Peggy2711 Peggy2711 komentáře u knih

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Četlo se to dobře, pořád mě zajímalo jak to tedy bylo, jestli se rozmluví a pokud ano, co mu řekne. Bavil mě i příběh o životě Tea, ale ten konec a to rozuzlení mě neuspokojilo, spíše naopak, je tam spousta otázek proč?

19.07.2020 3 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Napřed jsem se začetla a říkala si to není možné a pak mě to přestalo bavit. Jsou tam popsané jen strašné neuvěřitelné hrůzy, které potkaly jednoho chlapce. Kam se vrtnul, tam se stalo něco nechutně špatného. Špatně se to četlo, nenutilo mě to ani číst dál, protože to bylo pořád stejné, pak už opravdu nezáživné. Nedočetla jsem, ale předpokládám, že se příběh nijak víc nerozvinul, prostě jen snůška hrůz.

14.06.2020 1 z 5

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Mně se to líbilo. Četlo se to moc dobře, pořád se něco děje, žádná hluchá místa, pořád nás drží v napětí a přemýšlení, jak to tedy vlastně je? Během čtení jsem vymyslela několik verzí a takové knihy mám ráda, když to není plytké a naservírované všechno na podnose.

14.03.2024 4 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Tak mě tento díl bavil. Bylo tam samozřejmě všechno, co od Keplerů můžeme čekat, přemrštěné, nepravděpodobné scény, dokonalý a nejchytřejší Joona, nepravděpodobné reakce některých postav, ale to vše k tomu patří a nic to nemění na tom, že už jsem si zvykla, že to tak v této sérii je. Příběh mě bavil, protože tam bylo spoustu hádanek, nápad s postavičkami byl super, příběh plynul rychle a líbilo se mi, že vrah byl odhalen poměrně brzy a čtenář tak prožije ještě kus příběhu s tímto vědomím.

16.12.2023 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Tento díl řadím k těm povedenějším, byl hodně promyšlený, napínavý i dost smutný. Už jsem si zvykla na podrobné popisy nejen prostředí a postav, ale i vražd a neskutečnou nesmrtelnost Joony, ale co jeho blízcí? Ti umírat mohou? Byl to vydařený díl, i když jsem si občas říkala, že chování některých hrdinů je nereálné, těším se na další díl.

11.11.2023 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Asi si dám na chvíli od Keplerů pokoj, už je toho moc. V knize se setkáme asi se vším, co patří do akční detektivky. Vraždy začne vyšetřovat těhotná vyšetřovatelka, což vám autor připomene v každé scéně, ve které se vyskytne. Dále tu máme psychiatrickou léčebnu, nějakou rychlou jízdu v autě, únosy, přestřelky, zázračné přežívání hlavních hrdinů, to celé protkané milostnou linkou a nechybí ani kýčovité scény, kdy přeživší s několika smrtelnými ranami opouštějí hořící objekt. Je tu taky pár brutálně zavražděných, kteří se ovšem mohli bránit, ale neudělali to, nechápu. Mnoho vaty, mnoho popisů, mnoho opakujícího se, mnoho času s knihou.

09.07.2023 3 z 5

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Brzy jsem zjistila, že je kniha zbytečně dlouhá a tak jsem k ní přistupovala, vůbec nic se nestalo, když jsem občas nějaký ten odstavec přeskočila nebo stránku jen prolétla očima. Napětí pramalé, horor v žádném případě, nějaká duchařina, ale tím, že rádoby strašidelné momenty byly rozepsány na tolika stranách, tak jsem se nedokázala ani bát. Líbilo se mi, že byl hlavní hrdina spisovatel a taky jeho románek s Mattie, který ovšem autor vyřešil pro mě dost nevhodně. Tak jsem se ujistila, že po Kingovi zase dlouho nesáhnu.

09.04.2023 2 z 5

Pojď se mnou Pojď se mnou Ronald Malfi

Kniha vypráví příběh zoufalého muže, který ztratil tragicky ženu. Po její smrti nachází truhlu, která skrývá manželčino tajemství, to se mu však neodhalí hned a on sám začne pátrat po tom, co jeho žena započala. Zároveň se dozvídá spousty tajemství z manželčina dětství a dospívání. Příběh je protkán lehkými náznaky duchařiny nebo jen představami truchlícího mladého muže? Kniha se mi líbila, byla i napínavá, ale horor to určitě není. Hvězdu ubírám za konec.

27.02.2023 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Na vánoce jsem dostala Pavouka, proto jsem se rozhodla pustit do série od začátku. Stále se divím, jak to, že mě tato série minula a začínám s ní až teď? Hypnotizér byl perfektní, moc se mi líbily zápletky, zvraty, prolínání do minulosti, kniha má spoustu stran, ale čte se báječně a vše pěkně plyne, neztrácíte se v postavách a ději. Ale ten konec se mi nelíbil, to bylo přehnané. Prozatím to dvojici autorů odpouštím a vrhnu se brzy na další díl série, ať se pročtu k tomu vánočnímu daru :-)

17.02.2023 4 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

Lepší než Promlčení. Moc pěkně vykreslené charaktery postav. Místy byl děj spíše nepravděpodobný, ale nakonec si to celé nějak sedlo. Dobré, pouštím se do dalšího dílu.

