pat4157 pat4157 komentáře u knih

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

No tak, aby bylo jasno. Sto lidí, sto chutí. Za mě byl tento díl moc pěkný. Nebylo tam tolik vtipných scén jako v předchozím díle, ale smutnější příběh si tolik humoru nežádá.

20.03.2022 5 z 5

Tajná láska Tajná láska Lisa Kleypas

No, krásné počteníčko. Jen začátek mi připadl velmi naivní. Ale ty milenecké rozhovory! Ty byly rozkošné. Četla jsem v angličtině, nevím, jestli by tak vyzněly i v češtině, ale v originále byly skvostné.

09.03.2022 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Zaslouženě vysoké hodnocení. Nádherný příběh. Pohlazení po duši.

16.01.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Četla jsem v angličtině. Start takový pomalejší, ale jak se začala rozvíjet milostná linka, hodně zajímavé a konec šokující. Zaslouženě 5 hvězdiček.

19.09.2021 5 z 5

Sedem manželov Evelyn Hugovej Sedem manželov Evelyn Hugovej Taylor Jenkins Reid

Skvělá kniha. Jako kdyby to byl skutečný příběh skutečné filmové hvězdy. Tuhle knihu si budu pamatovat.

18.07.2021 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

No, popravdě řečeno mi trvalo půl knihy než jsem se začetla a než mě to začalo trochu bavit. Z konce jsem byla rozpačitá. Četla jsem Slavíka a to byla bomba. Tohle byl slabý odvar.

13.01.2021 3 z 5

Strach moudrého muže Strach moudrého muže Patrick Rothfuss

Moc krásný příběh. Teď už vím, že i fantasy je můj žánr :o)

23.10.2019 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Četla jsem jen 3 díly série a tento byl mojí srdcovkou. Skvěle promyšlené a Rhys - tomu by neodolala žádná. Plný počet hvězdiček.

08.07.2023 5 z 5

Sama čepel Sama čepel Joe Abercrombie

Mně, milovnici romantické fantasy, napadlo si přečíst tohle, kde padne jedna pusa. Páni kluci, byl to ale skvělý nápad! Moc děje v knize nebylo, ale ten styl! Mazlila jsem se s každou větou, opravdu. Tak krásný styl psaní jsem dlouho neviděla. A potlesk paní překladatelce! Luxusní práce. Hned jdu na druhý díl a objednala jsem všechny zbývající díly v sérii.

17.06.2023 5 z 5

Ďábel na jaře Ďábel na jaře Lisa Kleypas

Skvělé počteníčko. Romantika, vtip - úžasná kombinace.

23.04.2022 5 z 5

Zkrocený netvor Zkrocený netvor Amanda Quick (p)

Krásná zamilovaná romance.

05.02.2022 4 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Eddie je velmi silný muž, protože unést tolik bolesti a ztrát, snést tolik zla a nenávisti vůči Židům a sám neskončit zahořklý a plný nenávisti, ale naopak vždy připraven pomoci druhým a podělit se o to málo, co měl... klobouk dolů. Takové lidi klonovat.

29.12.2021 5 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Ke knize jsem přistupovala skepticky. Na začátku se mi to zdálo jako jedno velké klišé. Nemám problém knihu odložit, pokud mě nebaví, ale u této jsem neměla chuť ji dát stranou a dobře jsem udělala. Milostná linka má takový pomalý rozjezd, což mi vyhovuje. Vztah, který mají hlavní postavy by chtěl asi každý. A není založený na tom, že: jsi tak sexy, teď hned tě chci přefiknout a jééé, tohle byl nejlepší orgasmus mýho života. Je to o něčem jiném a tak si to přečtěte. Pět hvězdiček - zaslouženě.

06.10.2021 5 z 5

Navždy plynule: Jak se rychle naučit cizí jazyk a nikdy ho nezapomenout Navždy plynule: Jak se rychle naučit cizí jazyk a nikdy ho nezapomenout Gabriel Wyner

Nabito velmi užitečnými informacemi, ale pokud si myslíte, že přečíst knihu znamená naučit se cizí jazyk bez práce, tak věřte, že bez práce nejsou koláče. Kniha vám dá jasný návod, co udělat pro to, abyste se naučili jakýkoliv jazyk. Dá vám systém, rady a strukturu. Práce zůstane na vašich bedrech. Tož tak...

12.08.2021 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Jak už tu někdo psal, začátek je těžký a je nutno se prokousat, aby do sebe začalo zapadat to, co se zpočátku zdá chaotické. Ale pak je to jízda, ta promyšlenost děje, tleskám.

12.07.2021 4 z 5

Jeden plus jeden Jeden plus jeden Jojo Moyes

Jak už někdo psal, prvních 100 stran nebylo až tak zajímavých, ale potom příběh nabral spád a byla to krása. Za ten začátek ale ubírám hvězdičku.

10.07.2021 2 z 5

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Všichni tuto pověst notoricky známe. Ale co když to bylo ve skutečnosti úplně jinak?
Skvěle napsáno a skvěle přeloženo.

12.06.2021 5 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Krásný příběh. Tentokrát jsem slzy neronila, jako to bylo u Lovce draků, ale i tak tam bylo smutna dost. Příběh je úžasně promyšlený a vystavěný, každá postava rozehraje svoji šachovou partii a následně dá prostor jinému hráči = postavě, aby si poté zase počkala na svůj tah, šach nebo mat. Vše do sebe zapadá a příběh se skládá jako puzzle. Ne vždy vše dobře dopadne, ale to je život, ne?

02.07.2020 5 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Tak, dočteno. Opravdu velmi povedené zakončení tetralogie. Čekala jsem, že na všechny otázky, které mě při čtení napadaly, dostanu odpověď, ale nestalo se tak. A v životě to takhle přeci chodí. Možná, že příběh dvou kamarádek Lenu a Lily se opírá o skutečné prožitky, protože jinak si nedovedu představit, že by to vše někdo takhle bravurně vymyslel do posledního detailu.

31.12.2018 5 z 5

Osudový dopis Osudový dopis Vi Keeland

Oddechový milý příběh, přesně takový, když potřebujete zklidnit, zpomalit a uvolnit se.

02.08.2023 5 z 5