Peti Peti komentáře u knih

Temný anděl Temný anděl Mari Jungstedt

Osmý díl ze série Anders Knutas, tentokrát se vraždí kyanidem. Celkový dojem z tohoto dílu mám takový prapodivný, kniha mě ani nenadchla ani neurazila. Asi nejslabší z celé série.

Kat Kat Martin Moudrý

Třetí díl o Maxmiliánovi a návštěva vesmíru a cizích planet. Cíl je zničit Cizince, Protivníky a zachránit Zemi. Tento poslední díl se mi líbil z celé série nejméně, už to na mě bylo asi až příliš.

Cynik Cynik Jiří Kulhánek

Druhý díl o Maxmiliánovi a ten je teda drsný. Čekala bych, že lidé budou držet při sobě, ale vůbec ne. Pavouky naprosto nesnáším, proč jich je v tomto díle tolik? A copak se asi stalo s Jonášem a Sanghai? Dle mého slabší díl než první, ale pořád čtivé.

Dobrák Dobrák Jiří Kulhánek

Moje úplně první kniha od Kulhánka. Jsem spíše nadšenec do fantasy, ale tato sci-fi mě neurazila. Vtipné, že až na konci knihy se dozvíme jméno hrdiny :). A popelnice, to jsou tedy pěkné potvory.

15.08.2017

Malá ručka Malá ručka Susan Hill

Tak to teda bylo čtení. Kniha s krátkým příběhem o jednom domě. Ovšem nakonec nic není jen náhoda. Strašidelné čtení, dočítala jsem ji o půlnoci a pak jsem usínala ne s úplně dobrým pocitem. Za mě dobrá kniha.

15.08.2017

Most duší Most duší Fiona McIntosh

Třetí díl a pro mě velké rozzuzlení. Do poslední chvíle jsem netušila, jak to a v kterém těle vlastně Wyll zkončí. A dobré to je, Happy end :).

Krev a vzpomínky Krev a vzpomínky Fiona McIntosh

Druhý díl série o Wyllovi a daru převtělení. Wyll to tedy nemá jednoduché, obzvlášťě v těle ženy. Ale statečně se snaží čelit osudu a zachránit co se dá.

Myrrenin dar Myrrenin dar Fiona McIntosh

Fantasy kniha o daru převtělení, který hlavnímu protagonistovi zaprvé zachraňuje život a za druhé pomáhá nastolit mír mezi sousedícími královstvími. Začátek mi přišel drsný (především mučení) a Celimusovi bych dala nejraději pár facek (to ten král Magnus nezvládl), ale jinak za mě čtivá kniha, kdy se těším na další díl.

Kámen na vrcholu Kámen na vrcholu Ewa Białołęcka

Druhý díl série vypráví o Kamínkovi a přátelích a jejich životě na Dračím souostroví, kde si užívají klidného a idylického života. Nakonec ale pohádkový život končí a oni se musí vydat vstříc realitě. Krásná kniha.

Tkáč iluzí Tkáč iluzí Ewa Białołęcka

Příběh o Kamínkovi a jeho přátelích se mi velmi líbil, fantasy je můj oblíbený žánr. Baví mě svět mágů i svět draků. Hezká čtivá kniha.

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Mám pocit, že se jedná o jednu z knih z povinné četby. Četla jsem ji až nyní, dlouho po dokončení školní docházky a nějak nevím, co si o ní myslet. Jsem ráda, že jsem ji přečetla, příběh má hlubokou myšlenku - povrchnost, sobeckost, sortování. Ale zpracování jako takové mě příliš neosvojilo. Zkusím doplnit ještě shlédnutím filmu.

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Třetí díl této trilogie. Knihu jsem četla vlastně jen proto, abych nezůstala trčet uprostřed příběhu. Dle mého kvalitu prvního dílu to nemělo, ale zas bych řekla, že byla čtivější než díl druhý. V každém případě Jacob nezklamal své přátele a embryny a příběh má šťastný konec.

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Druhý díl knihy o podivných dětech, kdy s nimi Jacob cestuje, aby zachránili paní ředitelku. Na to, jak jsem byla nadšená z prvního dílu, tento se mi už tak lehce nečetl. Příběh dle mého zbytečně překombinovaný a zdlouhavý.

09.08.2017

Kniha o tajemném a ukrytém světě tajemných, do kterého kupodivu patřil dříve i Jacobův dědeček. Po jeho tragické smrti se Jacobovi zhorší psychické zdraví a nakonec odjede s otcem na ostrov, kde se dostává do světa podivných dětí a stvůr. Četla jsem jedním dechem, poutavý a hbitý příběh.

Pravdu znát nemusíš Pravdu znát nemusíš Mary Higgins Clark

Detektivní román s hlavní hrdinkou Mariah se točí kolem smrti jejího otce a cenného rukopisu. Zapletení jsou v tom otcovi přátelé nebo otce zastřelila nemocná manželka? Pro mě je téma starých artefaktů zajímavé, škoda jen, že to tu bylo zmíněno jen okrajově. Dle mého detektivka, která nenadchne ale ani neurazí.

Židovka z Toleda Židovka z Toleda Lion Feuchtwanger

Tato kniha mě opravdu nadchla. Nejen milostný příběh křesťanského krále Alfonsa a židovské dívky Raquel v době, kdy je Svatá válka. Politika, muslimové, židi a křesťané, to vše v historickém románu, který jsem přečetla jedním dechem.

08.05.2017

Dům v Orionu Dům v Orionu Andrea Fischerová

Kniha, která mi byla blízká nejen tím, že pocházím z Liberce. Kateřině změní život jeden pohled do okna domu. Autor, Karolína Světlá a vznikající román, to vše má v knize místo. Čtení zajímavé, místy tajemné.

19.04.2017

Hra lží Hra lží Sara Shepard

Prví kniha ze série a pro mě vtipné čtivé zábavné oddychové. Emma mě baví a líbí se mi, jak danou zapeklitou situaci zvládá. Jsem opravdu zvědavá, co je pravda a co hra.

27.03.2017

Bohové Gothamu Bohové Gothamu Lyndsay Faye

Detektivka, která se odehrává v New Yorku v 19. století, kdy vzniká první policejní sbor - měděné hvězdy. Timothy Wilde se shodou okolností (velkou roli zde hraje jeho bratr Vil) stane policistou nově vzniklého sboru, který je pod záštitou demokratické strany. Když se cestou z pochůzky srazí s dívčinou v krvavé košilce, začíná příběh, který je potřeba rozmotat. Objeví se v něm mrtvé děti s křížem na hrudi, bordel mamá, slečna Mercy a její otec pastor a další. No rozuzlení mě velmi překvapilo, to jsem tedy nečekala.

16.03.2017

Vražedné léto Vražedné léto Mari Jungstedt

Pátý díl ze série. Tentokrát se prolínají dva příběhy - jeden z minulosti, druhý v přítomnosti. Případ vyřeší nakonec Karin (zástupkyně komisaře), která se vydá na ostrov, kde se vražda stala. Tam, nad knihami v muzeu, vše vyplave na povrch. Karin zaplatí za to ovšem zaplatí další tajností do sbírky. A co naše love story? U Emmy a Johany se vše k dobrému obrací a svatební zvony bijí.

11.03.2017