21.10.2022 3 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Jako prvotina průměrné, četla jsem první Mizení a to mě navnadilo, nedá se to srovnat. Tento příběh mi připadala spíše jako vyprávění o tom co bylo, nejedná se o žádné velké vyšetřování a pátrání, jako thriller bych to určitě neoznačila a i nad označením detektivka bych dlouho přemýšlela. Ale Březinu nevzdávám, čtu postupně a je lepší a lepší.

21.10.2022 2 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Kniha mě bavila, pořád se něco děje, je to propletené, hodně jmen a situací, napětí tam také bylo, ale vadilo mi, jaký je David superhrdina, všem je jasné, že přežije, když to má tolik dalších dílů :-) ale co všechno přežil!!!! Kdyby se do nesnází dostal jednou - dvakrát, tak neřeknu, měl štěstí, je dobrej, ale tohle už bylo fakt moc. Nicméně časem si přečtu určitě další.

14.04.2022 3 z 5

Kde se les dotýká hvězd Kde se les dotýká hvězd Glendy Vanderah

Moc pěkně napsaná kniha, kterou bych přirovnala ke knížce Kde zpívají raci. Příběh promyšlený, poetický, ke konci i dost napínavý. Vtáhne do děje, přála jsem si vědět, co každý den dělají, jak se jejich osudy vyvíjejí a můžu říct, že asi u žádné knihy jsem tolik neplakala nejen dojetím, radostí, ale i smutkem nad osudem hlavních hrdinů. Trochu mi vadilo jak se vyřešily rodinné poměry Gabriela, bylo to až moc dokonalé, ale jinak pěkně propracované všechny vztahy i zápletky.

07.04.2022 5 z 5

Divá Bára Divá Bára Božena Němcová

Taková pohádka se vším všudy, přes strašidla až po dobrý konec. Líbil se mi náhled do dob dávno minulých, hlavně na chování lidí.

01.03.2022 3 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Moc mě to bavilo. Jsem ráda, že se dozvíme spoustu informací i o vyšetřovatelích, že jsou to taky jen lidi a můžeme s nimi prožívat jejich život. Té vyšetřovací práce je tam také dost a navíc sledujeme dva případy najednou. Těším se na další díl, zajímá mě, jak se budou hlavní hrdinové vyvíjet dál, co s nimi bude.

25.10.2021 5 z 5

Čajová dívka z Kolibříkové ulice Čajová dívka z Kolibříkové ulice Lisa See

Kniha vypovídá o tom, jaké zvyky dodržují v horských vesnicích, jak je tyto zvyky ovlivňují až mi jich bylo i líto, že dělají věci, které nemusejí, jen proto, že si myslí, že jim to zaručí bezpečí. Ale čím víc jsem četla, tím víc jsem chtěla, aby jejich zvyky byly zachovány, protože oni se v nich cítí dobře. Jinak kniha se postupně vyvíjí, je tam hodně těžkých chvil a utrpení, ale taky spousta krásný a neuvěřitelných náhod a vše je najednou sluníčkové a příznivé. Debaty o čaji a jeho cenách už mě chvílemi i otravovaly. Jinak pěkné čtení.

28.06.2021 4 z 5

Pohřbená tajemství Pohřbená tajemství Joseph Finder

Kniha se mi líbila, i když jsem občas nepodchytila chod myšlenek Nicka Hellera, ale jinak mě to bavilo. Trochu mi přišla nedopracovaná dějová linka s kamarádkou a příliš mnoho mafiánských kliček a propletení.

10.07.2020 4 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Napínavé čtení, i když podobné Trhlině, bála jsem se. Moc čtivě napsané, konec jsem čekala, ale trochu jinak, mohl to víc rozepsat jak to vážně myslel. Celkově mě kniha vtáhla a bavila.

14.06.2020 4 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Super, těším se na třetí díl. Moc se mi líbí vykreslení Jude, pocity, které má při kontaktu s ostatními lidmi, jak je umí číst a jak prožívá své trauma. Té detektivní práce je tu možná trochu víc než v prvím díle.

24.05.2020 4 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Kniha jako celek se mi líbila. Byla tam ale i místa, kdy jsem přemýšlela, že knihu odložím, že se tam prostě nic neděje. Sledujeme příběhy několika osob a rodin a je to nakonec velmi na zamyšlenou, jak málo kdysi stačilo ke štěstí (např. koupit si ledničku), jak těžká to byla doba, kdy se člověk bál promluvit a musel vážit každé slovo. Kniha je psaná čtivě a moc se mi líbí s jakou lehkostí Hlavinková píše, ale Apatykář byl lepší :-)

29.04.2020 4 z 5