Naty21 Naty21 komentáře u knih

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Tentokrát se ocitáme v Irsku a to rovnou (příjemná změna oproti ostatním dílům). Nejprve v Dublinu, kde se odehraje hodně rychlé setkání hlavních hrdinů a pak už se přesouváme na venkov do kulinářské školy.

Hlavními postavami jsou Hannah a Connor. Hannah (sestra Míny, kterou už známe z předchozího dílu Chata ve Švýcarsku) se rozhodla opustit svůj stereotyp v práci a po vzoru Míny trochu zariskovat a vydala se na kulinářský kurz, se kterým jak později zjistí má co dočinění Connor. Obě dvě postavy mi přišly sympatické, i když občasné Connorovo naštvání nooo.... Když pak člověk zjistil, co je vše zatím, tak mu to i odpustil.

Tenhle díl byl prostě skvělý, klidně bych ho (za mě) zařadila kvalitou ke Kavárně v Kodani. Prostě klasická romantická oddechovka od Julie. Jediné co, tak ten kulinářský kurz mi trochu připomínal cukrářský kurz z Cukrárny v Paříži, ale zase to vyrovnávaly informace o nové oboru a to bylo právo. Už se těším na Skotsko!!

29.11.2022 5 z 5

Vášeň Vášeň Geneva Lee

Po těch negativních recenzích jsem měla docela strach a nakonec musím říct, že mi to nepřišlo zas až tak děsný. Taková průměrná erotika, určitě znám mnohem lepší knihy z tohoto žánru.

Příběh se odehrává v Londýně po odpromování Clary (hlavní postavy). Clara se dostává na večírek studentů, kde se seznamuje s tajemným Alexandrem, ze kterého se nakonec vyklube princ a následník trůnu (woow jsme překvapený). Celkově je příběh hlavně o "vztahu" Alexandera a Clary a občas se zmíní Londýn (jsme překvapený znova).

Hlavními postavami jsou jak jsem zmínila už výše princ Alexander a Clara.
Oba dva toho mají dost zasebou a spoustu tajemství z minulosti, které postupně vyplavou na povrch (hlavně díky tisku ...).

Celkově za mě je kniha prostě taková průměrná (možná lehce podprůměrná) erotika. Určitě znám mnohem lepší knihy. Přijede mi, že tato kniha nepřichází s ničím originálním a hodně mi to připomínalo jiné příběhy. Chování zejména Clary mi přišlo občas dost hloupé až jsem si klepala na hlavu. Alexander mi zas tak hrozný nepřišel, i když taky úplně nevěděl kam patří. A prosím opět tu máme dost šílené výrazy pro intimní partie (jak jinak).
Prostě kniha, která neurazí ani nenadchne.

27.11.2022 2 z 5

Království prokletých Království prokletých Kerri Maniscalco

Hned na úvod musím říct, že tenhle díl byl naprosto úžasný a už se nemůžu dočkat dalšího.

Druhý díl se celý odehrává v pekle a přímo navazuje na první. Autorka detailně popisuje jak peklo, tak jednotlivé dvory hříšných princů a popis je opravdu skvělý (jako by tam čtenář byl). Seznamujeme se taky s démonickým světem, jako zákony, přetvářkou na jednotlivých dvorech, ale také démonickými pověrami a kouzly (ano občas jsem byla trochu ztracená v kouzlech).

Hlavními postavami jsou samozřejmě Ira a Emilie . Iru poznáváme o něco víc stejně tak jeho tajemství (omg a že tam jedno velké je, ale pšt). Chování Emilie mi občas přišlo trochu nesmyslné, ale jinak byla odvážná a šla si za svým a to zjistit pravdu o vraždě sestry. No a taky se podrobněji seznámíme s jednotlivými princi.

Obálka stejně jako první díl úžasná. Možná by čtenář ocenil ještě mapu pekla a jednotlivých panství.

Jak už jsem psala výše tak tenhle díl byl naprosto úžasný. Samá akce už od začátku a člověk ani neví jak a najednou je na konci (samozřejmě to skončí v tu nejlepší chvíli a situaci) a vy nutně potřebujete další díl. Vyřeší se tu některé záhady, ale zároveň se další objeví a vy vlastně nevíte jak to nakonec všechno dopadne. A bože ta chemie mezi hlavními postavami je něco neuvěřitelného. Jednoznačně ano ano doporučuji.

