Petkona Petkona komentáře u knih

Okamžik pravdy Okamžik pravdy Kasie West

Čistě romantické knihy moc často nečtu, ale díky poměrně známému jménu autorky mi to nedalo a musela jsem si nějakou přečíst. A určitě jsem udělala dobře, jelikož mě knížka hned od první stránky vtáhla a to jsem nečekala. Plavecké prostředí bylo hodně povedené a hlavní hrdinka byla skvělá, dokázala jsem se do ní vcítit a fandila jsem jí. Ani se tam nevyskytovaly takové ty klasické klišé, občas nějaké ano, ale myslím, že to bylo ve snesitelném množství a k romantickým knihám to prostě patří. Knihu jsem měla přečtenou ani ne za den, četlo se to strašně rychle a na léto je to skvělá oddechovka. Určitě se chystám na další autorčiny knihy a jsem ráda, že tahle kniha trošku zmírnila moji nechuť k přeslazeným romantickým knihám.

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Opět geniální. Jedna z nejlepších autorčiných knih a naprosto oprávněně. Psychologie postav byla dokonalá a rozuzlení mě až do posledního stránek nenapadlo. Knihu jsem měla přečtenou během asi dvou dní a nemohla jsem se dočkat, kdo je vrahem.

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Myslím, že jsem dostatečně nepochopila hlavní smysl knihy. Celý příběh je protkaný ponurou atmosférou, která sice vyvrcholí na konci, ale táhne se snad od první třetiny knihy a pak už nečtete o ničem jiném. Občas mi přišlo, že hlavním tématem v knize je Wertherovo utrpení a zoufání a nic jiného v knize nefiguruje. Jazyk, jakým je kniha napsána je krásný a popisné pasáže vyzdvihují knihu, ale jinak mi to přišlo docela jednotvárné a ke konci mě už číst jenom o Wertherově neopětované lásce upřímně moc nebavilo, takže tahle klasika asi nebude patřit mezi mé oblíbené.

Brána osudu Brána osudu Agatha Christie

Bohužel pro mě jedna z průměrnějších autorčiných knih. Nepřišlo mi to až tak geniální jako ostatní autorčiny knihy, ale i přes to je to velice dobrá detektivka, u které si určitě budete namáhat mozek a budete zvědaví, kdo za vším stojí.

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Opravdu skvostné zakončení série. Příběh stále ještě nabírá na obrátkách a vy čtete jednu kapitolu za druhou. Konec skvělý, nepřekombinovaný a já jsem spokojená. Napínavé a nepředvídatelné. Skvělá detektivka.

08.07.2022 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Velice povedená klasika. Moc dobře se to četlo, místy jsem se i doopravdy nahlas zasmála. Řekla bych, že to je ideální k maturitní četbě pro ty, kteří moc nečtou. Není to dějově náročné, ale i tak opravdu skvělá, rychle přečtená kniha.

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Pro mě je to asi jedna z nejlepších Kingových knih. Vlastně celá trilogie se mi neskutečně líbila. Tak propletený děj a zápletka se jen tak nevidí. Kniha pomalu spěje ke konci a vy hltáte každou stránku. Od autora skvělých hororů jsem takhle skvělou detektivku nečekala. Celý příběh má tak ponurou atmosféru a vy jste napnutí od začátku dokonce. Skvělé.

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

S touhle klasikou jsem se bohužel nesžila. Příběh byl na mě moc prostý a až na takové ty klasické scény se toho tam moc nedělo. Jediné co bylo krásné byl jazyk, který celý příběh vyzdvihoval. Rozhodně Shakespeara nezavrhuji, jen jsem od takové naprosté klasiky čekala asi víc.

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Další z geniálního autorčiných knih. Opět skvělá zápletka, postavy a i samotné rozuzlení.

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Upřímně mě tahle kniha od Agathy Christie moc nezaujala. Samozřejmě měla geniální zápletku, jen mi dojem z knihy kazilo přehnané množství postav. Ke konci už jsem se v postavách strašně ztrácela a rozuzlení na mě neudělalo díky tomu takový dojem, jaký asi mělo. Možná to je jen můj osobní problém, ale určitě je spoustu lepších knih od autorky.

08.07.2022 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Moje první kniha od autorky a myslím, že jsem nemohla zvolit lépe. Tak napínavou a čtivou knihu jsem už dlouho nečetla a ne jednou jsem zůstala koukat na knihu s otevřenou pusou a naprosto překvapený výrazem. Psychologie postav je naprosto geniální a k tomu taková ponurá a temná atmosféra, která prostupuje celý příběh. Tolik zvratů co autorka do knihy dokázala zasadit jsem vůbec nečekala a to ani nemluvím o konci. O tom jsem přemýšlela pěknou řádku dní a hrozně by mě zajímalo jak to samotná autorka zamýšlena. Opravdu geniální a musím se pustit do dalších autorčiných knih.

