Mrňous1 Mrňous1 komentáře u knih

Sedmikrásky Sedmikrásky Kristina Ohlsson

Tak jsem si v knihovně zamluvila první dva díly. Podle toho jaký je o ně zájem, jsem usoudila, že to bude pecka. První byl volný druhý díl, tak jsem se do něj s chutí pustila. Ze začátku jsem byla mírně rozčarovaná, zas taková pecka to nebyla. Hlavní hrdinka mi byla mírně nesympatická, taková nevyzrálá osobnost, její postoj k jejímu Neštěstí mi přišel směšný. To, že v životě nemůžeme dělat, po čem jsme toužili, se přece stává dost často, přišla mi nevděčná. Taky mi vadil mírně řečeno "sluníčkářský" tón celého příběhu.
Ale potom se děj trochu rozjel a druhá polovina knihy se mi četla dobře. Jsem zvědavá na další díly, zda bude mít série stoupající tendenci, nebo ji vůbec nedočtu:-)

13.03.2019 3 z 5

Maigretova gangsterská partie / Maigret a bláznivá stařenka Maigretova gangsterská partie / Maigret a bláznivá stařenka Georges Simenon

Opět příjemné poklidné čtení, zajímavá zápletka a úžasná atmosféra Paříže. Pořád přemýšlím, co mám na těch Maigretovkách tak ráda a zřejmě je to ta skutečnost, že Maigret není ztroskotanec a nevleče sebou neustále nějaké trauma, protože jeho žena nebo děti neunesli, že je policista atd....Ano, nemá děti a to ho trápí, ale snáší to s klidem a vyrovnaností a nedělá z toho vědu. Je to svět se svými pravidly a jistotami:-)

30.11.2020 4 z 5

Okamžik všeho Okamžik všeho Shelly King

Nedočetla jsem ji.

03.10.2020

Vyzvědačky pod rudou hvězdou Vyzvědačky pod rudou hvězdou Karel Pacner

Čtivé, zajímavé, poučné.

04.10.2019 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Jiří Jilík

Zajímavé a poutavé čtení. Je cítit snaha o objektivitu. Kniha se mi líbila.

10.09.2019 4 z 5

Jak přežít dobu jedovou? Jak přežít dobu jedovou? Anna Strunecká

Zajímavě podané informace, o kterých by měl každý člověk mít povědomí. Kniha se vcelku dobře čte, autorka není "vlezlá", její názory dávají smysl.

21.08.2019 4 z 5

Vražda v zapadlé uličce Vražda v zapadlé uličce Maureen Jennings

Kniha se dobře čte, ale měla jsem před očima stále postavy ze seriálu a už jsem se hůř ztotožňovala s jejich knižními předlohami.

13.10.2018 4 z 5