Palvinie Palvinie komentáře u knih

Tichá holka Tichá holka Torey L. Hayden (p)

Knihy T. Hayden jsou naprosto geniální. Všechny. Čtou se doslova samy, příběh je poutavý, děj utíká a každou chvíli se v knize stane něco tak zajímavého, že zkrátka nemůžete přestat číst dál. Autorka je neskutečně laskavý, trpělivý a zkrátka úžasný člověk, který do svého zaměstnání, nebo lépe řečeno poslání, dává celé srdce a prostřednictvím jejích knih se můžeme seznámit s nevšedními osudy všemožně jedinečných dětí. Já osobně vždy po přečtení knihy zůstávám pár dní v tranzu zamyšlená nad tím, co všechno jsou lidé schopni udělat druhým a pro druhé, jak je možné, že se v dnešním světě stávají takové věci a jak úžasné bytosti tyhlety speciální děti jsou.

08.03.2020 5 z 5

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Kniha pro všechny, kteří se rozhodli čelit desinformacím a chtějí pohlížet na svět skrz fakta. Místy je sice text podáván sice až moc optimisticky, a i já jako naprostý sluníčkář jsem měla občas problém pojmout některá fakta jako "dobrou zprávu", ale jinak je to skvělý počin.

08.03.2020 3 z 5

Sedm němých let Sedm němých let Wencke J. Seltzer

Ač kniha z prostředí mně velmi blízkého, nemohu hodnotit vyšším počtem hvězdiček. Jednotlivé příběhy lidí jsou sice zajímavé, ale autorka je podává naprosto nezajímavým způsobem. Dialogy jsou nudné, táhlé, jazyk místy nesrozumitelný, dej obsahuje často linky pro příběh naprosto nepodstatné. Z celé knihy mám navíc dojem, že autorka trpí profesní depresí a pro práci terapeutky se moc nehodí.

08.03.2020 1 z 5

Elektronika Elektronika Vít Záhlava

Skvělá publikace i pro naprosté laiky.

08.03.2020 5 z 5