oskli oskli komentáře u knih

Mezi Indiány: dcera náčelníkova Mezi Indiány: dcera náčelníkova Veronika Válková

Myslím, že tahle kniha je taková slabší. trochu nemastná neslaná. Bavil mě popis života a vztahů ve vesnici, ale dobrodružná vsuvka s osvobozováním Otetianiho byla zdlouhavá. Červenokabátníci a modrokabátníci mi byli úplně šumák. Vlastně celé to válečné pozadí mě štvalo. Ale možná jsem se mohla zeptat syna, jak to ve svých osmi letech vnímal on. Za sebe hodnotím jako výrazně slabší díl oproti třeba Egyptu, Římu nebo Době ledové.

27.07.2019 3 z 5

Pozdvižení v Pompejích Pozdvižení v Pompejích Veronika Válková

Naprosto úžasná kniha, kterou jsme přečetli doma nejen se synem, ale následně celá rodina. Krásný příběh, navíc s detektivní zápletkou, která je sice dospělákem hned prokouknuta, ale menší děti nadchne a větší děti potěší. Tentokrát se podařilo sladit příběh s opravdovou spoustou zajímavých informací. Velký palec nahoru!

31.12.2018 5 z 5

Římané Římané Imke Rudel

Z této edice patří Římané určitě mezi ty lepší tituly. Hodnotím i podle toho, že sedmiletý syn některé kapitoly četl v kuse, ač jindy škemrá, že maximálně 3 stránky :-) Jednoduchá knížka z prostředí starověkého Říma, která má do reality hodně daleko, ale pro děti docela milá záležitost.

03.12.2018 4 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Peter May

Asi se shodnu s většinou čtenářů, že tenhle díl byl tak nějak předvídatelný (ač pointa překvapila) a trochu mi lezlo na nervy, jak moc to bylo propletené citovými prožitky a strastmi (fakt trochu červená knihovna, možná i trochu víc). Jako audiokniha v podání skvělé Jany Plodkové a Martina Myšičky to bylo snesitelné, ale kdybych knihu četla, štvalo by mě to hodně. Doufám, že příští díl bude víc o novém případu a Číně, než o citových problémech a vztahu hlavních hrdinů.

12.10.2018 4 z 5

Giro 100 na koloběžce a jiné příběhy Giro 100 na koloběžce a jiné příběhy Jan Vlášek

Jako nadšený koloběžkář, který loni skoro bez dechu sledoval kluky online, bych nejradši dala víc než 5 hvězd. Klidně 10 :-D Krásně napsáno, kluci mají můj obdiv, a taky jim ohromně závidím... myslím, že až syn povyroste, taky vyrazíme z Třeboňska do Benátek. Na koloběžkách. Akorát bez cajků na ferraty a K5 necháme doma :-) Ty jsou dobré na vyřizování po městě, ale kdybych na ní vyjela na nějakou expedici, v Českých Velenicích bych to vzdala a vrátila se vlakem :-)

05.06.2018 5 z 5

Kluci darebáci a pes Kluci darebáci a pes Astrid Lindgren

Čteno prvňáčkovi. Místy krásně kulminuje napětí, ale převažuje zbytečně natahovaná vata. Kdyby byla knížka o čtvrtinu kratší, prospělo by jí to. Ale syna to, až na rozvláčný úvod a závěr, bavilo. Takže sečteno-podtrženo, asi fajn :-)

14.09.2017 4 z 5

Potkat Vás znovu Potkat Vás znovu Marc Levy

Proti prvnímu dílu není děj tak příjemně plynulý. Připadá mi víc kostrbatý a natahovaný... ale pořád se čte dobře a není nouze o vtipné pasáže. První díl mi připadal jako příjemný pohádkový příběh pro velké holky, druhý už evidentně autorovi nešel psát sám od sebe a je to znát. Ale i přesto je to fajn čtení...