27.11.2022 5 z 5

Richard Ramirez: Night Stalker Richard Ramirez: Night Stalker Philip Carlo

Musím říct, že ze začátku se mi do knihy tedy vůbec nechtělo. Důvodem byl počet stránek a pro mě je něco jiného o vrazích poslouchat nebo o nich číst (člověk si všechno víc představuje a pak nemůže spát). Každopádně jsem se nechala přemluvit a vůbec nelituji, protože zpracování knihy je opravdu excelentní.
Kniha podává podrobný popis (a když píšu podrobný tak myslím opravdu podrobný (občas i hodinu po hodině)) života sériového vraha Richarda Ramireze. Dozvídáme se o jeho vraždách, rodinném životě, zatčení a konečném procesu a odsouzení.
Hlavní postavou (jestli se to dá vůbec takhle napsat) je samozřejmě Richard Ramirez. Dále jsou zde i postavy vyšetřovatelů, rodinných příslušníků a obětí. Občas se zde vyskytují i přímé řeči, citace atd. (hlavně tedy v části procesu).
Jak jsem psala výše, kniha je rozdělena do několika částí, některé z nich obsahují i citace třeba z novinových článků. Na konci knihy pak najdeme fotografie ze života Richarda, z míst jeho činů nebo od soudu. Dále je pak ještě dialog mezi odsouzeným a autorem.
Pro někoho kdo true crime vyhledává je tato edice úplně ideální. Kniha do detailů popisuje celý život jednoho z nebrutálnějších sériových vrahů (pro mě byla část z procesu lehce zdlouhavá). V části o rodině je i zmíněno několik možností proč se vlastně stal čím se stal (co ho k tomu mohlo vést). Jako za mě jednoznačně doporučuji. Samozřejmě pro čtenáře, který se nebojí drsnějších témat...

12.11.2022 5 z 5

Jenom nestvůra Jenom nestvůra Vanessa Len

Příběh se odehrává v Londýně (prostě krása už od počátku). Nejdříve v našem čase a po počátečních problémech hlavních hrdinů se přesouvá do období 90. let, kdyby byl Londýn opravdu jiným místem. Musím říct, že popis prostředí je prostě úžasný (jako by tam čtenář odcestoval sám).

Hlavními postavami jsou Joan (naše poloviční nestvůra), Aaron, Nick a Ruth. Nejvíce mi sedla Joan. I přesto všechno, že se k nestvůřímu světu dostala jako slepá k houslím, tak byla iniciativní, inteligentní a odvážná a i když jí ostatní odrazovali, tak se nebála jít si za svým (v tomto případě změnit události v minulosti). Nejméně mi sedli Aaron a Ruth. On, že se pořád akorát bál a chtěl od všeho utéct a Ruth byla zas moc tajnůstkářská. Nicka mi bylo ve výsledku i docela líto (po dočtení pochopíte).

Obálka knihy je prostě nádherná, k tomu ani nejde víc dodat. I když bych možná ocenila nějak rodokmen jednotlivých nestvůřích rodin.

Skvělá nová fantasy série, s novým námětem a to cestováním v čase. Trochu jsem se bála, že to bude do sci-fi (a to moc nemusím), ale nestalo se tak.
Akce byla už od začátku knihy a celou dobu se tam něco dělo. Kniha se prostě četla sama. Člověk je samozřejmě trochu ztracený v čase, a taky ve vysvětlování jak to vlastně v nestvůřím světě chodí (hlavně co se jednotlivých rodin a jejich schopností týče), ale je to začátek série, tak trochu blázinec v tom musím být. Ale ten konec mě trochu zarazil, protože ten fakt nevypadá na další díl, ale tak uvidíme. Každopádně určitě doporučuji přečíst.

