otvorenakniha otvorenakniha komentáře u knih

Chlapec v pásikavom pyžame Chlapec v pásikavom pyžame John Boyne

Táto knižka je veľmi pekná aj keď smutne skončí. Je to o chlapcovi ktorý má rodinu a sestru. Jedného dňa sa on a jeho sestra od mami dozvedia že sa sťahujú kvôli otcovej práci. Pre neho je to strašná správa lebo tam má veľmi dobrých kamarátov ale nakoniec sa s tým zmieri. Keď prišli do nového domova tak šiel vonku na dvor. Za dvorom bol plot kde videl chlapca s ktorým sa neskôr aj skamarátil. A keď chcete vedieť jak to skončí tak si to musíte prečítať.

26.08.2018 5 z 5

Narodeniny & sušienky Narodeniny & sušienky Linda Chapman

Pekná knižka aj keď prvá časť mi prišla lepšia a zaujímavejšia.

26.08.2018 2 z 5

Žezlo prastarých Žezlo prastarých Derek Landy

Knižka sa mi veľmi páčila lebo v nej bolo veľa fantázie a mená boli celkom vtipné.

26.08.2018 5 z 5

Jakub a obří broskev Jakub a obří broskev Roald Dahl

Pekná kniha. Smiešna aj smutná ale aj tak na koniec všetko dobre skončí.

03.05.2018 5 z 5

Matylda Matylda Roald Dahl

Knižku som čítala pred troma rokmi,ale bol to taký silný čitateľský zážitok, že som sa k nemu musela vrátiť. Zamilovala som si čarovnú atmosféru ktorej je príbeh plný. Páčilo sa mi že napriek tomu,že to z počiatku s Matildou nevyzeralo veľmi dobre sa dokázala z ťažkej situácie dostať vďaka svojím schopnostiam a ešte aj pomôcť iným ktorým bolo ublížené.

02.05.2018 5 z 5

Cukor a škorica Cukor a škorica Linda Chapman

Táto knižka sa mi páčila. Hannah bola šikovná. Na to koľko mala rokov, aj veľmi samostatná. Bolo to aj trochu smutné lebo jej rodičia sa rozviedli. Ale napriek tomu zostala silnou a nestratila chuť do života.

02.05.2018 4 z 5