Nedflanders165 Nedflanders165 komentáře u knih

Rozpustilá pohádka Rozpustilá pohádka Karla Dolénková

Tohle byla vůbec první knížka, kterou jsem byl schopen sám si číst. A bylo to někdy v zimě roku 1953/54, knížka byla ze školní knihovny tehdejší Národní školy v Kněžicích u Jablonného v Podještědí. Dodnes si ji pamatuji, pohádkové příběhy, samozřejmě dobově příslušně ideologicky laděné, knížka samozřejmě dávno zapomenutá, nicméně pokud by ji někdo měl, rád ji od něj koupím.

26.01.2023

Mlýn na ponorné řece Mlýn na ponorné řece Alfred Technik

Zajímavém jak diametrálně se mohou lišit názory na jedno dílo. Tuhle knihu jsem si vyhrabal v jedné "knihobudce", autora, ani dílo jsem předtím neznal.
Kniha se mi jeví jako zcela jalová, příběh v podstatě nemá a nebo je tak nesouvislý, že jen ze setrvačnosti a naděje, že se konečně začne něco dít, jsem ji dočetl celou. Přemíra archaických, nebo snad lokálních výrazů, i když autor pochází ze zcela jiného kraje, absence souvislého děje, nijaký závěr. A to prosím neočekávám, že každá kniha nutně musí končit happyendem. Dokladem mého negativního hodnocení může být i to, že kniha se stala jakousi volnou předlohou filmu Ďáblova past, ovšem s dějem zcela odlišným.

26.01.2023 odpad!