petgona petgona komentáře u knih

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Zo zaciatku som mala tazkosti sa zacitat, ale vtiahlo ma to. A bolo to super! Napinave, so zaujimavymi zvratmi a pomerne necakanym rozuzlenim. Skutocne vyborne.

14.08.2022 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Tak toto bolo super. Vobec som necakala, ze to bude take dobre. Neviem sa dockat dalsieho dielu.

31.01.2019 5 z 5

Pán Mercedes Pán Mercedes Stephen King

Toto bolo velmi dobre. Niektore Kingove knihy mi prisli nudne, plne vaty a zbytocnych opisov a odbociek. Ale tato knizka bola sice relativne pomala, ale napinava od zaciatku az do konca.
Velmi sa mi tiez paci, ked autor pise knihu aj z pohladu vraha, a teda King ho podla mna krasne vystihol.

22.03.2024 5 z 5

Ocelové žezlo Ocelové žezlo Juraj Červenák

Dalsia z tych, co som uz citala ale vobec si ich nepamatam pamatam si len to, ze bohatier sa mi velmi pacil a potvrdila som si, ze to tak je.
Cervenaka mam proste rada, ci ide o jeho fantasy alebo detektivky. Je super, se tu vsadza slovansku mytologiu, je to osviezujuce.

16.09.2023 5 z 5

Sedem manželov Evelyn Hugovej Sedem manželov Evelyn Hugovej Taylor Jenkins Reid

Tato kniha mi neprisla nejak ohromujuca, nakoniec je to len dalsia romanca hoci na vyssej urovni ako "harlekynky" a ja teda romance velmi neoblubujem, zdaju sa mi vacsinou nudne a opakujuce sa.
Ale uznavam, ze sa to necitalo zle, ako oddychovka je to fajn.

11.03.2023 3 z 5

Cudzinec v dome Cudzinec v dome Shari Lapena

Dalo sa to precitat, ale nezaradila by som to medzi top knihy ani omylom. Miestami to bolo velmi nemastne-neslane...Toma som tuzila prefackat, a ten koniec...ach. Naco?

01.07.2022 3 z 5

Smrtiaca biela Smrtiaca biela Robert Galbraith (p)

Vacsiu cast knihy som nemala ani sajn, kto je vrahom a tak ma potesilo, ze ma to prekvapilo. To je pre mna dolezity faktor pri detektivkach cize za mna super

15.04.2022 5 z 5

V službách zla V službách zla Robert Galbraith (p)

Rowling to jednoducho vie. Vobec som nemala pocit nejakeho zbytocneho natahovania, napatie bolo pre mna budovane efektivne a spravnym tempom. Vztahy sa tu deju a rozvijaju na pozadi a prijemne doplnaju kriminalnu zapletku a vobec s nou nesuperia o pozornost. Skutocne vyborne citanie.

15.03.2022 5 z 5

Dievča vo vlaku Dievča vo vlaku Paula Hawkins

Nebola to uplna topka, ale pacilo sa mi to. Pacilo sa mi, ako sa autorke podarilo vykreslit Rachel, jej boj so sebou a alkoholom. Nedrzala ma sice v obrovskom napati a ocakavani, citalo sa to vsak lahko a priznam sa, ze ukoncenie bolo pre mna celkom necakane :D

30.11.2020 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Dufam, ze treti diel je uz v tlaci :D
Dvojka bola mozno trosku slabsia ako jednotka, ale stale dost dobra aby som ju zhltla pocas 3 dni.

03.02.2019 5 z 5

Spoločenstvo Prsteňa Spoločenstvo Prsteňa J. R. R. Tolkien

Uz som to kedysi davno citala, a kedze som nikdy nedocitala trojku, povedala som si, ze sa do toho pustim zas.
Je to klasika, dobry nestarnuci pribeh, vsetci ho pozname a myslim, ze ti co maju radi fantasy zaner to bud citali alebo videli a su fanuskovia.
Co je pre mna problem a aj dovod, preco som celu trilogiu nikdy nedocitala, su vsetky tie basne a piesne, ktorymi to je prespikovane. Ale tak....par som ich preskocila

09.09.2023 4 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Mrzi ma, ze som si neprecitala najprv prvy diel, dost sa tam odkazuje na minulost, hoci to nejak nebrani vychutnat si tento diel, pre celkovy obraz by to bolo lepsie. Ale nevadi, bolo to fakt dobre, vyborne zauzlene, presne ako to mam rada. Na zaciatku zdanlivo bez akehokolvek suvisu a potom sa postupne dozvedame jednotive nitky, ktore sa spajaju do jedneho uzla na konci. Velmi pekne

04.09.2022 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Trosku som sklamana, aj som si bohuzial vela nepamatala, kedze bol medzi 2 a 3 pomerne vyrazny casovy odstup, ale celkovo to bolo take nejake pomale a rozvlacne. A teda Ilan rozhodne nie je najostrejsia ceruzka v peracniku a mam pocit, ze len tak bezhlavo pobehuje a len vdaka nahode sa jej obcas podari nieco rozsifrovat. Pripadne, ze jej to niekto iny povie. Aj kvoli tomuto trochu postradam logiku v niektorych udalostiach ci v cinoch jednotlivych postav.

