Olsovcova Olsovcova komentáře u knih

Děvče na ocet Děvče na ocet Anne Tyler

Jako celek - rozpačitý dojem. Kniha působí dojmem, že autorka potřebovala knihu rychle dokončit. Možná ji hrdinové přestali bavit nebo se blížil termín odevzdání? Plastické a zajímavé postavy se v poslední třetině knihy najednou - bez nějakého zřejmého vývoje - chovají v rozporu se svým charakterem a dost neuvěřitelně.
První část má slibně rozjetý děj, doplněný navíc zajímavým nenásilným zachycením kulturních odlišností a rodinného podivínství, a hledáním vlastní identity Kate.

30.09.2019 3 z 5

Všechny ženy ve mně Všechny ženy ve mně Veronika Hájková

Fantaskní příběhy. Připomínaly mi Roalda Dahla (Tales of the Unexpected).

01.05.2019

Longinovo kopí Longinovo kopí Louis de Wohl

Svěží zpracování klíčového biblického příběhu. Žádné sladké čtení.

02.03.2019 5 z 5

Být ženou Být ženou Katrina J. Zeno

Útlá, ale obsahově bohatá knížka, která shrnuje křesťanské vnímání krásy ženství. Myšlenkově vychází především z Teologie těla Jana Pavla II. a děl Edity Steinové.

29.12.2018 5 z 5

Parabible Parabible Alexandr Flek

Vtipná - a provokující. Poté, co se člověk přestane smát - je nucen přemýšlet nad novým úhlem pohledu na dávno známé texty.

29.12.2018 5 z 5

Červený a černý Červený a černý Stendhal (p)

Rozvláčné, měla jsem problém dočíst. Zdá se mi, že v "povinné literatuře" byla snad zařazena jen kvůli kritice francouzské církve.

21.07.2018 2 z 5

Kam se poděla Elizabeth Kam se poděla Elizabeth Emma Healey

Dokonale napsaná kniha, z které mrazí po zádech. Věrohodně napsané zážitky člověka, který trpí stařeckou demencí/Alzheimerem. Postupná ztráta identity, orientace...
Poznámka k posledním komentářům: Knihu jsem četla v originále... možná se něco ztratilo překladem? Poslední kapitola mi totiž přijde úplně jasná a zřejmá.

01.04.2018 5 z 5

Nechápu, jak to dokáže Nechápu, jak to dokáže Allison Pearson

Úžasná kniha - ale humoristickou bych ji nenazvala ani náhodou. Spíše dokument, o denodenních bojích ženy, která má malé děti a vysoké postavení ve firmě, která podniká v "mužském" oboru - a hledá sama sebe. Myslím, že pochopí asi jen člověk, který je v podobné životní situaci.

23.10.2015 5 z 5