humor, takže za mňa môžem povedať, že som spokojná. Boli zaujímaví aj svojim príbehom aj od pohľadu. Zápletka nebola prekvapivá, ale zbytočne knihu "nerozťahovala" a tak príbeh odsýpal bez zádrhelov. Neviem, či by som to netitulovala aj na topku z tejto trojice.

28.06.2022 5 z 5

Král Král Devney Perry

Som príjemne prekvapená. Čakala som nejakých drsných týpkov, ktorí sa neriadi pravidlami a o citoch sa veru nebavia nikdy. A potom strašne otravnú novinárku. Ale dej príjemné odsýpal, chémia medzi Kingom a Bryce sa mi páčila, dialógy len doplnili príjemný pocit z čítania. Obaja "rástli" aj keď s tou dôverou, to nebolo jednoduché. Zápletka a celkovo tá detektívna časť tohto príbehu...je to fajn, ale ako mohlo sa to ukončiť už v tejto knihe veru a do ďalších vymyslieť niečo nové...ALE áno, páčilo sa mi to, prijemne čítanie a to je dôležité.

13.06.2022 5 z 5

Hněv kejklíře Hněv kejklíře Amo Jones

Amo je šialená. Úplne. ja vlastne neviem či sa mi je príbehy páčia preto, lebo napĺňajú moju predstavu o dobrej a kvalitnej knihe, alebo preto lebo sú úplne iné, úplne mimo, viac menej šokujúce, plné zvratov, násilia, drsného sexu a kadejakých posplietaných bojov o moc či plné šialených rodín. Ani tento príbeh nebol výnimkou. BOlo to zaujímavé a nevedela som sa od toho odtrhnúť, napätie ma držalo až do konca. Niektorým činom Killiana som nerozumela, Saskia sa mi zdala v určitej miere sympatická, silná a milá, neprepadajúca svojim traumám (ani na konci). Knihy od tejto autorky sú veľmi zapamätateľné, ale ani jednu by som nedokázala zreferovať, pretože to je čisté šialenstvo čo sa tam deje. A asi preto sú také vyhladávané...

22.04.2022 5 z 5

Zlomený rytíř Zlomený rytíř L. J. Shen

Výborné. Minula séria a aj táto sú skvelé a ja sa teším na ďalšie a ďalšie pokračovania. Išlo tu síce o postavy, s ktorými som sa nedokázala stotožniť, a ktoré ma viac a niekedy menej dostávali do úplnej vývrtky, ale príbeh vo mne dokázal vyvolať neuveriteľne veľa emócií. A o to predsa ide. Štýl písania a samotný príbeh, rovnako aj "návrat" postáv z minulých dielov, to všetko bolo zarukou pre mňa ozaj kvalitného času stráveného čítaním. Keby si hlavne postavy dokázali "povedať" všetko hneď, tak by žiadny príbeh samozrejme nebol, "zápletka alebo teda dramatická vsuvka bola taktiež náročnejšia a smutnejšia ako inde, koniec trošku uponahlaný a akoby z inej vekovej generácie ale môže byť. Určite odporúčam.

25.03.2022 5 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Chvíľu mi trvalo kým som sa do deja dostala, kým som pochopila ten svet a o co ide... A nakoniec vlastne aj tak to bolo inak. Poppy je super. Silná osobnosť, múdra, schopná, bojovná... Ľudská lebo podľahla tomu chapavému strážcovi, ktorý v nej a pre ňu zabezpečoval slobodu. Aj keď bol až priveľmi dokonalý nie?! Začalo to naberať na obrátkach a ja som sa nevedela odtrhnúť. Takýto koniec som nepredpokladala a som veľmi zvedavá čo bude ďalej. Temný ma toho na rováši určite viac, čo sa mi však páči, že od Poppy sa nevie odpútať a podnecuje ju byť silnou aj napriek tomu, že je proti nemu, proti jeho ľudu... Autorku som si obľúbila už pri jej predchádzajúcich knihách a sériách, nesklamala ma.

04.01.2022 5 z 5

Vánoční lásky Vánoční lásky Vi Keeland

Jednoduché, milé, rýchle. Jednorázovka. Príbehy sú krátke a viac menej vtipné, niektoré mapujú jeden deň a niektoré dlhšiu dobu spoznávania postáv. Taká príjemná krátka harlequinka, možno do daru pre nie veľmi vášnivého čitateľa.