07.07.2022 5 z 5

Letos v zimě Letos v zimě Alice Oseman

Fajnová novelka k Srdcerváčům, nebylo to nějak moc dějově nabité, ale užila jsem si to a určitě jestli jste fanoušky Srdcerváčů, tak si to přečtěte. A i když je to kniha a ne komiks tak i přes to jsou tam moc hezké ilustrace, které krásně dotvářejí příběh.

07.07.2022 3 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Nějakým způsobem jsem knihu četla až po Království popela, což jsem pochopila, že byla možná chyba, ale ve výsledku mi to ani moc nevadilo. Bylo to příjemné navracení ke starým známým postavám, oblíbila jsem si o trochu více Chaola i ostatní postavy. Určitě bych udělala líp, kdybych se ke čtení dostala před posledním dílem, protože by mi ho možná pomohlo pochopit trošku lépe. Bylo to lehce odkloněné od té hlavní linky s Aelin a příběh se ubíral jiným směrem, ale i přes to to se vším souviselo. Kniha mě příjemně překvapila a vlastně mi skvěle uzavřela celou sérii Skleněný trůn.

07.07.2022 5 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Tohle byl rozhodně nejlepší díl z celé série. I přes to, že má kniha skoro tisíc stran a dala by se rozdělit na čtyři další díly, se četla neskutečně rychle a opravdu mě každá stránka bavila, i když se mi občas moc nelíbilo co autorka prováděla s mými oblíbenými postavami, ale většinou to pak nějak zachránila. Na všech stránkách byla nějaká akce a u čtení jste se prostě jako u žádné další knížky od Maasové nenudili. Autorka opravdu umí vtáhnout do děje a postavy vykreslí tak, aby jste si všechny zamilovali. Erilea se mi bude těžko opouštět a pořád se nemůžu přenést přes to, že už to skončilo (i když mi teda ještě zbývá Věž úsvitu, kterou jsem si omylem nechala až na konec a Krvavé ostří). Aelin, Jeřába, Doriana, Manon, Chaola, Lysandru a i všechny ostatní jsem si hrozně oblíbila a tak nějak bych potřebovala, aby Skleněný trůn měl ještě dvakrát více dílů :) I když by to byly jen popisy Terrasenu nebo čehokoliv jiného, myslím, že od Maasové bych přečetla všechno :) Skleněný trůn už budu mít asi navždycky mezi mými nejoblíbenějšími sériemi a jsem hrozně ráda, že jsem se ke čtení téhle rozsáhlé série dostala a podle toho, jak tohle bylo skvělé se těším o to víc na Dvory, ale obávám se, že Skleněný trůn nepřekonají ani Dvory:)

06.03.2022 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Opět skvělé. Kvalitou se to určitě vyrovnává předchozím dílům, i když musím říct, že ze začátku mi chvilku trvalo se začíst a bylo tam tak nějak moc postav a nedávalo mi to moc smysl, což se k mé úlevě na konci geniálně vyřešilo. Za to musím autorku pochválit. Tak spletitý děj a tolik postav jejichž osudy se všemi možnými směry proplétaly a spojovaly a přesto to dávalo smysl. A i když má kniha skoro 700 stran, tak to uteklo strašně rychle a pořád se tam něco dělo. Přesto to nebylo zajímavé jen dějem, ale hrozně se mi taky líbil jazyk, kterým je to napsané, to přidávalo na kráse popisným scénám, které já moc nemusím, ale autorka tohle umí. O postavách snad ani nemusím mluvit, ty jsme si snad zamilovali všichni. V tomhle díle jsem si ovšem víc zamilovala Manon, která byla opravdu skvělá. Chtěla jsem být součástí děje a prožívat všechno s postavami což se mi poslední dobou neděje moc často, naposled u Rodu země a krve, takže tohle autorka umí:). No a konec byl samozřejmě hrozně smutný a doufám, že se to v dalším díle nějak vyřeší. Ale jinak naprosto nádherný příběh, který si rozhodně musíte přečíst.

