nikolet nikolet komentáře u knih

Kosmova kronika česká Kosmova kronika česká Kosmas

Hezký kronika o historii naší země. Jsem ráda, že byla přeložena z latiny do češtiny a zpřístupněna širší veřejnosti.

17.12.2023 4 z 5

Encyklopedie starověkého Řecka Encyklopedie starověkého Řecka Martino Menghi

Krásná a zajímavá knížka o životě ve starověkém Řecku. Je plná krásných ilustrací.

17.12.2023 5 z 5

Dějiny českých zemí Dějiny českých zemí Petr Čornej

Další oblíbená kniha mého dětství. Moc ráda jsem jí listovala.

16.12.2023 5 z 5

Cesta do pravěku - dávný svět v obrazech Zdeňka Buriana Cesta do pravěku - dávný svět v obrazech Zdeňka Buriana Bořivoj Záruba

Úžasná knížka, kterou jsem jako malá měla moc ráda. Milovala jsem ty nádherné ilustrace.

15.12.2023

Umělecké památky Jihlavy Umělecké památky Jihlavy Antonín Bartušek

Nejvíc mě na téhle knížce zaujala mapa, kde byly názvy ulic, které se dnes jmenují úplně jinak.

14.12.2023

Velcí dinosauři Velcí dinosauři Zdeněk V. Špinar

Jako malá jsem měla dinosaury ráda. Byl to krásný dárek pod stromečkem.

14.12.2023

Lednice včera a dnes Lednice včera a dnes Milan Šustr

Velice krásná knížka. Dozvěděla jsem se, co kdysi stálo v okolí zámku.

14.12.2023 5 z 5

Humpolec včera a dnes Humpolec včera a dnes Zdeněk Škrabánek

Moc pěkná knížka, akorát mi tam některá místa chyběla.

07.12.2023 5 z 5

Pamětní kniha obce Německá Vyskytná Pamětní kniha obce Německá Vyskytná Václav Nečada

Úžasná práce, krásné staré fotky. Dočetla jsem se spoustu nových informací.

22.11.2023 5 z 5

Neznámý Jules Verne Neznámý Jules Verne J. M. Janatka

Kniha o životě úžasného spisovatele Julia Verna. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavostí. Líbili se mi použité obrázky z filmu Karla Zemana Vynález zkázy.

18.11.2023 5 z 5

Baletní příběhy Baletní příběhy Barbara Newman

Nádherné a někdy i smutné příběhy od úžasných skladatelů.

Původ člověka Původ člověka Douglas Palmer

Úžasně napsaná kniha, popisující předky člověka.

O lesním carovi O lesním carovi Hana Pražáková

Krásné ukrajinské pohádky. Některé se podobali našim. Rákosníček, u nás Plaváček. Byla tu i velryba pojídající koráby.

16.11.2023 5 z 5

O moudrém Chadaunovi a třech sluncích a jiné pohádky O moudrém Chadaunovi a třech sluncích a jiné pohádky neznámý - neuveden

Nádherné pro mne neznámé pohádky. Hrdinové měli občas zvláštní jména.

Brtnice včera a dnes Brtnice včera a dnes Soňa Plevová

Krásná kniha, moc se mi líbili staré fotky zámku. Akorát škoda, že tam nebyl zobrazen i židovský hřbitov.

08.02.2023 5 z 5

Jihlava včera a dnes II. Jihlava včera a dnes II. Martin Kos

Líbila se mi fotka synagogy, která mi v minulém díle trošku chyběla.

09.12.2022 5 z 5

Jihlava včera a dnes I. Jihlava včera a dnes I. Martin Kos

Moc hezky vybrané staré fotky Jihlavy.

09.12.2022 5 z 5

Stříbrná Jihlava 2007: Studie k dějinám hornictví a důlních prací Stříbrná Jihlava 2007: Studie k dějinám hornictví a důlních prací kolektiv autorů

Dobře zpracovaný sborník o hornictví. Člověk se dozví mnoho informací o dolování, archeologických lokacích.

25.01.2020 5 z 5

Drobné nemovité památky a jiné architektonické zajímavosti města Jihlavy Drobné nemovité památky a jiné architektonické zajímavosti města Jihlavy Zdeněk Jaroš

Velice zajímavá knížka a dobrý průvodce po památkách o kterých by člověk jinak nevěděl.

06.01.2020 5 z 5

Zaniklé hrady, zámky a tvrze Čech, Moravy a Slezska po roce 1945 Zaniklé hrady, zámky a tvrze Čech, Moravy a Slezska po roce 1945 Jiří Úlovec

Smutný osud tolika hradů a zámků.

16.04.2019 5 z 5