oleg121 oleg121 komentáře u knih

Moriarty Moriarty Anthony Horowitz

Veľmi dobré. Popravde až posledné 2 kapitoly kazia celkový dojem. Pointa síce prekvapivá, ale nesmierne nevierohodná (rozumej: takto to skrátka nemohlo byť.) Bonusová poviedka milá, vidno že má Horowitz Doylov štýl naštudovaný. Kniha je lepšia než Dúm hedvábí.

06.09.2017 4 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Veľmi silné 4. Koniec ma psychicky dosť udupal a ja som na knihu nevedel ešte niekoľko dní prestať myslieť.

14.07.2017 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Výrazné zlepšenie oproti prvej časti. Ústredné duo je emočne prepracovanejšie a celkovo vám na postavách bude viacej záležať.

14.07.2017 4 z 5

Všude samí lháři Všude samí lháři Shari Lapena

Opäť som s autorkiným dielom spokojný, avšak musím podotknúť, že miestami bol dej opäť veľmi pritiahnutý za vlasy a ku koncu to začínalo byť aj mierne psycho- čo je ale trend väčšiny dnešných kníh tohto žánru, čo mi aj veľmi často vadí. Inak ale celkom spokojnosť, príjemná mrazivá oddychovka.

15.05.2024 4 z 5

Pamäti gejše Pamäti gejše Arthur Golden

Objektívne veľmi pekná a zaujímavá kniha o živote jednej ženy, z ktorej sa stane gejša. Nesadol mi však štýl písania, opisy a neoslovilo ma ani vykreslenie postáv. Som ale zvedavý na film.

28.03.2024 3 z 5

V zajatí narcizmu V zajatí narcizmu Robert Tomšík

Literatúra zameraná na narcizmus, narcistické črty a komplex narcistického zneužívania je (zatiaľ) opakujúcou sa témou vo všetkých zdrojoch. Iste, je to zaujímavé a hodnotné čítanie- tento titul navyše veľmi dobre opisuje efekt narcistického zneužívania na osobu- potvrdzuje sa tým domnienka, že tieto texty môžu byť pre ľudí predovšetkým odrazovým mostíkom a nie nejakým Zlatým Grálom, ktorý by jedincom na ceste k uzdraveniu poskytol všetky odpovede a riešenia. Myslím si, že pre tituly tohto žánru ide o najlepší možný kompliment.

13.03.2024 4 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Priemerná, ničím výnimočná detektívka, akých dnes vychádza mraky.

10.03.2024 3 z 5

Tajné spoločenstvo Tajné spoločenstvo Philip Pullman

(SPOILER) Nebavilo ma to, knihu som ani nedočítal. Dej sa tiahne, je nezaujímavý, celý čas som mal v podstate pocit, že sa nič nedeje. Konflikt medzi Panom a Lyrou bol nevierohodný, nasilu, mal som pocit, že ním chce autor len prvoplánovo šokovať. Nudné politikárčenie, intrigy a nezaujímavé témy sa tiahnu celou knihou, až som mal stále viac a viac pocit, že ani nečítam príbeh zo sveta Temných Hmôt. Veľké sklamanie.

03.03.2024 2 z 5

Ostať alebo odísť? Ako sa zbaviť toxických ľudí a prevziať kontrolu nad vlastným životom Ostať alebo odísť? Ako sa zbaviť toxických ľudí a prevziať kontrolu nad vlastným životom Ramani Durvasula

Ako fanúšik autorky (jej YT kanálu) mi obsah knihy prišiel zaujímavý a výborne spracovaný. Pre toho, kto sa touto tematikou ale zaoberá, kniha v podstate nemusí prinášať nič nové. Je však otázne, do akej miery a či vôbec to vadí.

03.02.2024 4 z 5

Staré křivdy Staré křivdy John Marrs

V podstate som s knihou spokojný. Ide len o to, že z povahy samotného príbehu je jasné, že s veľkou pravdepodobnosťou nebude mať príbeh uspokojivý záver a presne tento pocit sa mi pri čítaní potvrdil. Posledná tretina knihy je úplne prekombinované a šialené psycho, kedy ma dejové zvraty nezaujali a neprekvapovali. Naopak som krútil hlavou nad tým, do akej absurdity sa všetko vyvíja. Čo je škoda, nakoľko išlo inak o veľmi dobrý počin.

31.12.2023 3 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Klasická kvalitná Poirotovka, ktorej hlavným neduhom sú- tak ako pri mnohých ďalších príbehoch od Agathy Christie- príliš veľké množstvo postáv a prílišná prekombinovanosť.

23.07.2023 4 z 5

Star Trek - Q: Otázky a odpovědi Star Trek - Q: Otázky a odpovědi Keith R. A. DeCandido

Veľa veľa odkazov na seriálové a filmové udalosti,- čo mi ako fanúšikovi neprekážalo a nemal som s tým problém- no bez hutného a zaujímavého vlastného deja. Mierne sklamanie, no nič, kvôli čomu by si tento titul nemal fanúšik TNG prečítať.

05.03.2023 3 z 5

Smrt v zimě Smrt v zimě Michael Jan Friedman

Veľmi dobré "pokračovanie" TNG, ktoré je, žiaľ, omnoho lepšie než seriál ST: PIcard, ktorý má byť canon.

18.02.2023 4 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Skvelé, ako takmer vždy od Kinga. Len škoda, že posledných 200 strán to začne dosť škrípať.

02.04.2020 4 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Spoilery: Veľmi dobré, po slabších Sleeping Beauties je King späť vo forme. Len škoda toho, že odkedy do deja vstúpi Holly, ide to na pol plynu.

12.07.2019 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

80%. Prvotina bola lepšia, hlavne záver bol v tomto prípade zbytočne prekombinovaný.

02.07.2019 4 z 5

Rohy Rohy Joe Hill (p)

Veľmi dobrá kniha, kvalitne spracované postavy. Niektoré dejové linky boli zakončené nádherne, ako celok však kniha mala záver priemerný.

31.12.2018 4 z 5

Zatímco jsi spala Zatímco jsi spala Liz Lawler

Až na pár uťahaných pasáží v polovici veľmi slušné. Kniha je napísaná dobre, ľahko sa číta, ide o page turner.

27.12.2018 4 z 5

Smrtící mrak Smrtící mrak Andy Lane

Slabšie 4. Príjemná jednohubka, ktorá síce je určená pre mladších čitateľov, je písaná dostatočne pútavo na to, aby zaujala aj starších čitateľov. Do ďalších dielov sa časom možno tiež pustím.

29.08.2018 4 z 5

Terapia Terapia Sebastian Fitzek

Dobré, veľmi dobré. U mňa to ale, žiaľ, záver dosť pokazil.

27.07.2018 4 z 5