Nyangumi Nyangumi komentáře u knih

Pestrý svět sukulentů Pestrý svět sukulentů Jiří Janda

Krásně provedená knížka s nádhernými fotografiemi. Jenom bych autorům vytkla nadužívání výkřičníku, hlavně ze začátku. I když píšete zajímavé informace, není potřeba mít exklamaci v každém druhém odstavci textu. Komu nevadí angličtina, ať se podívá na velmi povedené video o sukulentech na YouTube s názvem The survival of the fattest na kanálu Neil Curry, doporučuji.

12.09.2021 4 z 5

Trochu víc Trochu víc Lydia Strong

Nalezeno náhodou v nabídce eknih z knihovny. Když jsem ve třetí kapitole našla čtvrtou hrubku, knihu jsem znechuceně zavřela. Dějově taky slabota, přišlo mi to psané jako amatérská povídka z nějakého webu a ještě dost špatně.

07.01.2021 odpad!

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Román o lásce, ale také o tom, jak si ničíme život lží a vlastní vinou. Je to vztahovka, zajímavě psaná hlavně z pohledu imaginace. Ale té erotiky tam bylo trochu moc, když přihlídnu k tomu, že hrdinům je něco málo přes třináct. Taky citáty a různá moudra, která vám Google najde mraky, mě časem štvaly. S korekturou překladu se opět nikdo nepředřel, chybí písmena, interpunkce a občas i celé slovo. Jinak dobrý, ale znova to číst nebudu.

04.01.2021 3 z 5

A hvězdy mi daly tebe A hvězdy mi daly tebe Karen McQuestion

Romantika se sci-fi tématem, emzáci lepší než vampýři, že? Předvídatelný děj a dobrá vykrádačka filmů s podobným tématem. Ale zároveň pěkně zpracováno a rychle se to četlo. Mírně utopistická společnost mírumilovných emzáků a samozřejmě happy end, ten k tomu patří.

31.10.2020 3 z 5

Dáma a zbojník Dáma a zbojník Barbara Cartland

Slaďárna pro ženy, kdysi jsem viděla film natočený dle knihy s Hughem Grantem a ten mi utkvěl v paměti. Krásně se to četlo. Volba slov při popisu milostných scén mě často rozesmála.

28.07.2020 3 z 5

Háčkované motivy Háčkované motivy Jaroslava Dovcová

Sympatická knížka na háčkované blbůstky. Pěkné fotografie a detailní nákresy vzorů plus podrobné popisy. Takže pro začátečníky ideální.

17.05.2020 4 z 5

Francie - Co v průvodci nenajdete Francie - Co v průvodci nenajdete Jan Šmíd

Kniha byla napsaná před fotbalovým šampionátem a je to znát. Neustále zmínky o fotbalu i na místech, kde byste to nečekali. Jako nefanouškovi mi to po nějakém čase začalo vadit. Jinak spousta gurmánských tipů ale i sem tam něco zajímavého z historie.

29.01.2020 3 z 5