nemluva nemluva komentáře u knih

Mít nebo být? Mít nebo být? Erich Fromm

Četl jsem to už dávno, tehdy bych dal určitě pět hvězd. Dám je i nyní. Člověk si z toho může vzít opravdu velmi mnoho, Tady asi záleží na osobních zkušenostech, nebo postoji k životu. Erich Fromm byl psycholog a psychoanalytik a jeho argumentace vychází z praktické znalosti lidské mysli. Ta argumentace je hodně přesvědčivá a myslím že i pravdivá.

25.04.2022 5 z 5

Konečná fáze Konečná fáze Thor Kunkel

Je to pohled na svět a WW 2 očima příslušníka SS. Tady hlavní hrdina určitě není kladná postava. Přibližuje to člověku život a myšlení lidí za Třetí říše. Je to dobrodružné a dobře napsané. Je to velmi originální. Poskytuje to člověku spoustu námětů k zamyšlení. Kniha mě opravdu kladně překvapila. Rozhodně doporučuji!

22.04.2022 5 z 5

Most v džungli Most v džungli Bruno Traven

U nás to vyšlo také jako součást knihy povídek Noční návštěva. Jako součást celku spolu s dalšími autorovými povídkami ji hodnotím velmi dobře. Je to rozsahem a příběhem skutečně spíše povídka.
Celkově všechny knihy B. Travena která jsem četl mají úžasnou atmosféru a skvěle se čtou. Přál bych si, aby celé jeho dílo přeloženo nebo vydáno do češtiny znovu a bez cenzury, které se na některých jeho knihách dopustil minulý režim.
Autor který dopodrobna rozebírá praktiky jihoamerických vlád proti indiánům a praktiky amerických nadnárodních společností v této části světa je svým způsobem aktuální i dnes.

26.08.2023 4 z 5

Musaši Musaši Eidži Jošikawa

Velmi dobře se to čte a je to hodně dlouhé, takže máte na dlouhou dobu o zábavu postaráno. Opravdu mě to moc bavilo. Nemám co bych tomu vytknul jako historickému románu. Nicméně pokud se chcete něco dozvědět o Musašim jako skutečné historické postavě potom je třeba číst jiné knihy.
Je tam hodně filozofických úvah přibližujících "cestu meče" a zenu. Postavy jsou jednoduché, přesně tak jak jednoduché být mají. Nebylo myslím nic složitého na uvažování středověkého rolníka, obchodníka nebo jeho ženy. Myšlení postav z vyšších vrstev společnosti je zase hodně ovlivněné japonskou kulturou a zenem. Kniha se snaží čtenáře také vychovávat a vést k osobnímu rozvoji. Líbí se mi i náhodná setkávání navzájem propojených postav. Díky tomuto fenoménu by z toho šla velmi snadno vytvořit třeba i divadelní hra. Je to románová fikce a takové "náhody" se lidem kteří jsou nějakým způsobem spolu propojeni "vesmírem" stávají často. Pokud po takovém "náhodném" setkání opravdu touží.

05.07.2022 5 z 5

Dohoda s nemocí (kniha první) Dohoda s nemocí (kniha první) Valerij Vladimirovič Sineľnikov

První knihou kterou jsem od autora četl je Síla záměru. V ní několikrát odkazuje zpět k této první knize. V podstatě platí že pokud chcete správně pochopit a používat to co je v dalších knihách musíte znát Dohodu s nemoci - knihu první.
V podstatě tam pro Evropana postiženého vírou v lékařskou vědu vysvětluje že podstata nemocí se skrývá v podvědomí. Konflikt vědomí s podvědomím vyvolává nemoci, odstraněním tohoto konfliktu je možné nemoci vyléčit. Navíc poskytuje výborný a funkční návod jak se naučit se svým podvědomím pracovat.

24.05.2022 5 z 5