nerusa nerusa komentáře u knih

Koulej se, sluníčko, kutálej Koulej se, sluníčko, kutálej Zdeněk Kriebel

Krátké texty, krásné básničky, dětem se moc líbila.

02.02.2017 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Opět (po kolikáté už) jsem si tuto knihu moc užila. Když potřebuji podpořit a nakopnout, že všechno se dá zvládnout, i když má člověk pocit, že by nejradši utekl, je tohle dobrá volba.

29.07.2014 5 z 5

Znamení rožmberské růže Znamení rožmberské růže Vlastimil Vondruška

Pan Vondruška svému řemeslu zkrátka rozumí, opět jsem se skvěle bavila.

Ostrov v nebezpečí Ostrov v nebezpečí Gerald Durrell

Jak si tak vzpomínám, snažila jsem se tuto knihu číst už kdysi dřív, ale asi pro ni nebyl ten správný čas. Ten nastal až nyní a musím říct, že jsem si ji skutečně užívala. Kéž by bylo na světě co nejméně lidí jako je Looja a co nejvíce jako Foxglove, Hannibal, Králík a Audrey. P.S. Bez Droomů by to nejspíš taky nešlo.

06.02.2015 4 z 5

Dášeňka Dášeňka Karel Čapek

Úžasná knížka, kterou jsem milovala jako dítě a s potěšením konstatuji, že se dnešním dětem také líbí. Jako dospělák pochopitelně oceňuji Čapkův jazyk mnohem více :-)

Pohádková lampička Pohádková lampička František Nepil

Tak Nepil je úžasný, skavělá fantazie a ještě krásnější jazyk. Pokud by se to nelíbilo dětem (jakože líbilo), tak mně tedy 100%.

02.02.2017 5 z 5

První muž Říma První muž Říma Colleen McCullough

Skvěle napsaná kniha, i když se mi občas ta římská jména dost pletla, ale to rozhodně není chyba autorky. Postavy jsou skvěle vylíčeny a velmi uvěřitelné. Rozhodně nejsem expertem na historii dávného Říma, takže nehodlám a ani nechci hodnotit případnou faktickou přesnost. Pro mne to bylo skvělé čtení a také velké poučení o historii. Všem, které poněkud odrazuje tloušťka této knihy a ostatně celého sedmidílného cyklu, mohu jen vzkázat, směle do toho, bude se vám to líbit. Máte-li pochopitelně, alespoň trochu slabost pro historické ságy.

06.02.2015 5 z 5

Malacijská tapisérie Malacijská tapisérie Brian Wilson Aldiss

Nemůžu tvrdit, že by to byla vyloženě mizerná kniha. Přečíst se rozhodně dá. Jen jsem nepochopila důvod, proč ji pan Aldiss vlastně napsal. Je poměrně dost "ukecaná" a málo se toho tam děje. Přišla by mi slušná jako povídka, kdyby se podstatně očesala. Jako povahová studie citového prozření lehkomyslného mladíka by to snad šlo, ale proč na skoro 300 stránkách?

11.07.2014 2 z 5

Dobrodružství pavouka Čendy Dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

Překrásná autorská kniha výtvarníka Pavla Čecha. Děti ji zbožňují, i když dospělákovi může přijít na první pohled poněkud strašidelná. Přečetli jsme ji jedním vrzem a děti pak žadonily, že ji chtějí číst zítra zase :-)

28.06.2014 5 z 5

Svět zvířátek Svět zvířátek neznámý - neuveden

Krásné obrázky, krátké příběhy s velkými písmeny. Určitě využijeme za rok jako cvičnou knihu ke čtení.

21.06.2014 4 z 5

Medvídek Paddington Medvídek Paddington Michael Bond

Paddington je vlastně takové čtyřleté dítě, svět je pro něj úžasný a plný zajímavých věcí, které je třeba vyzkoušet. Do všeho se vrhá po hlavě, a hlavně, myslí srdcem. Jo, jasně, že je to medvěd, ale v tom případě mám doma taky jednoho takového medvídka, vlastně medvědici :-)

27.05.2014 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Jednoduše milovaná kniha :-)

Sůl nad zlato a jiné pohádky Sůl nad zlato a jiné pohádky Božena Němcová

Soubor klasických pohádek z pera Boženy Němcové, co více dodat. Jen se připravte na starobylejší jazyk a tak i na časté vysvětlování dětem...."A mamí, co znamená....?" :-)

05.05.2014 5 z 5

Vlčí píseň Vlčí píseň Jenny Nowak (p)

Nečetla jsem předchozí díly, takže nemohu porovnávat. Tento díl je spíše historickým románem, lehounce šmrncnutým do fantasy. Kdyby nebylo Vlada, nedal by se ani jako fantasy označit, spíš taková romance, ale to rozhodně není kritika. Napsané je to moc dobře a v podání Jenny Nowak je Vlad vlastně sympatická osoba. Jestli někdy, někde najdu i další díly, rozhodně nebudu váhat nad jejich přečtením.

17.02.2017 4 z 5

Vlci, draci, bájná zvířata Vlci, draci, bájná zvířata Claude-Catherine Ragache

Velmi půvabně ilustrovaná kniha plná spíše těch méně známých mýtů z celého světa. Za každým úsekem knihy (tedy po pověstech věnovaných vlkům, pak drakům a pak i různým bájným tvorům) je pár stránek věnovaných spíše faktům. Knížku jsme si moc užily, kupodivu největší ohlas sklidila právě ta faktografická část.

17.02.2015 5 z 5

Neviditelný Neviditelný Herbert George Wells

Klasická kniha, která byla již několikrát zfilmována a zpracována i pro rozhlas. Momentálně si vzpomínám jen mlhavě na film s Kevinem Baconem, který však byl skutečně pouze velmi volně inspirován.
Mohlo by se zdát paradoxní, že si autor pro postavu neviditelného vybral právě někoho povahově tak vybaveného, či spíše nevybaveného, jako je Griffin. Kdyby měl povahu spíše páně Kempovu, celý příběh by se odvíjel nepochybně zcela jinak. Ovšem tak by autor již nemohl poukázat na všeliká nebezpečí týkající se jak lidských povah, tak i jistých možných vědeckých objevů.
Jediný důvod, proč jsem nedala 5 hvězdiček, jsou chyby tisku, což je v době, kdy nakladatelství ještě oplývala korektory, hanba.

06.02.2015 4 z 5

Krtkův den Krtkův den Josef Brukner

Oblíbený, tisíckrát přečtený krteček, není co víc dodat!

13.09.2014 5 z 5

O jabloňce O jabloňce Eduard Petiška

Oblíbené dětské leporelo, které je vlastně úryvkem z Martínkovy čítanky. Ilustrace paní Zmatlíkové jsou zkrátka úžasné a dětem se moc líbí, alespoň těm mým určitě.

12.09.2014 5 z 5

Krtek jde do školy Krtek jde do školy Michal Černík

Oblíbené "krtčí" leporelo s básničkou Michala Černíka.

11.09.2014 5 z 5

Dětem Zdeněk Miler a Krtek Dětem Zdeněk Miler a Krtek Hana Doskočilová

Přečteno asi "stokrát" tam a zpátky i na přeskáčku, dle přání mladší dcery a někdy i té starší :-) Zkrátka se jí nemohly nabažit :-)

11.09.2014 5 z 5