nokid nokid komentáře u knih

Mein Kampf Mein Kampf Adolf Hitler

Toto dílo je klasickou ukázkou myšlení svého tvůrce. Ti, kdož mu nerozuměli prohlašují Mein Kampf za blbost, ale dějiny ukázaly jasně jak šikovně dovedl autor manipulovat fakty, lidmi i prostředky, které mu byly k dispozici.
Je to výplod zločince, zcela chladně kalkulujícího a nikoliv choré mysli, jak mu mnozí připisovali a připisují.
Tím hůře.
Ale pouze jejím dalším a dalším vydáváním se dá zamezit opakování dějin. Snad.

18.05.2011

Kam zmizel zlatý poklad republiky Kam zmizel zlatý poklad republiky Stanislav Motl

Zbytek našeho zlatého pokladu tajně rozfofrovala ČNB, kdy ho prodala “těm“ Němcům za nějaké trapné dluhopisy.
-konec citátu-

Sluší se dodat, že na tomhle měl lví podíl V.Klaus, tehdejší ministr financí. Vskutku "odborník" na svém místě!

15.06.2018 5 z 5

Putinovi agenti: Jak ruští špioni kradou naše tajemství Putinovi agenti: Jak ruští špioni kradou naše tajemství Ondřej Kundra

Velmi poučné! Po jejím přečtení si ujasníme nejen jací Rusové jsou - ale také proč takovými musejí být. Kde a proč se bere jejich rozpínavost a nekončící imperiální choutky... A také jak probíhá dezinformační kampaň (nejen na modelovém webu www.aeronet.cz, co jí sledují její strůjci a čím je nebezpečná. Autor uvádí konkrétní data a konkrétní jména, za nic se neschovává. Lidé bděte!

15.06.2016 5 z 5

Mýty o socialistických časech Mýty o socialistických časech Josef Mlejnek

Psi štěkají, karavana kráčí dál. Bynisek teoretizuje, ale praxe ukázala zrůdnost obou socialismů - národního (Hitlerova), i třídního (Marx-Leninova). I tento mafiánský kapitalismus je 100x lepší nežli normalizační socialismus.

14.04.2014 5 z 5

Mýty o socialistických časech Mýty o socialistických časech Josef Mlejnek

A mimochodem, pokud by trval ancient régime dodnes, neexistovala by DK. Určitě ne v této formě, leda jako pokřivená iniciativa nějaké svazácké organizace, zařazující sem předem schválené, vybrané režimní autory s jejich socialistickými paskvily... Ono by ostatně jiného ani nic nevycházelo, taková 1/2 všech polistopadových knih by byla jednoduše ZAKÁZÁNA! Vzpomínám na rozvleklé debaty v novinách rovnost, jednalo se o to zdali vydat Foglara či ne... A přitom jeho dílo je zcela nepolitické, i tak režimu vadil.

25.03.2014 5 z 5

Měl by si přečíst každý. Nejen že autor je fundovaný, ale ukazuje na osudu zlata také osudy jednotlivců i celých skupin obyvatelstva.
Věru, za náš celý poválečný život v míru a i v dnešní svobodné a otevřené společnosti se platilo nejen mnoha lidskými životy - ale i zlatem. Tak draho to přišlo... Ale vyplatilo se!
Vyjímečně dávám plný počet bodů.

01.09.2016 5 z 5

Ti dva hlavní co v tom figurovali jsou K&K - Kožený & Klaus (starší)

15.06.2020 5 z 5

Projevy Projevy Adolf Hitler

No nevím, jak může psaný text zachytit emotivnost projevu právě tohoto muže. Raději jsem si je vyslechl v originálech - a musím připomenout, že české titulky záměrně matou svými nepřesnostmi... Das Volk překládají jako národ (ale je to lid) a Parteigenosse má být člen strany (zatímco je to ale stranický soudruh!). Že by obava z podobnosti ideologií komunismus/nacismus?

24.05.2013

O smrti a umírání O smrti a umírání Elisabeth Kübler-Ross

Není to sice zrovna snadné čtení, ale velmi potřebné k pochopení toho, co čeká mnohé z nás.
Hluboce smekám před autorkou, která v sobě našla sílu trávit stovky hodin v přítomnosti terminálně nemocných a vyslechnout všechny jejich stesky, nálady, postoje a názory; do té doby o nich nikdo moc nevěděl.
Vyjímečně palcuji plným počtem.

