Nikidree Nikidree komentáře u knih

Konečná volba Konečná volba C. C. Hunter (p)

No, poslední díl za mnou. Musím se přiznat, že ve mně zanechal rozporuplné pocity.
Od ostatních dílů mi zde chybí pořádná akce. Setkání s nepřítelem bylo krátké, jednoduché a pro mě, jako čtenáře nezáživné. A asi to bude znít divně, ale fakt se mi ulevilo, že se všechny rozbouřené vztahy utišily a je vše OK. Představa, že by zůstal neurčitý konec mě docela děsila.
Každopádně valná většina knížky jsou bohužel jen vztahy, vztahy a vztahy, ale s tím jsem se už tak nějak smířila. Spíš mě ke konci mrzí, že zůstala spousta věcí zatajena. Jak tu někdo psal, opravdu tu chyběl epilog.
Ale jako taková je kniha (a celá série) hezká, jen je určena spíš mladším čtenářkám a těm, kteří rádi romantiku a "zamilovaný trojúhelník" :)

17.06.2017 4 z 5

Hlas měsíčního svitu Hlas měsíčního svitu C. C. Hunter (p)

Jelikož jsem se k tomuto dílu dostala až po dlouhé době, musela jsem se při čtení rozpomínat, co se stalo v prvních dvou dílech. To se mi povedlo a k mému překvapení jsem přečetla celou knihu za den. Bohužel jsem při čtení zjistila, že je to pro mě už moc přesycené "starostmi" teenagerů. Některé věci jsou na můj vkus až moc vystupňované.
Od od prvního dílu se řeší dvě věci: 1) Derek nebo Lucas? a za 2) Co je Kylie zač ? Musí se autorce nechat, že i přes to je schopná do každé knihy zasadit děj, co má hlavu a patu a udrží mě, náročného čtenáře, u čtení. Bohužel tu však bylo několik pasáží, které jsem se snažila přetrpět.
Prostě mi bylo proti srsti, že je Kylie schopná i při velkém nebezpečí myslet na tom, jaké má trápení s Lucasem a kdesi cosi. Nebo jak se z něčeho pořád obviňuje, jak se strachuje a zároveň si sama snaží namluvit, že jako Spasitelka přeci musí pomoct atp.
I přes to všechno se mi kniha líbila a mohu ji doporučit :)

15.06.2017 4 z 5

Obcování se smrtí Obcování se smrtí Jesse Bullington

Velmi propracovaný příběh, u kterého jsem neměla pocit, že by mi něco nebylo jasné. Vše, co bylo důležité pro hlavní děj, bylo dříve či později vysvětleno a objasněno. Všechny postavy, měly dobře vykreslený charakter, leč mě osobně po polovině knihy začala hláška "Srát na to, srát na všechny", lézt trochu krkem. Někdy mi totiž přišla nevhodná, ale to je možná jen můj dojem.
Co mi zpočátku dělalo problém, byly dějové linky (A a B). Nejdříve to vypadalo, že se odehrávají dva příběhy nezávisle na sobě a následně se propojí, ale to se nestalo. Již v 1/3 knihy se Awa objeví v obou dějových linkách. Až později, když převládla linka B, jsem pochopila, že linka A byla minulost a B je přítomnost.
Kromě tohoto nemám knize co vyčíst. Chvílemi je děj poněkud nezajímavý, ale vždy se zase rozproudí a rozhodně se do knihy dá začíst. Snad jen mě mrzí, že autor zatajil jméno nekromanta, ačkoliv Awa se ho dozvěděla.

08.06.2017 4 z 5