mythos91 mythos91 komentáře u knih

Pokrokem k zániku Pokrokem k zániku Mnislav Zelený-Atapana

S panem Atapanou jsem viděl několik diskusních TV pořadů a rozhovorů v rádiu a jeho názory mne natolik zaujali, že jsem si pořídil tuto knihu. Kapitoly ohledně krajanů v Jižní Americe a politické články mne až tak neoslovili, ale o to víc se mi líbily témata ohledně globalizace a eseje a úvahy o způsobu života, jak píše pan Atapana, naší euroatlantické společnosti s přirovnáváním života jím bádaných indiánů v Amazonii. Skutečně se musíme zamýšlet nad tempem našich životů, nemocemi vyspělých států nebo zvyšující se výrobou všeho... do jakých výšin to vše směřuje. Jak autor popisuje, to pravou cestou do budoucna je cesta větší skromnosti a nespotřebovávat tolik... návrat ke kořenům a souznění s přírodou a jejími zákony.

17.10.2019 4 z 5

Drsný je zákon mé země Drsný je zákon mé země Tore Kvaeven

Autor popisuje velmi dobře čtivým jazykem život skutečně drsných chlapů vikinské éry a jejich cesty do Afriky. I když kniha nepřekypovala bitvami, a spousta stránek se odehrávala putováním „jen“ kolem afrického pobřeží a v podstatě se nedělo nic moc velkolepého, obratný popis krajiny, pocitů a celkového prostředí mě bavil. Nemálo času bylo věnováno setkání s místní faunou (zajímavé bylo setkání zejména s aligátory). V závěru nechybí i samotné větší bitvy s místními kmeny. "Kdo mečem žije, mečem zahyne".

14.02.2019 4 z 5

Vraní kost Vraní kost Robert Low

Poslední díl přísežných bratrů mě nezaujal tolik jako předešlé knihy. Orm a jeho nejbližší spolubojovníci pro mě byli osobnostmi, kterým jsem při čtení fandil, ztotožňoval se s nimi a užíval si jejich dobrodružná putování. Hlavní postavou této knihy je namyšlený „spratek“ Olaf, který už se jako malý kluk projevoval v předchozích dílech, teď už řádně dospěl, né však charakterem, ale jen postavou a svaly. Nenaplnil tedy mé požadavky hlavní postavy. Nicméně čerpání autora z historických faktů přidává knížce kladné body a děj celkově je psaný pěkně. Takže suma sumárum průměr.

07.01.2019 3 z 5

Ve znamení Berana - Cesta rozhodnosti Ve znamení Berana - Cesta rozhodnosti Ulrich Schaffer

Poměrně krátká kniha popisující vlastnosi Beranů jako znamení. Upozorňuje na silné, ale i slabé stránky v globálním pojetí pro všechny osoby tohoto znamení. Doplněno mnoha krásnými fotkami znázorňujícími energie jednotlivých probíraných cest.

30.08.2021 3 z 5

Napsáno v kameni II. Napsáno v kameni II. Hana Vanická

Kniha ve zkratce popisuje zajímavá historická nebo turistická místa. Slouží jako dobrý tip na výlet.

16.08.2019 4 z 5

Odkaz Vikingů: Meč Odkaz Vikingů: Meč Ulf Schiewe

Příběh vyprávěný mladým Gilbertem, který od mala vyrůstá ve Francii v početné rodině Hautevillů. Na přelomu dospělosti odchází za štěstím a dobrodružstvím se svými bratry na jih Itálie, kde si vydobívají kořist po válečnicku. Ačkoli děj nepřekypuje krví a velkými bitvami, děj je autorem předkládán velmi čtivou formou a stále se děje něco zajímavého. V závěrečné čtvrtině si přijdou na své i příznivci strategie a velkých bitev. Z knihy celkově mám dobrý pocit. Gilbertovo vyprávění jsem si náležitě užil.

09.03.2017 4 z 5