Peťula96 Peťula96 komentáře u knih

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Na Půlnoční knihovnu jsem se neskutečně těšila. Od autora jsem již četla knihu Lidé, která byla naprosto dokonalá, a tak jsem od této měla vysoká očekávání. Má očekávání se ovšem nenaplnila, neboť tenhle příběh všechna má očekávání předčil. Čekala jsem, že mi toho hodně předá a předal mi daleko více. Je to krásný a dojemný příběh o hledání štěstí a dokonalého života, který je plný hlubokých myšlenek, které vám v hlavě zůstanou ještě dlouho po dočtení. S klidným srdcem mohu Půlnoční knihovnu označit za mou nej knihu tohoto roku a budu jí doporučovat všude možně a každému.

12.11.2022 5 z 5

Moje cesta do fantazie Moje cesta do fantazie Lenka Poláčková

Knihu jsem si vybrala zejména podle obálky, která mě hned na první pohled zaujala, a to díky postavičce Totora, který se na ní nachází. Anotace mě už pak utvrdila v tom, že se mi kniha určitě bude líbit, a nespletla jsem se. Vyprávění je napsáno velmi čtivým stylem, líbilo se mi, že se zde objevovalo mnoho momentů z filmu o Totorovi (a nejen z něho), které ovšem odhalí jen ten, kdo film viděl. Příběh byl sice místy předvídatelný, ale vůbec mi to nevadilo, naopak jsem byla ráda, že není přehnaně komplikovaný. Kniha nemá čistě feel good atmosféru, ačkoliv tak může zprvu působit, ale v celkovém dojmu to na mě působí jako odpočinková kniha, třeba teď na léto. A milovníci filmů od Ghibli by o ni rozhodně neměli přijít.

12.11.2022 4 z 5

Hra světla Hra světla Stan Lee

Když jsem viděla, že tato kniha vyjde, tak jsem hned věděla, že si ji budu muset přečíst. Po jejím dočtení jsem měla jasno...chci víc takových knih a chci, aby podle této natočili film. Příběh mě pohltil hned od začátku a nepustil mě, dokud nebyl konec. Tohle je jen jeden z dalších důkazů, že Stan Lee byl opravdu jednička ve svém oboru.

26.10.2020 5 z 5

Kodex lovce stínů Kodex lovce stínů Cassandra Clare (p)

Přečtení Kodexu mi dalo mnoho nových vědomostí o světě stínů a zodpovědělo mi to i pár otázek, které jsem měla. Některé části mě bavily méně a některé více. Nejvíce mě zajímala kapitola o démonech, podsvěťanech a o runách. Výčet démonů, který zde najdeme, je podle mě ale hrozně krátký. Vyjmenovala bych jich taky klidně více a více se o nich rozepsala. O podsvěťanech, tedy o vlkodlacích, vílách, upírech a o čarodějích, se zde toho dozvíme mnoho nového, co v knihách nebylo řečeno, takže to mi udělalo velkou radost. Tu jsem měla také z ukázky run, kterou jsem zde našla, v té vidím největší plus této knihy.
Celkově knihu hodnotím kladně a rozhodně si ji ještě několikrát přečtu. Jestli jsi světem stínů tak pohlcen/a jako já, nebo jen se o něm chceš dozvědět více, tak je tato kniha ta správná volba. Jen takové malé doporučení - než se do něj pustíš, tak si nejprve přečti sérii Nástrojů smrti, Kodex by mi mohl pár věcí vyspoilerovat.

25.10.2020 4 z 5