Natique Natique komentáře u knih

Hořící kříž Hořící kříž Diana Gabaldon

Doslova se prokousat začátkem, vydržet do konce druhé třetiny knihy, a pak se děj rozjede tak, jak jsme zvyklí z předešlých dílů :-)

10.07.2019 4 z 5

Zvířátka Zvířátka Eva Horáková

Super kniha, malým čtenářům se krásně čte.

27.05.2019 5 z 5

Moje maminka je nej Moje maminka je nej Eva Horáková

Autorka sice rozdělila pohádky podle obtížnosti (tj. od jednoslabičných až po trojslabičné), nicméně i u prvních pohádek používá tak složitá souvětí, že se v nich začínající malí čtenáři ztrácí a vůbec nejsou schopni pochytit děj. Mnohem více se mi od autorky líbila kniha Zvířátka.

27.05.2019 1 z 5

3 pohádky - Červená Karkulka, Jeníček a Mařenka, Zlatuška a 3 medvědi 3 pohádky - Červená Karkulka, Jeníček a Mařenka, Zlatuška a 3 medvědi neznámý - neuveden

Tři klasické pohádky až na maličkosti hezky vyprávěné, navíc doplněné netradiční ilustrací.

30.12.2018 4 z 5

Ježíšek vypráví o vánočních tradicích Ježíšek vypráví o vánočních tradicích František Ber

Pohádky mě nijak neoslnily, ba naopak. Z knihy jsem byla zklamaná.

28.12.2018 2 z 5

Vánoční pohádky Vánoční pohádky Zuzana Pospíšilová

Když jsme knihu kupovali, čekali jsme, že navodí vánoční atmosféru a přinese nám domů trochu toho vánočního kouzla. Některé z pohádek naše očekávání splnily, některé byly nic moc a pár z nich bych dokonce označila za nevhodné pro knihu pojmenovanou Vánoční pohádky. Trochu jsem litovala, že jsem si knihu nepřečetla předtím, než jsem ji začala číst dětem, některé pohádky bych bývala raději vynechala.

16.12.2018 2 z 5

Lord John a skotský vězeň Lord John a skotský vězeň Diana Gabaldon

Nejlepší díl ze série. K četbě bych ho doporučila i těm, kteří čtou pouze sérii Cizinka, ideálně přečíst si ho v průběhu Mořeplavce, když je Jamie na Helwateru. Děj se odehrává v roce 1760.

03.12.2018 5 z 5

Dcery ohně Dcery ohně Barbara Erskine

Ani téměř po sto stranách jsem se nedokázala začíst... Příběh hodnotit nemohu, když jsem knihu nedočetla ani do pětiny, ale styl, jakým autorka píše, mi nesedl.

21.11.2018 2 z 5

Spartakus: Smrtí boj nekončí Spartakus: Smrtí boj nekončí Jarmila Loukotková

Druhý díl je stejně dobře napsaný jako první. Jen mi přijde, že neměl nést název Spartakus II., je to matoucí a člověk očekává pád hlavního hrdiny až na konci druhého dílu. Podtitulek dílu by byl přesnějším názvem, neboť kniha zachycuje dění po Spartakově smrti.

18.11.2018 5 z 5

Spartakus: Před námi boj Spartakus: Před námi boj Jarmila Loukotková

Skvěle a čtivě napsaná kniha. Po jejím dočtení, v tom všem smutku, přemýšlím, jestli vůbec mohl skončit Spartakus jinak?
[...]"Milý příteli Kaste, Krassus má ve svém vojsku jinou kázeň než já. Krassus svoje neposlušné vojáky popravuje před očima celého mužstva, kdežto moji neposlušní vojáci naopak tasí meče na mne před zraky celého tábora a házejí na mne číše. U nich poroučí Krassus. U nás poroučíte vy. Poručte si tedy, že musíte zvítězit." (s. 345)

13.11.2018 5 z 5

Lord John a Bratrstvo čepele Lord John a Bratrstvo čepele Diana Gabaldon

Zklamání z prvního dílu mi zcela vynahradil díl druhý. Těším se na třetí :-)

02.11.2018 5 z 5

Lord John a důvěrná záležitost Lord John a důvěrná záležitost Diana Gabaldon

Postavu lorda Johna jsem si oblíbila v autorčině sérii Cizinka. Z knihy Lord John jsem se chtěla dozvědět něco víc o jeho životě, lépe ho poznat, chvíli s ním být :-) Ale musím říct, že jsem dost zklamaná. O Johnovi, jakož i o jeho životě, jsem se nedozvěděla téměř nic nového, řekla bych, že ta kniha ani o něm nebyla. Evidentně detektivní žánr nebude mým šálkem kávy. Ztrácela jsem se v ději, příliš mnoho mrtvých, příliš mnoho podezřelých, příliš mnoho vyšetřujících. Popravdě mě ani nezajímalo, kdo koho a proč zabil. Příběh mě nebavil, světlé chvilky jsem nacházela jen v okamžicích, které se zaobírali soukromým lorda J. No, třeba bude druhý díl lepší :-)

4 hvězdičky dávám proto, že si nemyslím, že je kniha špatně napsaná, já prostě jen čekala něco jiného...

12.10.2018 4 z 5

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

Od autora jsem již četla Pilíře země a tento román, přijde mi, popisuje minimálně podobný příběh, jen jména hlavních postav se změnila. Stejné charaktery, podobné zápletky... Dočetla jsem do půlky, nevím, zda se k románu ještě někdy vrátím...

19.03.2018 3 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Na knihu jsem byla dlouho zvědavá. Když jsem se k ní konečně dostala, vydržela jsem číst silou vůle asi do strany 114. Je vidět, že autor má bujnou fantazii a některé jeho představy mě okouzlily. Nicméně děj je pro mě příliš chaotický a styl vyprávění mně nějak nesedl.

18.03.2018 3 z 5

Bubny podzimu Bubny podzimu Diana Gabaldon

Ze začátku jsem se bála, že příběh začne uvadat, ale jsme moc ráda, že jsem se spletla... :-)

04.02.2018 5 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Tuhle sérii prostě miluji :-)

16.12.2017 5 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Skvělé pokračování Cizinky. Potěšilo mě, že se v tomto díle již nevyskytuje tolik překlepů, jak tomu bylo v tom předešlém, jen některé pasáže byly dosti zmatečně psané (možná jen přeložené). Nicméně příběh je skvělý, občas se tu najdou dost úsměvné situace (stejně jako v Cizince), občas mi i naskočila husí kůže. Závěr knihy nepopsatelný.

26.11.2017 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Krásná kniha, jen mě mrzí ty chyby v textu a překlepy. A oslovení Sassenachová mi vždycky vezme trochu toho romantického kouzla. Proč tam prostě nemohlo být jen to "Sassenach"?

12.11.2017 5 z 5

Proměny zvířat - antistresové omalovánky Proměny zvířat - antistresové omalovánky Kerby Rosanes

Ze všech omalovánek, co jsem už vyzkoušela, jsou tyhle nej. :-)

08.04.2016 5 z 5

Antistresové omalovánky: Mandaly Antistresové omalovánky: Mandaly Jenean Morrison

Mandaly jsou pěkně vytištěné, umístěné vždy do středu stránky (A4). Na 104 stranách najdete 50 mandal + 3 malé v úvodu knihy :-) Knihu mohu doporučit.

18.12.2015 5 z 5