pepap pepap komentáře u knih

Dějiny v datech Dějiny v datech František Čapka

popis udalosti obcas velmi strohy, nedal se mi dohledat ani na wikipedii. Autor vubec nevysvetluje dobova oznaceni (jako treba "landfryd"), coz na druhou stranu motivuje k hlubsimu cteni ...
Celkovy prehled a srovnani toho, co se delo v Evrope/ na svete, kdyz u nas radil hladomor, panoval Karel IV. nebo pochodovala husitska vojska, me moc bavil. Obzvlast jsem vdecny za historii africkych a asijskych risi, ktere jsem vzdy vnimal jen ledabyle - Ghanska, rise Mali, rise Khmeru ...

20.04.2021 3 z 5

Šachové záhady arabských jezdců Šachové záhady arabských jezdců Raymond Merrill Smullyan

cekal jsem sachove ulohy s pribehem, reseni zahad v knize me vubec nezaujalo. Podle vseho moje chyba, spatne jsem si precetl / pochopil popisek knihy.

14.04.2021 2 z 5

Kniha optických klamů Kniha optických klamů Georg Rüschmeyer

Po precteni vam neprijde nic tak smesne a relativni jako vyjadreni "videl jsem to na vlastni oci" :-)
Sbirka optickych paradoxu naseho oka s kratouckymi vysvetlenimi a vedeckym pozadim. Obrazky opravdu "funguji" !! Obcas jsem musel u obrazku stravit nejaky cas ( par minut ... ), ale pokud jste trpelivy, dosahnete kyzeneho obrazu.

14.04.2021 5 z 5

Šeherezádiny hádanky a další podivuhodné úlohy Šeherezádiny hádanky a další podivuhodné úlohy Raymond Merrill Smullyan

Na me moc matematiky a rovnic ... Obcas nejaka povidka zasviti, nad necim jsem se potrapil, ale obecne bych ocenil lepsi a vice vtahujici pribehy provazejici ulohy. Klidne na ukor poctu uloh.

01.04.2021 3 z 5

Gilgameš Gilgameš Vojtech Zamarovský

Paradni cteni - bavila me cesta Gilgamese k prozreni o smrtelnosti. Dilo je velmi propracovane a predstava, ze jste si mohli pujcit na hlinenych tabulkach uz ve staroveke Mezapotamii, je nadherna a osvezujici. Motivy potopy a spojitost s biblickym Noem byla jeste tresnicka na dortu.

01.04.2021 5 z 5

Dobrý den, socho! Dobrý den, socho! Miroslav Horníček

Pana Miroslava Hornicka mam moc a moc rad, presto pro me byla kniha velkym zklamanim. K jejimu precteni me inspiroval kratky televizni porad, kde pan Hornicek popisuje svoje prochazky po Praze a to, jak si vsima pritomnych soch. Vlastni kniha mi prisla jako intelektualske komentovani a nucene vesele rozhovory mezi autorem a sochami, vubec me to nebavilo .. Moc me zklamalo i to, ze nejsou uvedeny lokace jednotlivych soch, tesil jsem se, ze pujdu v autorovych stopach :-) na tuhle knihu zkratka potrebuju jeste dospet :-)

01.04.2021 2 z 5

Nemluv na mě, když se holím Nemluv na mě, když se holím Petr Kovařík

kratke povidky na odreagovani, nijak neurazi vkus, ale ani me nijak zvlast nenadchly. Cetl jsem rychle.

29.03.2021 2 z 5

Derviš a smrť Derviš a smrť Meša Selimović

Velmi peclive popsane niterni stavy a dusevni pochody cloveka. To se samozrejme projevi na jednoduche ctivosti dila (obecne to neprospiva). Musim priznat, ze jsem knihu docetl predevsim na zaklade doporuceni, ale (kdyz uz jsem s cetbou zacal) i ze zvedavosti - kam se dervis ve vyvoji sve mysli dostane. Libil se mi doslov o srovnavani popisu doby v knize se stalinskou erou a pomery v satelitnich statech SSSR. Obecne bych cetbu doporucil s tim, ze pokud se dostanete do druhe casti, uz to zvladnete a na konci bude dobry pocit :-)

16.10.2020 3 z 5

Atlas monster a nadpřirozených bytostí z celého světa Atlas monster a nadpřirozených bytostí z celého světa Sandra Lawrence

Hezky napad na pruvodce stvurami, strasidly a monstry z celeho sveta.

29.09.2020 5 z 5

Bitvy, které změnily svět Bitvy, které změnily svět Andrew Humphreys

Bitvy jsou popisovany vice mene jen vecne, tesil jsem na takticke hodnoceni a alespon teoretickou analyzu mnohdy prekvapivych vitezstvi. Kniha je velmi hezky provedena ilustracne.

29.09.2020 2 z 5

Slavné obrazy: Mistrovská díla v souvislostech Slavné obrazy: Mistrovská díla v souvislostech * antologie

Pruvodce galerii mistrovskych del. Kniha me moc bavila a tesil jsem se na listovani v ni.

29.09.2020 5 z 5