Nuet Nuet komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Autorka zachytila úspornou málomluvnou formou, jak zřejmě vzniká vývojové trauma, máme to tu pěkně v přímém přenosu, jak uvažuje "černá" matka. Autorka zachycuje mentalitu (do hlavynás nechá nahlédnout) střídavě dívky a její matky. Chybí už jen to, co se děje v hlavě otce či sestry, ale zjevně nic pěkného. Matka se nesnaží v prvé řadě uspořádat si své hodnoty, vypadá to, že jedinou hodnotou je "pořádek" a to, jak se cítí "ona", ne někdo jiný, nechápe, že jakékoliv jednání dcery je bezelstné, případně je už jen důsledek její nedůvěry v matku. Na druhou stranu mi nebyla dvakrát sympatická ovšem ani ta hlavní hrdinka.

03.05.2023 4 z 5

Dějepis 8: učebnice pro základní školy a víceletá gymnázia [Modernizace společnosti] Dějepis 8: učebnice pro základní školy a víceletá gymnázia [Modernizace společnosti] Daniela Tinková

Jestliže se něčemu říká učebnice, měl by se z ní člověk něco naučit. Bohužel, jak již někdo napsal, v knize se neustále žáků na něco ptají, co v textu nenajdou, takže budou muset hledat v jiných knihách či na internetu, ne v učebnici samotné. Kdyby byly otázky na konci každé kapitoly a odpovědi na ně by prokázaly, že žák porozuměl textu v učebnici, tak ať tam ty otázky jsou. Takto jsou žáci jen neustále rozplylování, učivo fragmentované, místo aby se na učení soustředili.

17.09.2023