Peter.S Peter.S komentáře u knih

Marie Antoinetta Marie Antoinetta Stefan Zweig

Neskutočný zážitok z čítania tejto knihy. Nikdy by som nemyslel, ze ma dokáže zaujať osud "rokokovej" kráľovnej a doba v ktorej žila. Nenašiel som ani jednu časť v knihe ktorá by nudila.Štefan Zweig bol neuveriteľne nadaný spisovateľ a životopisne knihy v jeho podaní patria medzi klenoty literatúry.

12.04.2014 5 z 5

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Podľa mňa dokonalý príbeh, ani nie veľa a ani nie malo. Capote vedel ako na to.

12.11.2017 4 z 5

Na Západe nič nové Na Západe nič nové Erich Maria Remarque (p)

Na západe nič nové je dielo, ktoré má svojím obsahom dokázalo ochromiť verným opisom vojnových scén a všade prítomnej mizérie zákopovej vojny. Osud mladého vojaka Paula Baumera a jeho spolužiakov ma nenechali ľahostajným po celý čas a celé to vyústilo na sklonku príbehu, kedy si Paul uvedomuje zufalu situáciu seba a celej jeho generácie. Výstižne to zakončuje hlásenie z frontu v den, kedy padne hlavný hrdina a vystihuje tak tragickosť a obludnosť celej vojny a generácie ktorá bola zničená vojnou aj ked ušla jej granátom.

11.02.2013

Staré lásky Staré lásky Isaac Bashevis Singer

Práve som ju dočítal. Správne vyvážená miera mystiky, radosti, smútku. Ani jedna poviedka nesklamala. Veľmi ľudské.

05.07.2014 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Veľký Gatsby. Po pravde toto dielo zanechalo vo mne mierne rozpaky. Príbeh tajomného pána Gatsbyho, ktorý ohuruje svoje okolie bohatstvom a švihackym životným štýlom za ktorým sa ukrýva záhadna minulosť. Francis Scott Fitzgerald v tejto novele opisuje život hornych desat tisíc, velkolepých večierkov v zlatej ére jazzu a prohibicie . "Kto vlastne je ten Gatsby"? Otázka ktorá sa nesie celým príbehom. Skvelo napísaný príbeh, pre mňa osobne trochu ostal sklamaním, po zistení, kto naozaj ten Gatsby je a ako sa veci skutočne majú. Snáď niekedy v budúcnosti dám tejto knihe ešte jednu šancu .

19.04.2013 4 z 5