02.11.2016 4 z 5

Stalo se mi všechno Stalo se mi všechno Eva Urbaníková

Tak to mě fakt nanadchlo. Autorka je chválena ze všech stran, ale mě to přišlo tak nějak o ničem. Hlavní hrdinka mi sympatická moc nebyla, neseděly mi ani dialogy, ani styl vyprávění, příběh mi nepřipadal uvěřitelný. Přečetla jsem to spíš silou vůle.

06.07.2016 3 z 5

Zabíjím rychle. Cena: 13 minut Zabíjím rychle. Cena: 13 minut Marcela Pecháčková

Kniha stojí za přečtení, ale z logiky tématu se nejedná o optimistické čtení. Já ji zhltla za pár večerů a vím, že ji podstrčím synovi, až si jednou bude dělat řidičák. Doufám, že nezapomenu kouknout na dokument, ať mám ten zážitek kompelxní.

27.11.2023 5 z 5

Dar života Dar života Wendy Holden

Ohromně zajímavá kniha! Život Edny mě fascinoval. Ta neuvěřitelná motivace něco dokázat, dělat smysluplnou práci, navíc v takových podmínkách jako je Somálsko/Somaliland. Tahle kniha mě zároveň vedla k tomu, že jsem vzala atlas a sledovala, jak vlastně Somálsko vypadalo (jednotlivé kolonie), kde leží v knize zmiňovaná města, hledala jsem si více informací k mocenským intervencím Ruska a následnému vojenskému převratu. Přiznám se, že to, že se v šedesátých letech cpalo Rusko i do Afriky, jsem naprosto netušila a při čtení knihy si připadala jako blbka bez historického přehledu. Navíc i dva týdny po dočtení knihy mám pocit, že nutně potřebuji najít nějaké fotografie z první poloviny 20. století, kde by byly zachycené starověké památky a velká města předtím, než se všechno proměnilo v trosky. Rozhodně kniha, která stojí za pozornost!

04.08.2022 5 z 5

Vše o delfínech Vše o delfínech Rainer Crummenerl

Příjemná knížka pro malé čtenáře. Tyhle příběhy nejsou úplně hloupé, takže dospělák dozorující čtení svého potomka zase tak moc netrpí :-)

08.01.2019 4 z 5

Vznik ČSR 1918: Velezrada se trestá Vznik ČSR 1918: Velezrada se trestá Veronika Válková

V porovnání s Pompejemi je tohle sice slabší, ale původně dané čtyři hvězdy jsem nakonec navýšila na pět. Příběh je zajímavý, ač jsem čekala víc. Syn byl ale velmi spokojený a hodně potěšily pracovní listy, které jsme si ke knize stáhli a zábavu z knihy ještě trochu povýšili. Určitě stojí za přečtení. Dětem hodně přiblíží dobu začátku 20. století... a čte se to krásně.

31.12.2018 5 z 5

Buřtík a Špejlička: Cesta do Žatce Buřtík a Špejlička: Cesta do Žatce Zdeněk Svěrák

První kniha, kterou přečetl můj syn sám. A je to prostě Svěrák - takže kniha nepostrádá nadhled a smysl pro humor, což (nejen) dítě baví a díky malému množství textů otáčí na další stránky, i když už vlastně číst nechce... prostě je zvědavé, jak to dopadne.

07.02.2018 5 z 5

Doktor Proktor a prdicí prášek Doktor Proktor a prdicí prášek Jo Nesbø

Asi jsem měla po dospěláckých knížkách od tohoto autora moc velká očekávání. Doktora Proktora jsem četla šestiletému synovi (jemu se kniha líbila, ačkoli je spíš pro starší děti), ale nijak mě nenadchla. Začátek byl super, ale pak mi to přišlo čím dál víc překombinované, k tomu ta závěrečná honička v hamru... Ale je fakt, že mezi současnou knižní nabídkou pro děti je to vlastně dost nadprůměr, takže třeba 3,5 hvězd bych dala :-) Každopádně Doktor Proktor s námi bude dalších pár večerů, neb máme vypůjčené i následné díly :-) Tak třeba si na něj zvyknu...

31.01.2017 3 z 5