09.12.2021 3 z 5

Halton Halton Melanie Moreland

Jedna z tých lepších v tejto sérii! Síce musím povedať, že nič také nepredvídateľné sa v príbehu nestalo ale vôbec mi to nevadilo. Čítalo sa to rýchlo a autorka dokázala vyvolať vo mne emócie. Halton aj Fee (zvyknúť si na toto meno mi dalo zabrať) boli velmi príjemná dvojka. Začiatok ako sa dávali dokopy bol zaujímavejší ale celkovo veľmi dobrý príbeh. Celá séria patrí k tým kvalitnejším veciam, takže určite smelo do toho.

27.11.2021 5 z 5

Rozmazlená princezna Rozmazlená princezna L. J. Shen

Ja som vlastne ani nevedela, že ide o deti HotHoles keď som to išla čítať. Ale som rada, že som tam starú partu opäť "stretla", tá séria patrí medzi moje obľúbené. Asi by som mohla povedať, že sa teším aj teda na túto sériu o ich deťoch TodHoles :) Čo sa týka tohto príbehu, bolo to také niečo medzi Amo Jones a klasickou Hate to Love, ale páčilo sa mi to. Penn mi prišiel ozaj ako zásadový chlap, napriek s**čkám, v ktorých bol. Daria bola ozaj veľmi slabá a labilná osôbka. Čo ma však sklamalo bolo správanie Mel, jej mamy. Ozaj by som ju podľa ich prvého dielu neodhadla na takúto mamu. Na konci sa veci vyriešili, čož je fajn ale po celú dobu som bola pomerne sklamaná z Melody a aj Jamieho viac menej. Ten koniec medzi Pennom a Dariou potešil, ale teda fakt nechápem prečo sa tam objavil na konci všetky tie postavy...veď sa ani nemali radi!! Ale snáď to súvisí s iným príbehom :)

08.10.2021 5 z 5

Milovaný soused Milovaný soused Penelope Ward

Až po chvíli mi došlo, že ide o voľné pokračovanie milovaného brata. Bolo to super. Bolo to tak dokonalé, až sa mi to miestami zdalo predvídatelné a trošku nudné a sladké. Ale vlastne tomu nemám čo vytknúť. Bolo to zábavné aj sexi, romantika ako vyšitá. Pokračovanie predpokladám s Taylorom a Jade takže som zvedavá.

29.09.2021 4 z 5

Přísně tajné Přísně tajné Elle Kennedy

Je to moj tretí príbeh s touto tematikou a radím ho na druhé miesto :) séria HIM bola lepšia, ale ani toto nesklamalo. Veľmi príjemné čítanie, sexi chlapci, zápletka tiež bola dotiahnuta do konca, aj keď miestami samozrejme to bolo predvidateĺne ale na kvalite príbehu to neubralo. Autorky toez radím medzi moje obľúbené takže určite odporúčam a teším sa na ďalšie podobné príbehy.

18.03.2021 4 z 5

Bane: Prokletá láska Bane: Prokletá láska L. J. Shen

Musím povedať, že to bola riadna nálož. Chémiu, erotiku, dialógy medzi Banom a Jesse som si neskutočne užívala a Jesse patrí aj moj obdiv (to všetkým samostatným a dovtipným ženským postavám). Bane - opat zly chlapec, ktorý skrýva svoju úžasnú stránku - to ja môžem :) Celkovo odporúčam celú sériu, v každom z týchto príbehov je niečo čo ma zasiahlo a ostalo zapamatané, napriek tomu že je to "len" nejaká erotická literatúra pre ženy.

29.09.2020 5 z 5

Nádech Nádech Penelope Douglas

Príbeh som už niekoľko krát čítala, a rada si ho prečítam znova. Páči sa mi vývin Tate a ako sa dokáže postaviť sama za seba/ narozdiel od minulosti. Mám rada príbehy Láska vs Nenávisť :)

22.06.2020 5 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

ANO! Urcite precitat. Vsetky pribehy z hokejovej serie :)

Plán Plán Elle Kennedy

Cela seria Off-Campus patri medzi moje oblubene! Kludne odporucam vsetkym - samozrejme niektore postavy a pribehy su lepsie ako druhe, ale cele je to fajnovo prepojene, dava to zmysel, neurazi a oddychnete si aj zasmejete :) a ti sexi hokejisti su velke plus no :-D

Rockový polibek Rockový polibek Kylie Scott

Cela seria Stage Dive je skvela. Samozrejme niektore z pribehov lepsie ako druhe, ale celkovo myslim ze velmi komplexne pribehy, vtiahne vas to do deja a postavy si oblubite. Odporucam.

