Ocásek Ocásek komentáře u knih

Z pera knihomolů: 11 povídek od českých a slovenských knižních blogerů Z pera knihomolů: 11 povídek od českých a slovenských knižních blogerů * antologie

Já nejsem moc povídkový člověk, ale Z pera knihomolů jsem si rozhodně nemohla nechat ujít, protože jsem byla zvědavá na povídky i ilustrace lidí, které tady na bookstagramu ráda sleduji.
A musím říct, že jsem nadšená - ještě jsem totiž nečetla povídkovou sbírku, kde by mě oslovily úplně všechny povídky, které ve sbírce jsou! Každá povídka je úplně jiná, a to jak tématem, tak i žánrově, ale všechny byly skvělé a žádná mě vyloženě nezklamala!
Kromě úžasného grafického zpracování, které se YA čtu zase neskutečně povedlo, bych přece jen chtěla vyzvednout hned čtyři povídky, které mě oslovily úplně nejvíc:

~ Roztáhnout křídla - Alena Štraubová
~ [elen]a - Adéla Rosípalová
~ Všechna moje pluska - Marie Vystrčilová
~ Něco mnohem lepšího - Eliška Hronová

01.06.2023 5 z 5

Stačí mávnout křídly Stačí mávnout křídly Sára Topinková

Myslím si, že pokud jste posledních pár měsíců nežili někde pod drnem, tak jste Stačí mávnout křídly už určitě zaznamenali. A to je jedině dobře, protože tahle knížka si všechnu tu pozornost rozhodně zaslouží!
Víte, co na téhle knížce miluji ze všeho nejvíc? Postavy, které jsou úžasně vykreslené a hlavně uvěřitelné. Hlavní hrdinka Cilka je neskutečně silná potom všem, čím si musela v minulosti projít. Jsem na ni neskutečně pyšná za to, jakým vývojem během knížky prošla! Myslím si, že nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že každá/každý z nás by si zasloužil takové přátele jako je Robert a Damian!
Dalším velkým plusem této knížky jsou krátké kapitoly a styl psaní, díky kterému vám mizí stránky pod rukama. Opravdu byste nepoznali, že se jedná o prvotinu. Navíc se střídají kapitoly z přítomnosti s kapitolami z minulosti a občas končí tak otevřeně, že vás to prostě nutí číst dál a dál!
SMK je knížka s obrovským poselstvím! Řeší se v ní hned několik těžších témat, ale nemusíte se bát, že by knížka byla jedna velká depka, tak to vůbec není. Já se třeba u knížky smála nahlas hned několikrát, a dokonce zde najdete i špetku romantiky.
Prostě jedna z nejlepších knížek minulého roku a jedno obrovské doporučení! Právě teď jsem SMK přečetla už podruhé, a rozhodně ne naposled!

03.02.2023 5 z 5

Alespoň pár kapitol navíc Alespoň pár kapitol navíc Amélie Salingerová

Moc krásná bonusová knížka k Alespoň prozatím, kde najdete hned dvě bonusové kapitoly, a nebo například medailonky betačtenářů!

07.09.2022 4 z 5

Polibek v Palm Springs Polibek v Palm Springs Catherine Rider

Čekala jsem letní romantický příběh plný klišé, který si maximálně užiju, ale to co jsem dostala byla taková nudná blbost. Bylo to nereálné, předvídatelné a absolutně o ničem.
Autorka tak často přeskakovala mezi vyprávěním z pohledu Jaye a Sashy, že jsem se neuvěřitelně ztrácela, kdo vlastně zrovna vypraví!
Sasha a Jay mi hned od první kapitoly lezli na nervy, později už to nebylo tak hrozné, ale že by mi přirostli k srdci, tak to fakt ne.
Abych jenom nekritizovala, tak knížka má i pár pozitiv - krásně vykreslené prostředí letního festivalu, místy vtipné momenty a romantickou linku, která plyne docela přirozeně a narozdíl od jiných pasáží knihy zní i uvěřitelně!
Slyšela jsem, že tento díl je nejslabší, ale ani tak si nejsem jistá, že se chci do ostatních polibků pouštět.

1,5/5⭐️

29.12.2021 1 z 5