Nikaa1 Nikaa1 komentáře u knih

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

KAM TO VŠECHNO POVEDENE, ALINO?

Abych se přiznala, tak tenhle díl jsem četla z pouhé zvědavosti - jak to bude vlastně pokračovat. První díl byl pro mě poněkud obyčejný a nudný. Ale tenhle? Tenhle díl je zatraceně úžasný!

Leigh Bardugo si mě nezískala Světlem a stíny nebo Šesti vranami. Ale tímhle. Chcete vědět proč? Odpověd je jednoduchá: Vším.

Tahle kniha je (opakuju, já vím) vším. Pohádky, moře, mýtický tvorové, úžasný zaporák, promyšlené postavy a hlavně, úžasně promyšlený svět. Také jsem si zde zamilovala zápletky!

A konec? Asi jsem na chvilku zapomněla dýchat.

07.10.2017 4 z 5

Verum Verum Courtney Cole

MINULOST JE VĚZENÍ

Když jsem si Verum kupovala v knihkupectví, vykulila jsem oči, protože byla tenká oproti prvnímu dílu. Jenže Verum má na mě stejný vliv jako Nocte. I přes svoji hubenost.

Ten pocit prázdnoty je šílený. K zbláznění. Jenže více k zbláznění je to, že zbývá poslední díl - a to čekání na něj je také k zbláznění. Všechno je k zbláznění.

Sama jsem nyní zmatená. Protože konec je tak otevřený a šokující. Zatraceně, potřebuji další díl. Potřebuji znát pravdu.

Příběh mě chytil hned, jak jsem začala číst. Stala jsem se na ním závislá. Autorka nás očividně chtěla zmást - což se jí povedlo.

PROČ DÁVÁM PĚT HVĚZD? Protože si je tahle autorka, série a kniha zaslouží. Protože tahle kniha je něčím výjimečná. Protože i přes tajemnou a depresivní atmosféru tuhle knihu miluji.

03.10.2017 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

TIHLE ROYÁLOVÉ VÁS ZNIČÍ.

Knihu jsem si kupovala s myšlenkou, že si přečtu další knihu z fantasy žánru. Ale až po pár kapitolách mi došlo, že v téhle knize ani kapka fantasy nebude. Škoda.

Colum Royal je pro mě záhadou. A abych se přiznala, tak někdy jsem ho měla ráda někdy ne. A nyní? Vůbec nevím, kdo sakra je.

Bohy z rodiny Royalů jsem si okamžitě zamilovala. Ale nejvíce jsem si zamilovala Eastona. Ze začátku vypadal na někoho jiného než kým očividně byl. Doslova.

Gideon byl pro mě takový host v jejich rodině než člen - a proto jsem si ho oblíbila. A Reed? Po konci vůbec nevím, co si o něm myslet. Proto ho vynechám.

Dvojčata jsou pro mě záhadou. Ale jejich umění v kuchyni na mě zapůsobilo.

Jeden z mnoha důvodů, proč si přečíst další díl je ten, že Erin nám prozradila pár špinavých tajemství Reeda, Eastona a Gideona - jaké tedy tajemství dvojčat na nás čeká?

Téhle knize dávám pět hvězdiček.

Rada: U téhle knihy čtěte pozorně. Bude se to hodit.

04.07.2017 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Zda chci napsat nějaký komentář, musím si urovnat myšlenky.

Nemyslela jsem si, že nějaká další kniha od Colleen bude lepší než Bez naděje. Zatraceně, ale tohle? Nečekala jsem to. Ani jsem nečekala, že soundtrack bude tak ÚŽASNÝ. Možná jsem tuhle knihu právě přečetla, ale tenhle krásný soundtrack budu poslouchat ještě dlouho.

Takhle kniha je VŠECHNO. Nezvládnu ani trošku popsat tuhle knihu. Také nezvládnu psát o klukovi, který hrál na kytaru naproti Sydney. Ridge.

Postavy - úžasné! Děj - úžasný! Soundtrack - úžasný!

Tuhle knihu jsem si plně vychutnala a užila. Můj bože, já Colleen miluju.

MILUJU.

19.06.2017 5 z 5

Poušť v plamenech Poušť v plamenech Alwyn Hamilton

Tahle kniha je něco výjimečného. Něco tak výjimečného, že ji nechci dát do své knihovničky.

Ze začátku mě dostalo věnování. A abych se přiznala, autorka si mě tím okamžitě získala. Vlastně si mě získala obálkou knihy a jejím obsahem.

Děj, postavy, příběhy o džinech a místa - něco tak úžasného jsem dlouho nečetla. *No dobře, měsíc zpátky..* Ale ten, kdo si tuhle knihu přečetl, pochopí, o čem se tu snažím psát.

Tuhle knihu doporučuji hlavně milovníkům akce, pohledných princů, humoru a písku.

Už se nemohu dočkat dalšího dílu.

25.05.2017 5 z 5

Osudný polibek Osudný polibek Maggie Stiefvater

Nevím co napsat.

Přiznám se.. Maggie si mě již získala její sérii Mrazení. Jenže tohle je ještě lepší!

Ze začátku jsem nevěděla, co si mám o téhle knize myslet. Dlouho jsem četla knihy, které měli jiný styl psaní. Byl tedy pro mě nezvyk si zvyknout na její styl psaní. ALE! Časem jsem si zvykla a oblíbila si to.