02.05.2022 3 z 5

Rieky Londýna Rieky Londýna Ben Aaronovitch

Za mna mila knizka. Trosku mi obcas styl vyjadrovania prisiel detinsky, az som mala miestami pocit, ze to, co drzim v ruke je skor pre mladez, ale odhliadnuc od toho som bola milo prekvapena. Prijemna urban fantasy zo sucasnosti, a hoci mam rada taku tu klasiku elf/trpaslik/carodejnik, potesilo ma, ze tu vidime nieco ine a neopozerane.

15.04.2022 4 z 5

Kníhviazač Kníhviazač Bridget Collins

(SPOILER) Napriek zmiesanym hodnoteniam, som si tuto knihu velmi uzila. Myslienka viazania spomienok ma dost nadchla a urcite by sa s tym dalo aj viac pohrat, ale nestazujem si.
Kniha ma celkovo velmi milo prekvapila..
Osobne nie som "target audience" pre lgbtq+ temy, a skor ma privadzaju do rozpakov (musim, ale povedat, ze romanticke a presladene romany ma velmi nebavia v akejkolvek zostave), lenze bola som dost milo prekvapena. Vztah medzi Emmetom a Lucianom mi prisiel pekne vystavany. Citala som nejake komenty, ze Lucian bol zly a neviem aky. V skutocnosti som mala pre neho velke pochopenie, jeho, ocividne, nie idealne detstvo/mladost, dalo logicky zaklad pre jeho charakter coby zraneneho mladeho muza.

28.12.2023 5 z 5

Pomocníčka Pomocníčka Freida McFadden

Toto bolo podla mojho gusta. Hoci mozno trocha pritiahnute za vlasy, ale citatelne a velmi pekne odsypajuce. Ziadne prebytocne vyplne, ktore by ma brzdili, postavy celkom fajn a pomerne sympaticke a tiez aj niekolko zvratov, ktore ma drzali v napati. Odporucam ako prijemne oddychove citanie.

30.07.2023 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Kricala som na Harryho meno vraha od polovice knihy. Preferujem, ked neviem, kto je zlocincom alebo ked tusim ale potacam sa medzi viacerymi. Ale nevadi, aj tak to bolo fajn citanie.

09.07.2023 4 z 5

Klub nenapraviteľných optimistov Klub nenapraviteľných optimistov Jean-Michel Guenassia

Zo zaciatku som mala problem sa zacitat, nudilo ma to a bolo to velmi rozvlacne. Mam radsej akcnejsie knihy, kde sa na kazdej strane nieco deje a tak som dost bojovala. Ale potom zacal konecne autor rozpisovat osudy jednotlivych postav a zacali sa diat veci v Michelovej rodine a vtiahlo ma to. Je to trpky a smutny pribeh, ale zaroven zanechava akusi pachut optimizmu a nadeje.

08.04.2023 4 z 5

Dobrá sestra Dobrá sestra Sally Hepworth

Pridavam sa k vsetkym dobrym hodnoteniam. Jednoduchy a celkom aj predvidatelny pribeh, ale za to putavo podany. Tak trochu mi to niecim pripomenulo Utec, Jane, ktoru milujem a tak nekriticky davam pat hviezdiciek

21.03.2023 5 z 5

Vzdelaná Vzdelaná Tara Westover

Podla mna silny pribeh, ktory okrem ineho poukazuje na to, ze vzdelanie je dolezity aspekt a ako dokaze nabozensky fundamentalizmus a fanatizmus (tu v kombinacii aj s pravdepodobnou neliecenou poruchou) negativne ovplyvnit zivot ludom, ktorych sa to dotyka.
Viaceri tu kritizuju sposob, akym autorka knihu napisala, ale mne osobne vyhovoval. Jednak sa mi pacili tie "lyricke" pasaze, opisy a uvahy; dali pribehu akusi snivost a zaroven akoby podciarkli jej pochybnosti a konflikt, s ktorym bojovala.

07.08.2022 5 z 5