08.11.2022 4 z 5

Moje (tak trochu) utajené dítě Moje (tak trochu) utajené dítě Penelope Bloom

První díl nové romanticko-erotické série od Penelope jak ji známe. Po dočtení série Objekty touhy jsem byla taková na rozpacích (za mě pořád nejlepší první dva díly), takže jsem byla zvědavá na další sérii.
Nikoho z nás asi nepřekvapí zápletka, která je u většiny erotických knih stejná (sexy alfa samec a naivka), taky už víme jak to skončí že... V tomhle příběhu máme Damona a Chelsea, jako hlavní aktéry a Lunu (utajená dcerka). Hodně mi ten námět připomínal díl Její tajemství z první série.
Kdo hledá jednoduchou romanticko-erotickou oddechovku, tak Penelope je určitě správná volba. Musím říct, že mi u téhle knihy přišla už trochu více vypsaná. Objekty touhy jsou trochu jednodušší. Za mě jsou super sakrastické "urážky" mezi hlavními postavami, je to prostě vtipné.

28.10.2022 3 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Tahle kniha je moje první od autorky a nemůžu se dočkat dalších.
Příběh se odehrává v období komunistického (spíše tyranského) prostředí Rumunska, konec roku 1989 a blížící se revoluce, kdy sledujeme pád komunismu i v Evropě, prostřednictvím rádií Svobodná Evropa nebo hlas Ameriky, které poslouchají hlavní postavy. Tohle období vlády Nicolaea Ceauşesca jsem vůbec neznala (ostuda) a z toho co jsem se dozvěděla, mě až zamrazilo. Velká část příběhu se mimo jiné odehrává i v okolí amerického diplomata a ambasády (rozdíly jak svět vidí Rumunsko x jak si Rumuni představují okolní státy a život v nich).
Hlavní postavou je zde student Cristian, který nás vlastně provází tímto obdobím, obdobím kdy se obyčejní lidé báli, kamkoliv jít, s kýmkoliv mluvit... protože nikdy nevíte, kdy vás kdo slyší a kdo je zrovna "praskač".... to také na vlastní kůži Cristian pocítí.
Kniha je krásně zpracovaná, je zde mapa tehdejší Evropy, Rumunska, v průběhu nacházíme i "zprávy" od tajné policie a donašečů a nakonci příběhu jsou reálné fotografie z tehdejší revoluce, života lidí a úplně nakonci jsou historického okamžiky.
Za mě naprosto jasně jedna z nejlepších knih letoška, autorka skvěle vystihla atmosféru tehdejšího období, člověka při čtení až mrazí, co se vůbec odehrávalo za "zdmi", a jak vůbec Rumunsko viděl zbytek světa, jak třeba Ceauşescu dokonale manipuloval s ostatními prezidenty atd., v průběhu přesně zjišťujeme, že si nemůžeme být ničím a nikým jistí, konec knihy je ponechám pro zamyšlení .

23.10.2022 5 z 5

Tři drobné chybičky Tři drobné chybičky Nikki Sloane

Pokračování erotické série Klub zavázaných očí, opět se podíváme do Chicaga, tentokrát jsou hlavními postavami Joseph majitel klubu a mladičká studentka Noemi, kteří na sebe narazí náhodou při jedné rvačce v jednom z klubů a tím to vše začíná. Musím říct, že Joseph mi přišel sympatický, zatímco Noemi mi úplně k srdci nepřirostla, jako chápu byla mladinká, ale občas dost naivní a hloupá a strašně mi celý její životní příběh připomínal Avery z Pěšce a trochu postavu Dominika z předchozího dílu, jednou dominat a vzápětí stydlín ‍️
Obálky jsou k příběhům ideální (ale už méně když knihu čtěte v buse )
Je jasné, že hned od začátku příběhu víme, co se bude dít a asi i jak to skončí, ale za mě je to jedna z lepších erotických sérií, první díl podle mého názoru nejlepší (i postavy mi sedly nejvíc ) a hlavně v tomto příběhu na mě bylo až moc sexu a ne jen tak ledajakého, určitě kniha 18+ ale byl tam jeden z wow momentů, i když člověk už tak od půlky odhadl co to bude takže erotická oddechovka, která ubíhá docela rychle mně nesedla hlavní ženská postava a míň sexu a trochu víc příběhu by bylo fajn

23.10.2022 3 z 5