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

K tejto knihe som sa uz viackrat vratila, vlastne k celej serii. Odporucam, cita sa velmi lahko a vtiahne vas do deja! Velmi sympaticke vsetky postavy! Odporucam

Jenom kamarádi Jenom kamarádi Abby Jimenez

No, tá anotácia a príbeh vyzerá taaaak jednoducho, taak romanticky a zrazu vás dostane do takého kolotoča emócií, že som sa z neho nejako nevedela vyhrabať. Kristen mi bola sympaticko nesympatická. Samostatná žena, vtipná drzá skvelá kamarátka, odvážna a silná čo sa týka zvládania ochorenia, aj toho psychického OCD (a tráum z detstva). Čo bolo nepekné, bolo jej áno- nie správanie sa k Joshovi. Áno, bolo to logicky vysvetlené, ale bolo to hrozné. Lebo Josh to bol dokonalý chlap. Ozaj áno. Ale príbeh ich dvoch bol skvelý, ozaj ma udržiaval v napätí, rozduchaval emócie. Skončilo to krásne, spoločné boli veľmi silný. Čo nemôžem autorke odpustiť je príbeh "naokraji" ktorý dopadol veľmi smutne. Ozaj som verila... Ozaj oceňujem ako autorka sa pustila do "osvety" o neplodnosti a problémov s týmito ženskými vecami. Nie je to bežné, nie je to jednoduché vložiť do romantickej knihy. Rozumiem, že možno to nie je najlepší príbeh ktorý som čítala. Ani štýl a ani postavy. Ale bolo to iné a malo to prvky kvalitnej literatúry ako vtiahnutie do deja, emocionálne tornádo, skvelí priatelia a prítomnosť zloducha ;)

21.12.2023 4 z 5

Osamělé srdce Osamělé srdce Mona Kasten

Preboha, akútne potrebujem pokračovanie!!! Toto je emocionálna pecka!! Na jednej strane mám dojem, že táto kniha nepatrí k letnému oddychovému čítaniu, že o romantiku ako ju poznáme z iných príbehov, táto kniha ani len nezakopla a ľúbostný vzťah tam viac menej neexistuje. Na druhej strane, mám dojem, že v tých správach medzi Adamom a Rosie je viac intimity, viac dôvery a romantiky ako v ktoromkoľvek inom vzťahu. Autorka bravúrne popisuje emócie postáv a maximálne ma vtiahla do deja, až tak, že som mala dojem že ich emócie sú mojimi a celé to prežívam s nimi a to musím povedať, že pozitívnych emócií tam veru veľa nebolo. Som očarená týmto príbehom a chcem pokračovanie, chcem Adama, chcem vedieť čo sa mu stalo a chcem Rosie, ktorá je milá, rozkošná, sama sebou...a chcem ich spolu.

13.07.2023 5 z 5

Aristokrat Aristokrat Penelope Ward

Som šokovaná. Úplne som očakávala niečo iné. Od autorky som zvyknutá na iné. A stále som na niečo len čakala a to niečo neprišlo... Hlavné postavy boli nudné, Leo bol podľa mňa absolútne nepríťažlivý človek, bez vtipu a šarmu. Felicity sa mi páčila v rámci jej samostatnosti ale podĺa mňa s tým svojim strachom a plánovaním mala určite nejakú diagnózu. Ako aj on, keď za 5 rokov sa nevedeli nikam pohnúť v živote. SPOILER: Keď Lea Felicity našla v Anglicku v stave akom bol, myslela som si, že príde zvrat a dá sa dokopy so Sigom, ktorý bol z celého príbehu najvýraznejsia postava :) Potom teda už prišlo na lámanie chleba a ten koniec bol celkom rýchly, vďakabohu. Taký presladený. Ale najviac som sklamaná z tých nemastných hlavných postáv, tú chémiu medzi nimi som vôbec necítila veru. Ale teda okej, čo kvitujem je celkom morálne náročná téma rozvodu a nevery a podobne. Ale za mňa tentokrát e-e.

20.03.2023 2 z 5