06.06.2018 5 z 5

Co nesmíte vědět! Co nesmíte vědět! Michael Morris

Tak teda nevím, co si o tom myslet. Autor dovedně splétá fakta s polopravdami a spekulacemi - na jedné straně uvažuje realisticky (třeba skupina Bilderberg...), ale vzápětí se plete ve vlastních jménech, komolí je a ani nezná jméno současné britské královny (Alžběta.)
V částech může mít pravdu - nedávná hypoteční krize: Banka Lehman & Bros., toxické úvěry atp. avšak tezi o celosvětovém spiknutí různorodé skupiny politiků, bankéřů a obchodníků nevěřím. Málokdy se vůbec domluví na něčem malá skupina, natož velká. Viz současná uprchlická krize a Evrop. parlament.
Prostě celkově je to zmatené.

23.05.2016

Tunel do pozítří Tunel do pozítří * antologie

No jo, je to tak. Četl jsem ji jako malý kluk a teď znova, jako velký kluk. A pořád dobré.

09.10.2013 3 z 5

Za tajemstvím pohádek Za tajemstvím pohádek Bruno Bettelheim

Jen zcela vyjímečně dávám plný počet bodů - ale tato naučná publikace si ji jistě zaslouží! Vyčerpávající rozbor jednotlivých pohádkových příběhů je zde čtivou a srozumitelnou formou podán i neprofesionálnímu psychologovi.

31.05.2013 5 z 5

Zdar jak sviňa Zdar jak sviňa Honza Žanek Hlaváček (p)

Celá bichla je špicová, jen ta vazba se vám brzy rozlepí a listy odpadnou. Dělat pevnou vazbu lepenou a ne šitou, to bych prostě zakázal!

16.11.2021

Černá kniha církve Černá kniha církve Michael Hebeis

Honajzi - černá kniha USA už nedávno vyšla - viz Tajné dějiny USA - a je to neveselé čtení. Z dnešní historické zkušenosti lze říci, že v dějinách neexistovala žádná opravdu významná organizace, stát ani národ který-á by nebyl pokryt nánosem špíny mravní i fyzické. Vezmeme-li to od časů Imperium Romanum, církve (nikoliv jen tu katolickou) přes sovětskou komunistickou říši až k dnešním USA - všechno je to nastejno. Krutostí, lží, korupcí a podobnými prostředky se dostávaly k moci i vlivu a jejich pomocí se udržovaly.
Z celosvětových hnutí nezatížených tímto vším mě napadá jen Červený kříž a spolek Esperanto; jak víme, obojí živoří na samém okraji zájmu lidstva.

12.03.2016 3 z 5

7 návyků vůdčích osobností 7 návyků vůdčích osobností Stephen R. Covey

Vynikající a funkční návod k osobnímu růstu - no i já se mám ještě co učit.

18.12.2012 5 z 5

Na cestě za svobodou: Češi v uprchlických táborech po únoru 1948 Na cestě za svobodou: Češi v uprchlických táborech po únoru 1948 Martin Nekola

Je to kniha, která již dlouho scházela na pultech knihkupectví... Třebaže jsem sám patřil v předlistopadové době k těm kdo emigrovali a proto musel projít jedním z uprchlických lágrů (takže všechny procedury znám), rád si přečtu o zážitcích ostatních...

29.09.2020

O smrti a umírání O smrti a umírání Elisabeth Kübler-Ross

Ještě bych měl dodat, že 3 měsíce po jejím přečtení jsem byl konfrontován s tímto vším i ve skutečném životě.
Umřela mi totiž máma.

23.06.2019 5 z 5

Poučení z krizového vývoje Poučení z krizového vývoje kolektiv autorů

A je to tady! Tzv. Bílá kniha (v protikladu k Černé knize V.Prečana); komunisté cítili potřebu ospravedlnit invazi r.1968 včetně zásahů Lidových milicí o rok později a vůbec celou normalizační etapu své vlády. Proto brožura vznikla. Kdo ji však má číst? Pro řadového občana je příliš přepolitizovaná a politolog tuhle snůšku falešných argumentů již dobře zná z jiných pramenů... Jde nicméně o doklad doby, platný po celou normalizaci.

05.07.2018

Je možné žít 150 let? Je možné žít 150 let? Michail Tombak

Důsledná aplikace všech uvedených pravidel je v dnešním civilizovaném světě takřka neuskutečnitelná!
Pokud by se o to přece jen někdo pokusil - dělená strava, speciální úprava vody, dechová cvičení...atd. - musel by zjistit, že tohle všechno mu zabere dobrou polovinu všeho času! Takže, není lepší žit 75 let lehce nezdravě, nežli úzkostlivě dodržovat uvedená pravidla po dobu 150ti let? Když časově to vyjde nastejno, ten získaný čas si stejně neužijete...

22.01.2018 2 z 5

Sebevražda Sebevražda Tomáš Garrigue Masaryk

Není mi jasné, proč se autor zabývá tak podrobně popisem odlišností v náboženství jednotlivých zemí.

22.01.2018