Havraní bratrstvo jsem si zamilovala a Lilu samozřejmě také. Děj byl něco úžasného. Pokaždé, když jsem něco očekávala, že se stane, se nestalo. Což mě nutí být v šoku a zvládat jen užasle mrkat.

Velmi zdrcující pro mě bylo, že mnoho tajemství si očividně autorka nechala pro další díly. Nechápu tedy, jak někdo takovou úžasnou sérii nebude dále překládat. Sice ano, tohle není jediná série, která není celá přeložena. Je to ale škoda. Tahle série stojí za to!

Doufám, že vydavatelství se rozhodne přeložit tuhle sérii celou.

15.05.2017 5 z 5

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Myslím, že každou chvilkou se zhroutím. Tohle byla bomba a já sotva zvládám dýchat.

Cassandra si pro nás připravila pláže, slanou vodu, teplé počasí a úžasnou rodinu Blackthornových. Kterou si okamžitě zamilujete.

Ve Městě nebeského ohně, Cassandra představila Emmu a Juliána jako 12ti leté mladé lovce stínů. Avšak v téhle knize jsou to sedmnáctiletí lovci, kde jsou již parabatáiové. Už na začátku knihy víme, že Emma je odhodlaná zjistit, kdo zavraždil její rodiče.

Do hry přichází nové postavy, *Vynechám svůj oblíbený pár.. Jo doufám, že tyhle dva budou spolu.* které si můžete okamžitě oblíbit nebo je začnete nenávidět.

Kdysi jsem si řekla, že nikdo nedokáže nahradit kluky z rodu Herondaleů. Mýlila jsem se. Julián Blackthorn je nahradil. On je oproti Herondalům nedokonalý - to z něj ale dělá dokonalého a perfektního. Doufám, že lásku mezi Emmou a Juliánem nám Cassandra nezničí. Zlomilo by mi to srdce.

Cassandra Clare se každou knihou zlepšuje a to mám na ni ráda. Stačí snad jediné. Temné lsti vypadají na pořádně úžasnou sérii.

Také děkuji za překlad Evě Maršíkové a Alžbětě Lexové. Doufám, že překlad druhého dílu nebude trvat dlouho, protože se nemohu dočkat.

13.05.2017 5 z 5

Pravidla hry Pravidla hry Chloe Neill

Ukážou se tu menší spoilery.

Povedené.

Chloe Neill si mě získala už prvním dílem. Její styl psaní, humor a zápletky... Jo, tahle série je bomba.

Tenhle díl byl velmi, velmi akční. Přesně tohle jsem potřebovala, pořádnou akci. Začátek knihy se mi zalíbil. Chloe šla na to rovnou po hlavě a začala rovnou na začátku. To se mi líbí.

Do hry se přidal nový hráč. Michael Donovan. Absolutně jsem nečekala, co se z něj vyklube. Očekávala jsem, že "nový hráč" bude někdo neznámý - známý. *Víte, co myslím, ne?* Ale tohle.. Dokonce jsem zapomněla na nového "ombudsmana".

Těším se na další díl. :-)

08.05.2017 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Mé pocity se ani zdaleka nedají popsat.

Tahle kniha.. Tahle kniha mě donutila se usmívat už od začátku. Donutila mě prožívat pocity Feyre tak, že jsem si na chvíli myslela, že jsou mé. Donutila mě přestat dýchat.
Už v prvním díle se mi nezamlouval Tamlin. A abych řekla pravdu, to, co udělal je neodpustitelné.
Rhysanda, Mor, Amren, Azriela a Cassiana jsem si zamilovala. To, co pro ně udělal Rhysand mě donutilo plakat.
Konec téhle knihy vykouzlil zlomyslný úšklebek na mé tváři. A musím přiznat, že se na další, bohužel poslední, díl těším. Protože, ten poslední díl, bude pecka. Cítím to v kostech.

07.04.2017 5 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Nuže, nebudu chodit kolem horké kaše. Tahle kniha mě nenadchla tak, jak jsem očekávala. Velká většina, která se v téhle knize odehrála byla v podstatě zmíněná v "Královna Stínů" SKORO. Nemyslím jen smrt Sama, ale také jiné. Tahle kniha spíše popisovala dopodrobna děje, které byli již zmíněné v dílech ST.
Takže, aby to nikdo nepochopil špatně. Tahle kniha prostě nesplnila mé očekávání. Čekala jsem od toho více. Ale každý fanoušek ST, kterého zajímá část minulosti Celaeny, by si ji měl přečíst. :-)
-Musím ještě dodat, že jsem si velmi oblíbila Sama. Kdo by také ne, že?

16.02.2017 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Z téhle série je momentálně tahle kniha nejlepší. Sarah mě v každém dílu dokázala překvapit a v tomto díle ještě více. Žádná kapitola nebyla nudná, nezáživná nebo nepřekvapivá. Takže abych to shrnula.. DOPORUČUJI PŘEČÍST tomu, kdo je obrovský fanoušek fantasy příběhů, protože touhle knihou se u mě prohloubila závislost na knihách od Sarah J. Maasové.

06.12.2016 5 z 5