Parisienne Parisienne komentáře u knih

Třikrát život a skutky soudce Ti Třikrát život a skutky soudce Ti Robert van Gulik

Detektivky z Číny 16. století, stylizované podle starých vyprávění čínských soudců nebo lidových historek. Robert van Gulik velmi citlivě a ohleduplně k západnímu uchu vetkl do příběhů to, co je pro historické čínské detektivky typické, a zároveň přinesl vlastní pohled na to, jakým způsobem soudce případy vyšetřoval.
Pro mě jednoznačně srdeční záležitost! opakovaně se k záhadám vracím. Robert van Gulik má řadu epigonů, ale ten pravý je jen jeden:o)

24.10.2016 5 z 5

Dobře utajené housle / Jablko je vinno Dobře utajené housle / Jablko je vinno Miroslav Horníček

Brilantně formulované postřehy z manželství, střetu světů muže a ženy. Je třeba je brát jako názory Miroslava Horníčka, ne jako zjevenou pravdu. Předejdete tím sporům s mistrem:o)
Vše s laskavým a chytrým humorem.

06.10.2016 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Zábavné lehké čtení, které ale přináší inspiraci, energii a chuť podniknout něco pro radost.

28.01.2017

Má bohéma Má bohéma Arthur Rimbaud

Božský rošťák

25.04.2016 5 z 5

Třikrát soudce Ti Třikrát soudce Ti Robert van Gulik

Strhující detektivní příběhy ze středověké Číny. Až budu znovu číst, seřadím si je chronologicky, ještě i z knihy Třikrát život a skutky soudce Ti.

13.11.2016 5 z 5

Rok v Provenci Rok v Provenci Peter Mayle

Lehké prázdninové humorné čtení, které dýchá provensálskou atmosférou. Knížka je plná skvělého jídla, místních zvyků a svérázných postaviček.

30.11.2016

Poslední Mohykán Poslední Mohykán James Fenimore Cooper

Vynikající!!

28.04.2016

Nás živé nedostanou Nás živé nedostanou Antonín Tichý

Kniha je chronologický výčet událostí, osob a míst. Autor těžil jednak z osobních vzpomínek, pak také nashromáždil od řady pamětníků a očitých svědků velké množství informací, které poskládal do příběhu. Přes vysoký počet míst, osob a komplikované poměry po heydrichiádě se kniha čte skvěle. Ocenila jsem i historický rámec a kontext doby, který se Tichý snažil vytvořit. Pomíjím tendenční politický postoj, který je v textu přítomen, protože příběh výsadku Antimony neovlivní.

23.01.2017 5 z 5

Poselství od protinožců Poselství od protinožců Marlo Morgan

Knížka má přispět k "probuzení" lidstva a vyzvat k humánnímu nesobeckému chování a šetrnosti k přírodě. Zdálo se mi, jako by ve výkladu duchovních hodnot Opravdových lidí místy probleskovaly myšlenky nahlížené křesťanským prizmatem. To mě vytrhovalo z hlubšího vnímání poselství. Děj na mě působí nesouvisle. Ale nijak nechci snižovat snahy autorky, které se zdají ušlechtilé.

29.10.2016 3 z 5

Lodivod Lodivod James Fenimore Cooper

Námořní dobrodružná knížka nepatří, řekla bych, ke Cooperovým klasickým námětům, ale čte se stejně dobře jako příběhy Kožené punčochy. Cooper je obdivuhodný vypravěč, umí napínat, je strhující. Nepouští se do přílišných popisů, vysvětlování. Akce střídá akci. A postavy mají duši.

10.10.2016 4 z 5

Malý pán na ženění Malý pán na ženění Pelham Grenville Wodehouse

Vynikající humoristický román. Autor nastiňuje řadu potenciálních situací, které se nestanou. Stane se totiž to, co opravdu nečekáte.

11.09.2016 5 z 5