nerusa nerusa komentáře u knih

Cvokyně Cvokyně Eva Hauserová

Možná se mnou nebudete souhlasit, ale pro mne bylo hlavní vyznění příběhu následující: Měnit vlastní minulost je sice pokušení, ale také risk a většinou zjistíme, že to jak se vlastně náš život původně vyvíjel byla asi ta lepší varianta, tedy nechceme-li skončit, jako laboratorní myš (obrazně i doslovně). Musím říct, že někdy jsem hlavní hrdince docela rozuměla :-)

Cirkus Pavího Očka Cirkus Pavího Očka Bohumila Sílová

Příběh o tom, jak černoušek Paví Očko se zvířátky z džungle pomůže přátelům. Kniha plná lásky k lidem i zvířatům, respektující jejich svobodu. Mimochodem autorka Bohumila Sílová je matkou Evy Kantůrkové.

05.05.2014 4 z 5

Moji kamarádi zvířátka Moji kamarádi zvířátka kolektiv autorů

Krásné veliké obrázky, minimum textu, velká písmena. Vhodné i pro začínající čtenáře. Příběhy o tom, že když má člověk přátele, je všechno lepší.

Z pokladnice našich pohádek Z pokladnice našich pohádek Božena Němcová

Ehm, pohádky jsou super, ale .... vytištěno v Číně?!? Kde jsme? Občas se tam díky tomu vloudila chybička do textu... Chjo!

05.05.2014 4 z 5

365 pohádek o zvířátkách na dobrou noc 365 pohádek o zvířátkách na dobrou noc H. Corlik-Buhtz

No, příběhy jsou skutečně kraťoučké, takže celá kniha byla přečtena podstatně dříve než za rok. To by ty moje cácory rozhodně neusnuly do minuty! Kniha dobře svázaná, obrázky pěkné, nicméně veškeré další informace o vydání, či původním názvu, nedejbože křestních jménech všech zúčastněných autorů chybí.

05.05.2014 3 z 5

Luisa a Lotka Luisa a Lotka Erich Kästner

Čtyři hvězdičky získává tato skvělá knížka jen pro to, že se v ní moje holky trochu ztrácely a vzhledem k věku asi ještě leccos nechápaly. I když za to vlastně nemůže kniha, ale já, že jim to čtu tak brzo :-)

O probuzení na dvorku O probuzení na dvorku Alena Schejbalová

Dětem se moc líbí společné čtení, díky obrázkům v textu. Příběhy o zvířátkách jsou "v kurzu" snad u všech dětí :-)

05.05.2014 5 z 5

Dolů po Mississippi Dolů po Mississippi Vladimír Stuchl

Před časem jsem četla dětem před spaním. Myslím, že se jim docela líbila. Já jsem velmi ocenila krásné ilustrace. Pozn. pro administraci: Já tedy vlastním knihu vázanou s přebalem, ostatní uváděné informace souhlasí, včetně čísla "ISBN".

Jablka z Beltamoru Jablka z Beltamoru Jiří W. Procházka

OK, opět rychlovka, od které víte, co očekávat.

Meč proti sekeře Meč proti sekeře Miroslav Žamboch

Když potřebujete "vyčistit" hlavu příběhem s prvoplánově černobílými hrdiny, kde je od začátku jasné, kdo je klaďas a kdo padouch, a že to všechno nakonec dopadne, tak jak má.

Invaze z Aldebaranu Invaze z Aldebaranu Stanisław Lem

Už je to skoro rok, co jsem ji četla, ale i s odstupem mohu říci, že jsem si tuto povídkovou knihu užila. Nejúsměvnější myslím byla právě titulní povídka o "ufonech" z Aldebaranu, chudáci malí, chichi.

05.05.2014 5 z 5

Bílý drak Bílý drak Anne McCaffrey

Ačkoli jsem nečetla předchozí dva díly, moc jsem si knihu užila. Příběh je velmi dobře vystavěn a charaktery jsou barvité. Autorka musí být velmi dobrou znalkyní lidských povah a dokáže se dokonale vcítit do duše mladého dospívajícího muže - postava Jaxoma je toho důkazem. Knihu mohu vřele doporučit jak milovníkům fantasy, tak i ostatním čtenářům, kteří mají rádi dobré příběhy.

11.04.2011 4 z 5