mybooksonly mybooksonly komentáře u knih

Lásky čas Lásky čas Adéla Rosípalová

Knížku mám v rámci spolupráce s Humbook blogery.

Na Lásky čas jsem se těšila od doby, kdy bylo oznámeno že vyjde, i když jsem zatím nečetla nic od ani jedné z autorek. A nezklamala! Tohle je hrozně ňuňu mlm příběh, i když tam je nádech heavy contempa. Co se těžších témat týče, za mě byly hrozně dobře zpracované, nebyly nějak romantizované, ale zároveň do příběhu nezasahovaly tolik, aby to bylo heavy. Hodně jsem ocenila prostředí moravského maloměsta a střetnutí různých nářečí, které mě hrozně bavilo. Taky mi moc sednul humor, hlavní hrdinové měli vlastně skoro pořád slovní přestřelky a pošťuchovali se a hlavně u toho jsem se nejvíc přiblble culila. Celkově mě tohle hrozně bavilo, doporučuji všema deseti a určitě si přečtu další knížky od autorek.

27.05.2024 5 z 5

Noční ptáčata Noční ptáčata Kate J. Armstrong

Knížku jsem měla v rámci spolupráce s humbook blogery.
O Nočních ptáčatech jsem vlastně nevěděla nic, když jsem se přihlašovala do konkurzu, jenom to, že je to o dívkám co v sobě mají magii. A moc příjemně mě překvapila a neskutečně jsem si jí užila.
Co bych zmínila jako první je atmosféra, celý příběh se odehrává v 20. letech minulého století, která mají podle mě úžasnou atmosféru jenom samy o sobě, ale v kontextu knížky je to ještě úžasnější.
Taky se mi moc líbilo budování světa, který byl dobře popsaný a neztrácela jsem se v něm. Celý svět je úžasně vybudovaný, za mě to není naplácání náhodných věcí na sebe a všechno spolu úžasně funguje jako celek.
Je tady trochu zapojený feminismus, dívky s magií jsou pokládány za čarodějnice, který byl podle mě dobře zpracování, byl tam jenom trochu, t ale naprosto chápu i v kontextu doby.

09.03.2024 5 z 5

Mladokrevní Mladokrevní Sasha Laurens

Knížku jsem dostala v rámci spolupráce s humbook blogery.
Tohle byla moje úplně prvni knížka z upířího prostředí, nikdy me to nelákalo, ale tohle jsem si moc užila! Začátek byl na me trochu pomalejší, takže jsem se trochu bála ze me knížka nebude bavit, ale po par stránkách jsem se začetla a bylo to v pohodě.
Moc se mi líbilo prostředí střední školy a celkově atmosféra, kterou jsem si užila. Další plus byl worldbuilding, to, jak bylo popsané jak to v upířím světě chodí, jak se řesí vir a náhražka krve.
Romantická linka sice byla dost předvídatelná, ale i pres to jsem si vztah mezi Taylor a Kat neskutečně užila.
Poslední věc kterou chci zmínit je styl psaní. Ten mi moc sedl, knížka se četla rychle a příjemné ubíhala.
Celkově moc doporučuju, moc jsem si knížku užila!

24.08.2023 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 5 Srdcerváči. Kniha 5 Alice Oseman

Knížku mám v rámci spolupráce s humbook blogery.
Co na Srdcerváče říct? Kdybych měla zhodnotit jedním slovem bylo by to miluju.
Miluju je, protože je to příběh, který krásně nahlíží do života středoškoláků a podle mě ho moc dobře popisuje. Popisuje to problémy s rodiči, sexualitu, coming out, šikanu, ale i třeba mentální zdraví. Tomu se hlavně věnuje 4. díl, ale celkově je podle mě v Srdcerváčích realisticky popsané a to jsem na tom ocenila asi nejvíc.
Ale to, že jsou tam taková témata neznamená, že to není absolutně ňuňu příběh, který jsem si neskutečně užila a musím se přiznat, že jsem se u toho strašně culila, ale I am here for it!!
Celkově hrozně doporučuju

15.03.2024 5 z 5