-PAULÍ- -PAULÍ- komentáře u knih

Jelikož se považuji za Potterheada, který na úžasných pracích slečny Rowlingové vyrůstal, hodlám tvrdit, že tato knižní série je legendární, i když například moji rodiče to považují za fantasmagorickou hloupost, ve které není možné se vyznat, já považuji tyto knihy za dokonalou práci, jak po stránce příběhu, tak i po stránce popisování a celkového zpracování.

Pochybuji, že jsem jediný kdo se do tohoto magického světa nechal díky knihám tak zatáhnout, že v jedenácti čekal na svůj dopis do jakékoliv školy čar a kouzel, která by mohla existovat, kupoval si cokoliv co nějak souviselo s Harryho světem a vyráběl si kouzelné hůlky z větviček stromů, zatímco ve svěm kotlíku (černém kastrůlku) míchal nějaký ten Pohodový odvar.

J.K. Rownlingová vytvořila krásný svět, plný radosti, starostí, ale především tajmena, které jsem rád odkrýval. Zkráceně nejlepší knihy, které jsem kdy četl!

13.12.2016 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Celkově se mi kniha velmi líbila, poutavý a strhující příběh, který nepotřeboval tuny vystřílených patron, výborné postavy, dobře volené zasazení a celkově velmi povedené zpracování.

Jediné, co se mi nelíbilo jsou někdy až moc zmatené situace, kdy jsem si stránku přečetl třeba i třikrát, jen abych si uvědomil, co se přesně děje, ale to se dělo zřidka kdy, většinou v pasážích, kdy se věci seběhly až moc rychle, nebo když Arťoma naháněli mutanti na cestě přes povrch.
To mě přivádí k hlavní postavě. Arťom je jako hlavní protagonista zábavný (nemyslím tím, že je to komik), i když á chvíle, kdy je až přehnaně dětinský, otravný nebo příliš v depresích, ale vzhledem k zápletce se ani nemůžu tolik divit.

Celkově je kniha velmi povedená a můžu ji vřele doporučit, rozhodně bych si ji ale nevybral jako první četbu, na začínajícího čtenáře to může zapůsobit i negativně.

13.12.2016 5 z 5