nikiss76 nikiss76 komentáře u knih

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Stejně jako první díl, tak i pokračování upíři ságy jsem přečetla v originále. Kniha je čtivá a jak už to i bývá, tak lepší než filmove zpracování.

16.08.2019 3 z 5

Škola noci 1–5: Označená, Zrazená, Vyvolená, Nezkrotná, Pronásledovaná Škola noci 1–5: Označená, Zrazená, Vyvolená, Nezkrotná, Pronásledovaná Kristin Cast

Po přečtení anotace se mi do knih příliš nechtělo, ale jakmile jsem začala prvním dílem, tak již nešlo přestat. Přečetla jsem celou sérii včetně krátkých novel. Doufam, že autorka se brzo pustí do dalších knížek, protože mě si získala.

31.07.2019 5 z 5

Vampýrská akademie (komplet) Vampýrská akademie (komplet) Richelle Mead

Celou sérii bych ohodnotila podprůměrně. První díl byl fajn, potom už to bylo každý díl horší a horší. Knihy jsem dočetla ze zvědavosti, abych věděla, jak se celý příběh uzavře. Bohužel Rose mi byla vyloženě nesympatická a nelíbilo se mi, jak to dopadlo s ní a s Adrianem, kterému jsem happy end přála. Žádná z postav mě více neoslovila, což považuji za největší mínus a snad ještě u žádné knihy se mi to nestalo. Nejvíc mi však na knize vadil fakt, že v každém díle se až příliš do podrobna vracelo k objasnění základních rolí, toho co se stalo v předchozích dílech a opakovaně se popisovaly vztahy a pravidla morojů a dhampýrů. Děj se hodně táhnul a musela jsem se hodně přemáhat, abych se k četbě vrátila. Knihy mě nalákali pozitivním hodnocením, ovšem toto bylo hodně slabé fantasy.

13.07.2019 2 z 5

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Autorku jsem měla ve svém seznamu delší dobu a konečně jsem se dostala ke knize Spálená obloha. Obecně krimi knihy mám ráda.
Tato kniha pojednává o pohřešovaném osmiletém Benovi, který se své matce ztrati v lese a rozjíždí se velká pátrací akce. Projdeme si celým procesem od samotného počátku až do konce. Kniha je částečná zpověď Rachel, matky Bena, která popisuje celou událost že svého úhlu pohledu, což bylo velmi zajímavé. Čtenář je proveden jejími pocity a traumaty, kterým musí čelit. Strach, výčitky svědomí, nedůvěra v okolí o vlastní rodinu a především v sebe sama. Rachel musí čelit velké vlně kritiky, jak ze strany novinářů tak internetu. Bylo zde opravdu reálně ukázáno, jak veřejnost dokáže být plná nenávisti a neštítí se opravdu ničeho.
Jiný úhel pohledu poskytuje tým vyšetřovatelů a především hlavní vyšetřovatel Jim, jehož vyprávění je položeno jeho rozhovory s psycholožkou. Během čtení knih máte své tipy na podezřelé osoby a vy své názory s narůstající množstvím faktů měníte. Kniha byla v mnoha ohledem jedinečná, ale vytkla bych jí pomalý spád.

12.07.2019 3 z 5

Víš, že… DIMILY trilogie (box) Víš, že… DIMILY trilogie (box) Estelle Maskame

Musím říct, že jsem přečetla celou sérii za velmi krátkou dobu, protože jsem byla opravdu zvědavá, jak to celé dopadne. Ačkoliv jsou knihy určeny spíše pro mládež, musím říct, že mě příjemně překvapily a bavily mne. Líbila se mi hlavně postava Tylera, která se každým dílem vyvíjela. Z mladého rozzlobeného kluka, který měl problémy s drogami a nevěděl, jak se vypořádat se vztekem, se stal muž, který se vypořádal se svými démony a zjistil, jakým směrem se chce v životě ubírat.

Takže určitě hodnotím kladně a doporučuji jako takové oddechové čtení.

26.06.2019 4 z 5

Tváře noci Tváře noci Corrie Jackson

Klasický detektivní příběh, kde hlavní hrdinkou je mladá novinářka Sophie, která je tak lačná po informacích, že porušuje jedno pravidlo za druhým, až jí to stojí místo. Aby se mohla vrátit zpět a dokázat i svému šéfovi, že je stále dobrá, musí přijít s nějakým skvělým sólo kaprem jako například případ o vraždách modelek. Sophie jde po stopách a snaží se případ vyřešit, musí však jít hlouběji a zapátrat v dávno minulých případech, v nichž nachází souvislosti a i klíče k dořešení případu a dopadení vraha. Já osobně mám moc ráda krimi příběhy, které se odehrávají v Londýně, proto jsem si chtěla přečíst i tuto knihu. Kniha nebyla špatná, ale nenadchla mě. Neoslovila mě hlavní hrdinka. Téměř vždy, když hlavním hrdinou je novinář, který si hraje na vyšetřovatele, mě to nějakým způsobem irituje. Tito novináři mají vždy náskok před policií, dokáží prozkoumat místo vraždy, najít pachatele a uzavřít případ a ještě z toho vytřískat článek. Na mě trošku přitažené za vlasy. Pro mě poučení pro příště, se do takových knih nepouštět.

17.05.2019 2 z 5

Tajemství upírů Tajemství upírů Lisa Jane Smith

Říše temnot je velmi čtivá fantasy série knih spíše pro mládež. Po přečtení prvního dílu jsem viděla, že stylisticky není kniha nijak náročná, proto jsem již další díly četla v angličtině. Pro ty co by si chtěli přečíst něco lehčího z žánru fantasy v angličtině, tak tyto knihy jsou dobrou volbou. Knihy jsou krátké , dobře se čtou, zkrátka neurazí. Celkově se mi líbily, ale je to takové opravdu lehčí čtení.

08.02.2019 3 z 5

Andělé 1-4 Andělé 1-4 Lauren Kate

Viděla jsem zfilmovaný i první díl, proto jsem se rozhodla vrhnout se po knižní podobě a byla jsem příjemně překvapena. Všechny čtyři knihy jsem přečetla asi během 2 týdnů. Nejvíce se mi líbily první dva díly naopak poslední dva byly trošku slabší. Jak se příběh blížil ke konci už jsem měla tušení, jak to celé dopadne. Krásný romanticko - tragický příběh se šťastným koncem.

08.02.2019 4 z 5