Okřídlená li Okřídlená li komentáře u knih

Poslední kontinent Poslední kontinent Terry Pratchett

Tenhle díl mě trochu zklamal. Ale hlavně klídek, jo?

30.11.-0001 3 z 5

Pohyblivé obrázky Pohyblivé obrázky Terry Pratchett

Zrození filmu aneb Kolík Aťsepicnu v akci :) Dávám pět hvězdiček, i když se to odehrává na Zeměploše, dokonale to kopíruje náš Hollywood :)

Nohy z jílu Nohy z jílu Terry Pratchett

Knížky, kde se vyskytuje Hlídka jsou na velmi dobré úrovni. Opět jsem se pobavila a zasmála :)

Pyramidy Pyramidy Terry Pratchett

Není to špatné, ale znovu bych to asi nečetla.

30.11.-0001 3 z 5

Velká Jízda/Na cestu Velká Jízda/Na cestu Terry Pratchett

Do Zeměplochy tomu něco chybí, ale špatné to rozhodně není. Velmi dobrá oddechovka :)

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Poměrně pěkné počtení, ale zaniká v záplavě čtivějších a legračnějších dílů :)

Mort Mort Terry Pratchett

Tohle je moje srdcovka. Čela jsem ji jako úplně první a jelikož jsem ještě nebyla seznámena s Pratchettovým humorem, jenom jsem se sama sebe ptala: "To si dělá srandu?!" A vzápětí se hroutila na zem smíchy :D Smrť je jedna z mých nejoblíbenějších postav :) A stejně jako jeho kůň i on je pořádný truhlík :)

Otec prasátek Otec prasátek Terry Pratchett

To je tak, když se ztratí Otec prasátek a Smrť za něj zaskakuje. :D Hlášky tam byly pěkné, už nikdy nechci vidět Santu Klause :D Bez prasečích klů, samozřejmě :D

Nefalšovaná kočka Nefalšovaná kočka Terry Pratchett

Minidílečko zaměřené na kočky. :D Zločinecká kočka, která "trpěla utkvělou představou že je jablko." (a jelikož měla více modré krve než královna Viktorie, považovala se za říšské jablko) mě dostala na kolena a vzápětí na zem :D

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Barva kouzel je začátek každého putování budoucího pratchettomila. Proto jsem ji četla jako druhou. ;) Dostala jsem ji k narozeninám od své drahé kamarádky Jill a četla jsem ji několikrát. Mrakoplaš je prostě nejlepší! Po Krysím Smrťovi, samozřejmě.

Těžké melodično Těžké melodično Terry Pratchett

Opravdu jsem brečela smíchy. No vám nepřijde směšná představa Smrtě na motorce z kostí a v kůži? :D Mimochodem, co vám připomíná The Howling stones? ;) O tom totiž ta knížka je :)

30.11.-0001 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Nic světoborného, ale číst se to dá :) Je to trochu jako telenovela, takže pozor, a´t se do toho nezamotáte :)

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Druhá mrakoplašovka :) Mám na ni úžasné vzpomínky. Stejně jako na Dvoukvítka (a pojí štěnice) a Zavazadlo :D

Terry Pratchett - Portfolio Terry Pratchett - Portfolio Terry Pratchett

Portfolio je stručné a vkusné shrnutí díla Pratchettova. Charakteristiky jednotlivých postav jsou doplněny úchvatnými kresbami, které až na Vzoromila Výsměška dokonale zobrazují postavy tak, jak jsem si je představovala. :) Je tam dokonce i Krysák! :)

Noční hlídka Noční hlídka Terry Pratchett

Tohle byla jedna z prvních knížek, kterou jsem od Pratchetta četla, a musím ji hodnotit jako jednu z nejlepší co se týče kvality příběhu. Zhltla jsem ji téměř hned a rozhodně si tento zážitek ještě párkrát zopakuju :)

Zaslaná pošta Zaslaná pošta Terry Pratchett

Vetinari, to je hlava a ví jak zabít dvě mouchy jednou ranou. :) Tahle knížka prolíná světy podvodníků, pošty a signálních věží. Nevěříte? ;) Tak si to přečtěte... Mimochodem byl podle toho natočen dvoudílný film, ze kterého nevyjdete neposkvrněni. :)

Erik Erik Terry Pratchett

Úžasná parodie na Fausta! :D A ten byrokratický boss pekla Astfgl taky neměl žádnou chybu. Doporučuji všem, kteří mají rádi Mrakoplaše. Tahle je pikantní ;)

Hrrr na ně! Hrrr na ně! Terry Pratchett

Druhá nejlepší knížka s hlídkou, možná i nejlepší. :) V této publikaci se více přiblížíme lordu Vetinarimu, potkáme se s prý zesnulým všeumělem Leonardem da Quirm a krom takových maličkostí jako je válka o jeden ostrov a pak celkově válka, nahlédneme do hlubin zmučené duše Nobyho Nóblhocha. Zaručuji vám, že se nepřestanete smát nad těmi paradoxy :D

Stráže! Stráže! Stráže! Stráže! Terry Pratchett

Stráže, stráže! je unikátní parodie na všechny detektivky. Ankh-Morpork se sice tváří, že nepotřebuje policii, ale opak je pravdou. Někdo musí pošimrat mandle drakovi- v tomhle díle dokonce doslova. ;) Děj je strhující a pádný, nemám výtku :)

Carpe Jugulum Carpe Jugulum Terry Pratchett

Co by se dalo vyčíst Pratchettovi? Asi nic... Já jsem se docela pobavila nad jeho pouštními poznámkami. Rozhodně to nebyl ztracený čas a vřele doporučuji všem, kteří chtějí získat na upíry i trošku jiný náhled než je prezentuje Meyerová nebo celý zbytek světa.