moonchild.an moonchild.an komentáře u knih

Síla hotentota Síla hotentota Petr Kovařík

Po vizuální stránce kniha působí klidným a minimalistickým dojmem, hlavně díky příjemným ilustracím. Přesto se toho do dvou set stran vlezlo hodně, třeba:

•Autorovy životní a obchodní zkušenosti nebo příběhy jiných lidí – ty mě na čtení bavily nejvíc.

•Cvičení k sebepoznání – opravdu mile mě překvapilo, že je kniha interaktivní.

•Popis toho, jak vzniká čokoláda, od myšlenky přes nákup kakaových bobů k zabalení čokolády a dalším myšlenkám. K procesu tvorby čokolády je přirovnáván proces utváření jedince. Nejen v první části, jak jsem si myslela. Je to originální a bavilo mě to. Taky jsem během čtení hodně čokolády spořádala, ale musela jsem si vystačit s čokoládou na vaření.

•Zamyšlení nad tím, kdo je hotentot a co je hotentotské, hlavně skrz autorovy citáty znějící „Možná je hotentotské ______, ale _____________.“

•Motivační vzkazy od jiných lidí, než je autor.

S některými myšlenkami jsem souhlasila, líbily se mi a připomněly mi, že jsem ještě nesešla z té cesty, kterou sama považuji za správnou. Jiné myšlenky mi zase pomohly vidět dveře tam, kde jsem viděla zeď. Nepočítala jsem s tím, že budu souhlasit s každým autorovým slovem – a opravdu, místy se mi některá slova až příčila, ale obávala jsem se, že těch neshod bude mnohem víc.

Děkuji autorovi za zaslání knihy.

27.01.2021 4 z 5