ondrej.b ondrej.b komentáře u knih

Orlí hnízdo Orlí hnízdo Josef Glückselig

Pěkný příběh o mladém muži, který je po nástupu na vojnu přidělen na vidovou hlásku. Jeho zprvu chladná povaha poznamenaná životem s matkou se postupně mění na uvědomělého a schopného muže a to hlavně tím, že poznal ve službě starší a zkušenější, kteří ho mnohému naučí. O tématice PS je kniha jen částečně, dějem se rozvíjí i linka Miloňova (tak se jmenuje hlavní hrdina) bratrance, na kterého zprvu nedal dopustit, ale postupně poznal, že je to špatný člověk. Knihu chápu částečně jako psychologickou a částečně náborovou, protože jak se Miloň mění, tak je to tím, že se na vojně musí starat nejen sám o sebe a poznal, o čem je život. A vojna z něj prostě udělala chlapa. Příběh se mi líbil.

28.03.2015 4 z 5

S nabitou zbraní S nabitou zbraní František Vrbecký

Také jsem trochu zklamán z těchto povídek, byť jsou v nich náznaky rozvoje postav a celkového příběhu, které se mi líbili v knize V srdci Šumavy.

20.03.2015 3 z 5

V ruce samopal : kronika pohraničního útvaru SNB 1946-1949 V ruce samopal : kronika pohraničního útvaru SNB 1946-1949 Rudolf Kalčík

Asi jsem trochu rozmazlen přepisem knihy do filmu Drsná planina, film se mi líbil více. Nejsou v něm naštěstí znázorněny únorové události jako v knize a vůbec film postrádá jakoukoliv známku rudého patosu. V knize to samozřejmě nechybí, ale s tím jsem počítal. Kniha je to pěkná, zajímavá a dobrodružná, ale nepatří mezi mé "TOP".

05.03.2015 3 z 5

Kolo lží: Pád Lance Armstronga Kolo lží: Pád Lance Armstronga Juliet Macur

Zajímavé informace ze života Lance Armstronga a celého pozadí tehdejších dopingových žní. Kdo nečetl Tajný závod, tak bude opravdu žasnout, jak se dříve "jezdilo". Škoda, že tam není zmínka o Padrnosovi, jestli v tom jel také, když jezdil v US Postal. Knihu určitě doporučuji, názor na doping v cyklistice ať si každý udělá sám.

08.10.2014 5 z 5

Ano, velmi zajimava biografie meho oblibeneho akcniho hrdiny, ke konci uz ale trochu nezazivna, kdyz Arny vypravi o svem "guvernatorstvi". To, jak rozebira ruzne politicke kroky, nazory atd. me uz tak nebralo a preskakoval jsem to, ale celkove to je ucelene dilo a stoji za to precist. Doporucuji ctyrmi hvezdami.

10.02.2014 4 z 5