Peggy2711 Peggy2711 komentáře u knih

Maják Maják Zdeňka Martincová

Kniha se dá opravdu přečíst během odpoledne, má jen kolem 150 stran. Chvílemi to bylo silné, chvílemi velmi naivní, i když se autorka snažila držet tajemství, tak si myslím, že se to moc nepovedlo, tak nějak jsem to prokoukla brzy a pak už mi přišly některé pasáže nesmyslné. Viktorie jako psycholožka je zde vykreslena dost nešťastně a rozhodně by se měla na tohle povolání se svojí povahou vykašlat :-)

09.09.2022 3 z 5

Prasklina Prasklina Sharon J. Bolton

Za mě některé pasáže hodně napínavé, dobře propletené, propracované a matoucí, většina knihy se neodehrává na ledovcích, ale ve městě před odjezdem na ledovec. Zjišťujeme, že není všechno tak jak se původně zdálo.

27.02.2022 4 z 5

Karambol Karambol Håkan Nesser

Moje první kniha od autora a velké překvapení. Čekala jsem zdeptaného řidiče, který nešťastnou náhodou srazil chodce a jak se s tím bude vypořádávat, ale co se dělo dál mě hodně překvapilo, moc mě to bavilo a zajímalo mě jak to tedy vlastně vyřeší a jak to dopadne.

06.10.2021 4 z 5

Zatímco spím Zatímco spím Reneé Shafransky

Ano, jsou tam zbytečné popisy, které odbíhají od tématu, nejprve jsem je četla, protože jsem si říkala, že tam bude něco schovaného, nějaká nápověda, kdo je vrah, ale brzy jsem zjistila, že je to o ničem a přeskakovala je, takže bez nich se to dalo pěkně přečíst a nakonec to nebylo až tak špatné.

06.08.2021 2 z 5

Skleněná cela Skleněná cela Patricia Highsmith

Četla jsem v rámci výzvy a moc si od toho neslibovala, ale byla jsem nakonec mile překvapená. Kniha mě bavila, velmi dobře se četla, žádné zbytečné popisy, ale pěkně popsané prožitky hlavního hrdiny, dalo se do toho vžít a pochopit jeho jednání. Určitě zkusím i další knihy od autorky. A tohle se mi na výzvách líbí, že mě přivedou k dílům, kterých bych si jinak ani nevšimla.

15.07.2021 4 z 5

Deníky cizince Deníky cizince Elly Griffiths

Rozhodně se nejedná o thriller plný zvratů a napětí. Je to spíše detektivní román. Čte se dobře. Ale čekala jsem něco jiného. Je psáno z pohledu 3 osob a některé pasáže se i opakují. Takže pro mě taková oddechovka. Nicméně vraha jsem neuhodla :-)

17.02.2020 4 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Moc se mi do ní nechtělo, protože Šelma mě nechytla, ale Hračkář to je jiná! Bezvadné čtení, hlavní hrdina Teo je vtipný a chytrý, autor vše vysvětluje, jak se pomocí různých technologií a myšlenkových pochodů dostane až k vrahovi. Byla jsem moc ráda za ten závěr, že se neopakovala ta nesmyslná řežba ze Šelmy. Takže ráda si přečtu další. No a asi je dobré číst je postupně, protože se tu hodně prolínají myšlenky z předchozí knihy.

29.01.2020 4 z 5