03.02.2022 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Prokousat se tímhle dílem mi trvalo možná trošku déle, ale přesto jsem si užívala čtení každé stránky. Třetí díl nastavil laťku hodně vysoko, ale tenhle ji ještě překonal. Úplně s přehledem. Začátek se možná trochu táhl, ale to úplně dostatečně vynahradil konec a vlastně už tak od půlky příběh nabral obrátky a v knize se objevoval jeden zvrat za druhým. Když už jsme u těch zvratů těch tam bylo strašně moc a každou chvíli se tam objevilo něco překvapivého a já převážně na konci seděla u čtení s rukou před pusou a vyvalenýma očima. Jinak ten konec jsem silně nedávala. To co autorka prováděla s postavami mi trhalo srdce. V jednu chvíli ve všech dějových linkách umíraly postavy nebo se něco kazilo a já malém tu knihu odhodila pryč. Nakonec myslím, že to autorka zachránila a mě se hrozně ulevilo. Nové postavy které se zde objevovaly jsem uvítala a byly opravdu skvělé a moc se mi líbilo, jak se promíchaly jejich osudy se starými známými postavami.
Jestli taky tak dlouho váhate se čtením Skleněného trůnu, tak to musíte napravit, protože tahle série se určitě vyplatí.

29.01.2022 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Skvělé skvělé skvělé. Vůbec nemám co bych tomuhle dílu vytkla. Vlastně ani celé sérii nemůžu nic vytknout. Už první dva díly se mi neskutečně líbily, ale v tomhle díle přibyly nové postavy, které jsem si neskutečně zamilovala, jako například Manon s Jeřábem a další. Hrozně mě bavilo sledovat dějovou linku Aelin s Jeřábem a nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Autorka má vsechno neskutečně promyšlené, ale myslím, že se to projeví ještě více v dalších dílech a moc se těším na to, až to do sebe všechno zapadne. Maasová má neskutečně čtivý styl psaní a tak je Skleněný trůn jako dělaný na vytržení ze čtecí krize. Takže za mě se čtení Skleněného trůnu rozhodně vyplatí a já se jdu vrhnout na další díl.

29.01.2022 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Mám za sebou druhý díl Skleněného trůnu a tahle série si mě začíná docela hodně získávat. Autorce musím pochválit skvělé postavy, se kterými je až příliš lehké se ztotožnit a hned od začátku si je zamilujete. A k dějí musím říct jen to, že to skoro celou knihu jelo tak pozvolna, řešilo se tam jen pár věcí, ale přitom mě to neskutečně bavilo a za tím bude asi Celaena s Dorianem, ale tak posledních 100 stran se to neskutečně rozjelo a začalo se tam toho dít fakt extrémně moc a já nemohla přestat číst. Tolik zvratů tam bylo a strašně mockrát jsem zůstala jen hledět s rukou před pusou a koukat na to, co tam autorka překvapujícího vymyslela. Hrozně se mi taky líbila atmosféra hradu, jeho podzemních chodeb, knihovny a starých knih a hrozně lehko jsem si mohla představovat prostředí a postavy. Do autorčina stylu psaní jsem se ještě moc nedostala a tak mě možná i ty odhadnutelné zvraty překvapily, což byla výhoda. Já vůbec nemám co vytknout a hned se musím vrhnout na další díl.

10.01.2022 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Jak to, že jsem se k téhle sérii dostala až teď? Proč mě k tomu někdo nedonutil? To bylo naprosto skvělé od první do poslední stránky. Od S. J. Maas mám za sebou už Půlměsíční město, které bylo mimochodem taky skvělé, ale mám pocit, že až se tahle série víc rozvine, tak možná bude ještě lepší. Ale i toto bylo naprosto skvělé fantasy, nemělo to žádná nudná místa a děj vás pořád nutil číst dál. Celaena a ostatní postavy byly skvělé a neskutečně mi přirostly k srdci, ale musím pochválit i ty záporné postavy, díky kterým jsem měla hlavní postavy ještě radši. Fantasy prvky se mi taky moc líbily, přišly mi originální a neotřelé a skvěle se do příběhu hodily. Ve finále se mi to strašně líbilo a moc se těším na další díly. A jestli taky váháte jako já se do příběhu pustit, tak do toho určitě jděte.

04.01.2022 5 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

Další geniální kniha od autorky a myslím, že tahle bude patřit do těch nejlepších, co jsem od ní četla. Příběh neuvěřitelně gradoval a vy skoro nedýcháte a jenom zvědavě čekáte jak to dopadne. Zápletka skvělá, promyšlená, zamotaná a i když už od začátku tam byly kapitoly o člověku, který se choval jako vrah, konec vás stejně překvapí jako každá detektivka od Agathy Christie.

01.01.2022 5 z 5