NeferNeferNefe NeferNeferNefe komentáře u knih

Dominika na cestě Japonskem Dominika na cestě Japonskem Dominika Gawliczková

Kniha byla sice čtivá a měla jsem ji rychle přečtenou, ale také proto, že byla až příliš stručná a informací bylo poskrovnu. Knize by, dle mého názoru, prospěl promyšlenější koncept a daleko podrobnější propracování zejména závěru knihy. Zde jsme se z půlky cesty během pár stran dostali až na konec putování. Pochválit bych chtěla vtip a nadhled, se kterým je kniha napsaná.

21.11.2021 3 z 5

Lukostřelec Lukostřelec Paulo Coelho

Paulo Coelho umí psát, to je jisté. Příběh bych asi ocenila více, ale to je možná spíš tím, jaké mám aktuální rozpoložení. Vcelku asi chápu, co měla kniha sdělit, ale někdy je toho tlaku na to, cítit se z knihy jaksi oduševněle až příliš. Samozřejmě kniha je mnohovrstevná, proto si v ní najde každý něco trochu jiného. Mně osobně trochu chybí přesah z egocentrismu, kdy i spojence vlastně hledáme pro svůj prospěch, hledáme sebe, svou životní cestu, ale nějak mi tam chybí ti ostatní. Ilustrace potěšily.

22.03.2024 3 z 5

Merde Impossible Merde Impossible Stephen Clarke

Oddechovka, ale příliš mě nezaujala. Od autora jsem četla ještě knihu Faktor Merde, která mě bavila více.

05.08.2022 2 z 5

Něžná (4 novely) Něžná (4 novely) Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Je to už hodně let, co jsem tuhle knížku četla. Nedokázala bych přesně popsat, co se v ní píše, ale zůstal ve mně silný pocit, vzpomínka na úžasné dílo o vztahu dvou lidí a co se stane, když člověk zůstane sám. Přečetla bych si jí znovu, ale bojím se, jak bych jí po letech vnímala, je zatím to nejlepší, co jsem kdy četla.

26.11.2018 5 z 5

Svátost manželství Svátost manželství Erma Bombeck

Oddychovka, kterou mohu doporučit čerstvě sezdaným. Pochopíte, že život v manželství je mnohdy jako přes kopírák.

23.11.2018 3 z 5

Starý kraj Starý kraj Dörte Hansen

Nějak mě kniha neoslovila. Téma mě nebavilo. Navíc jsem se občas ztrácela v postavách.

13.03.2024 2 z 5

Goya čili Trpká cesta poznání Goya čili Trpká cesta poznání Lion Feuchtwanger

Krásná kniha, která se mi i přes obsáhlost dobře četla. Nejvíce jsem byla překvapena z toho, kolik životní moudrosti a zkušenosti jsem v ní vlastně našla. Škoda, že na pokračování už nedošlo, určitě bych si ho přečetla.

23.11.2023 5 z 5

Mapa soli a hvězd Mapa soli a hvězd Zeyn Joukhadar (p)

Když jsem vzala knihu do ruky, měla jsem poněkud jiné očekávání. Současný příběh byl místy nereálný, jak zde už někdo uváděl. Nicméně kniha se četla dobře a hezky plynula.

17.10.2023 4 z 5