Not_gonna_tell Not_gonna_tell komentáře u knih

Patologie Patologie Josef Zámečník

1LF - dobrý nápad, provedení trochu pokulhává. Některé kapitoly jsou napsané dobře, jiné jsou napsané celkem na mě zmateně (ehm anémie). To, že tam jsou překlepy, se pochopit dá. Některé jsou minoritní (př. chorea Syndenhami), některé vás zarazí (hyperkalemie místo hyperkalcemie). A pak tam jsou vyloženě faktické chyby, které si ve dvou po sobě jdoucích větách odporují (ano, mluvím o tobě enteropatický lymfome, který navazuješ a v další větě předcházíš celiakii). Autoři se je sice snaží opravit a vydali a oficiálních stranách Errata, což cením, ale je jich tam pouze malý zlomek. Co je větší problém? On-line galerie. Máte tam hezké obrázky tetování, které si asi každý z nás dovedeme představit, ale že by byla doplněna galerie k takovým stěžejním tématům jako zánět? O tom se nám studentům muže asi jen zdát. Nepomáhá tomu ani fakt, že je tam poznámka “doplníme během následujících několika dní” již od prosince. Je před zkouškou, nemám čas hledat každou informaci na internetu, abych ověřila, jestli není chybná. Vracím se k Povýšilově patologii. Až se doplní errata a on-line galerie, rada učebnici doporučím.

Edit:
Je tomu přes 2 měsíce, co jsem psala recenzi. Bohužel se za tu dobu nic nezměnilo. V galerii stále chybí stěžejní témata, některá úplně, někde chybí několik fotek, na které odkazují v učebnici. Žádná další errata nepřibyla. Chystám se tedy poslat email s těmi, které jsem odhalila, ať se alespoň tohle někam posune.
Zkouška z patologie se dá udělat, ale nebudu vám lhát, musíte stejně otevřít Povýšila a doplnit si informace z něj. Zkouškové otázky totiž vycházejí z něj (to se snad do příštího roku eliminuje), ale hlavně se ptají i na pojmy, které v nové nejsou. Takže medici 1LF, patologie se zvládnout dá, ale musíte kombinovat i s Povýšilem.

16.05.2020 2 z 5