pepa4081 pepa4081 komentáře u knih

Maigret na cestách Maigret na cestách Georges Simenon

Pro mne oproti jiným Maigretům trošku nudné, ale určitě stojí za přečtení. Uspokojivé.

01.05.2017 3 z 5

Našinci na cestách Našinci na cestách Mark Twain (p)

Jako cestopis je kniha mírně neaktuální - psána před 150ti lety. Některé postřehy ovšem platí stále. Vynikající twainův humor, se kterým glosuje chování místních obyvatel i turistů je někdy jemný a jindy vyloženě rýpavý. Knih hodnotím spíš jako humoristický román. Pro milovníky anglického humoru - velmi milé čtení i s trochou poučení. Velmi uspokojivé.

25.03.2017 4 z 5

Poklady pod námi Poklady pod námi Slavomír Pejčoch Ravik

Opravdu velmi pěkná knížka. Do ruky se mi dostala náhodou. Autor zde střídá pověsti a zprávy o pokladech s historickými fakty velice čtivou formou. Kniha rozhodně není jen pro ty, kteří by chtěli sami nějaký ten poklad najít, ale pro všechny, kdo mají alespoň trochu romantickou nebo dobrodružnou povahu.

31.01.2017 4 z 5

Poslední stopa Poslední stopa Ruth Rendell

Pěkná a dobře čtivá detektivka. Styl mi připomněl A. Christie. Velmi uspokojivé.

30.12.2016 3 z 5

Pán vřesoviště Pán vřesoviště Ruth Rendell

Bohužel velké zklamání. Kniha mi víc než detektivka přišla jako nějaký psychologicko milostný příběh.Dlouho jsem váhal, jestli si od R.R. ještě něco půjčím. Nyní čtu jeden z příběhů inspektora Wexforda a zatím výborné.

25.12.2016 1 z 5

Případ modelek s dlouhýma nohama / Případ dívky z kalendáře Případ modelek s dlouhýma nohama / Případ dívky z kalendáře Erle Stanley Gardner

Vynikající Perry Mason a spol. E.S. Gardner je jeden z mých nejoblíbenějších. Nanejvýš uspokojivé.

30.10.2016 4 z 5

Talíř plný jedu / Postup číslo tři / Vražda mezi kovboji Talíř plný jedu / Postup číslo tři / Vražda mezi kovboji Rex Stout

Tři kratší detektivní příběhy s opět skvělým Nero Wolfem a Archie Goodwinem. Pro mne luxusně strávené odpoledne při jejich čtení. Vrcholně uspokojivé. Doporučuji.

23.10.2016 5 z 5

Případ prchající ošetřovatelky Případ prchající ošetřovatelky Erle Stanley Gardner

11.09.2016 4 z 5

Případ zatoulaného manžela Případ zatoulaného manžela Erle Stanley Gardner

11.09.2016 4 z 5

Případ nedbalé nymfy Případ nedbalé nymfy Erle Stanley Gardner

02.09.2016 4 z 5

Podrazák Podrazák Harlan Coben

velmi napínavé a konec jsem opravdu nečekal. Velmi uspokojivé.

05.06.2016 4 z 5

Šťastné příběhy Šťastné příběhy Stephen Leacock

Od pana Leacocka mám raději kratší povídky, ale bylo to příjemné počtení na neděli.

15.04.2016 3 z 5