Natty Natty komentáře u knih

Brána do pekel Brána do pekel Wayne Ford

(SPOILER) Tak tady se o vážně o kvalitním díle mluvit nedá. Žena, která si o sobě nic nepamatuje, prostupuje příběhem, ve kterém je zajata, umístěna na těžké práce a znásilňována. Útěk je tedy jasný. Zjišťuje, že má do svalové paměti vtisknuté bojové instinkty a cit pro zabíjení a postupně se odhaluje, kým doopravdy je. Odkrytí pravdy nebylo nijak fascinující, byť to nebylo příliš odhadnutelné.

Je to vlastně docela čtivé, příběh by měl taky potenciál, ale potřebovalo by to pero jiného spisovatele.

VELKÝ SPOILER PŘÍBĚHU PRO ZMATENÉ
S manželem zemřeli při přestřelce, jeho mysl přesunuli do těla neznámé zemřelé ženy. Ta si po probuzení nic nepamatovala a prodělala výcvik u komanda. Po jednom nepovedeném zásahu je odtažena a nasazena na těžké práce, kde je sexuálně zneužívána. Odtud se jí podaří utéct, stojí to několik cizích životů, ale po nepovedeném boji je opět zajata. Zde je díky svému tetování z komanda záchráněna, vyléčena a dozví se pravdu o svém mozku. Je vyřazena ze služby, dostane byt, ale stále touží zabíjet. Pořídí si zbraně, auto a vyjíždí tvořit zkázu.

19.05.2024 2 z 5

Louh na báby Louh na báby Zbyněk Černík

Abych řekla pravdu, moc jsem toho od knihy neočekávala, takže mě nakonec příjemně překvapila. Jsou to takové jednoduché ryze české humorné sci-fi povídky, plné trefně umístěných češtinářských obratů, delikátních výrazů a neotřelých nápadů. Celé je to trochu absurdní - ale v tom správném slova smyslu! Prostě fajn oddechovka na jeden večer.

Takový louh na báby bych časem rozhodně neodmítla. :D

26.04.2024 4 z 5