Overclocker Overclocker komentáře u knih

Konec stárnutí - Proč stárneme a proč už nemusíme Konec stárnutí - Proč stárneme a proč už nemusíme David Sinclair

Hezky popsaná genetická podstata stárnutí, jak má pravidelné vystavování těla stresu (hormeze) pozitivní efekt na délku života a zajímavé zamyšlení nad sociologickým dopadem dlouhověkosti. Některá prohlášení, jako že je skoro jisté, že se lidé budou běžně dožívat 150 let a stárnutí je nemoc, na který jsme našli lék, mi přišla příliš velkohubá a uvěřím tomu, až se takové doby opravdu dožiju:)

28.01.2021 4 z 5

Proč spíme Proč spíme Matthew Walker

Autor popisuje, jak blahodárné účinky má spánek snad na všechny aspekty našeho zdraví, ať už po fyziologické, ale i psychické stránce. V knize rovněž navrhuje nejen návyky, které si každý může osvojit pro lepší spánek, ale zajímavé změny, které by měly být implementovány na úrovni společnosti, aby populace spala zdravě.

28.01.2021 5 z 5

Kolaps Kolaps Jared Diamond

V první části knihy popisuje proč došlo v minulosti k pádu různých civilizací na několika případech a v další části rozebírá s jakými problémy se potýkají některé současné civilizace. Je to zajímavé téma, ale celkově mi kniha přišla příliš rozvláčná a určitě by jí autor dokázal napsat daleko kratší, a přitom zachovat její informační hodnotu

28.01.2021 4 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Je to soubor krásných afirmací, ale ne se vším souhlasím. Nemyslím si např. že všechny nemoci mají psychosomatický původ a lze je vždy vyléčit změnou mentálního postoje

25.08.2021 5 z 5