New-radus New-radus komentáře u knih

Muž nebo žena? Muž nebo žena? Zdeňka Jordánová

Zdeňku Jordánovou jsem zbožňovala. Všechny knihy jsem zhltla. Tuhle jsem nedočetla. Nedokážu objektivně říct proč. Najednou mi to přišlo tak moc nepodložené a tak moc "Halinovské" (tedy "Měla jsem jednu kamarádku a ta..."), že jsem ji prostě zase vrátila do knihovny.

22.02.2017 1 z 5

Harmonický život s feng-šuej Harmonický život s feng-šuej Hermann Meyer

Vynikající kniha o Feng shui. Nečekejte jednoduchý návod odvíjející se od baguy. Je to souvislé čtení, ale psáno poutavě, s mnoha praktickými příklady, kresbami. Sama jsem si musela udělat spoustu výpisků a několik kreseb překreslit, včetně Fauna obklopujícího každou květinu či strom.

12.11.2016 5 z 5

Prsatý muž a zloděj příběhů Prsatý muž a zloděj příběhů Josef Formánek

Několikrát jsem to vzdala, že to prostě nemá cenu číst. Nakonec jsem ale závěr knihy dobyla. Musím říct, že až po samotném dočtení opravdu zůstala ta pachuť a "vůně vonné tyčinky".
Kdybych hodnocení psala o nedočtené knize, bylo by v tom smyslu, že nestojí za moc. Příběh je příliš spletitý, přeskakuje se z kanceláře magazínu do pralesa, od reality k příběhům rozepsané knihy Davida Zajíce...
Ale celkový dojem po dočtení poslední stránky vlastně není tak tragický. Soudím, že k tomuto druhu literatury prostě budu muset ještě dospět.
Uf. Jdu na něco méně duchaplného, aby si můj duch odpočinul po všech těch strastech Davida Zajíce.

12.11.2016 2 z 5

Odvaha: Diář 2016 Odvaha: Diář 2016 Paulo Coelho

Skvělé, když vás mohou Coelhovy myšlenky provázet každým dnem. Jedinou nevýhodou je snad každodenní boj s tím, že diář skutečně připomíná knihu a dělá mi opravdu problém do něj čmárat :-)

28.09.2016 5 z 5

Úspěšná žena Úspěšná žena Marie Němcová

Vynikající průvodce v oblasti profesního růstu. První část knihy je propletená kazuistickým příběhem, který může být pro některé možná trošku přitažený za vlasy, ale kdo někdy pracoval s kazuistikou, ví, že to má hlavně plnit úlohu příkladu a ne popisu jak z červené knihovny. Osobně mě nejvíce zaujala druhá část knihy věnovaná podnikání.

15.02.2016 5 z 5

Grafoterapie cílená změna písma Grafoterapie cílená změna písma Dagmar Kravčíková

Kniha má být o tom, že změna písma může vést ke změně osobnosti. Bohužel se stala soupisem všech možných vlastností, které všichni ve větší či menší míře máme a jejich souvislost s projevem písma je dána jen několika málo poznámkami. Čeho přesně si máme u těchto písmen všímat je asi těžce hlídaným know-how autorky, takže nezbývá než si u ní zaplatit kurz. Koneckonců je kniha především popisem oněch deseti lekcí a hromadou děkovných dopisů. Bohužel velmi zklamalo.

24.11.2015 1 z 5