monishek monishek komentáře u knih

Píseň zítřka Píseň zítřka Alice Peterson

Slyšela jsem hodne chvály na tuhle knihu a nakonec to byl hezky pribeh. Prvni třetina me tedy prilis neuchvatila, ale pak se to zlepšilo. Nebylo to vyloženě, ze bych brečela, ale par dojemnych chvilek se našlo. Po druhe bych knihu necetla.

18.02.2023 4 z 5

Marné prosby mrtvých Marné prosby mrtvých Roxann Hill

Precten 4.dil a rekla bych, ze je to opet průměrná krimi. Cte se to velice dobre, kratke kapitoly mi vyhovují a precetla jsem to v podstate na jeden zátah. Je to ctive, ale samotny dej na me nepůsobí nijak wow efektem, ze ktereho bych si sedla na zadek. Proto mene hvězdiček, ale styl jakým je to napsane mi vyhovuje. Prectu si i dalsi dil, jestli u nas vyjde.

10.02.2023 3 z 5

Průlom a odhodlání Průlom a odhodlání Ulrike Schweikert

Skutecne druhy dil mi prisel o dost slabší nez prvni. Nektere komentare jsem brala s rezervou a to, ze postavy byly jine mi nevadilo. Tesila jsem se na zajimave osudy prvni lékařky apod, ale ta časová osa byla prilis zdlouhava a ma pozornost nebyla vzdy dostatečná. Ano, nektere kapitoly byly zajimave, ale nektere situace se zbytecne táhly a vubec me neoslovily. Kniha mohla byt urcite kratší a vice by se mi libilo kdyby se zaměřovala na Charite jako to bylo v prvnim díle. Celkove mi prislo, ze se roman prilis táhl a nemel v sobe gradaci. Precetla jsem, i kdyz jsem si misty rikala, ze to vzdam. Prvni dil byl ctivejsi.

19.12.2022 3 z 5

Vášeň Vášeň Geneva Lee

Prave přirovnáváni k 50 odstínum me nalakalo k precteni. Nakonec hodnotim, jako průměrný roman. Erotických scén tam bylo skutecne dost, ale samotny namet me prilis nebavil. Jako závažné tema anorexie mi take neprislo adekvatni. Řešilo se to tam, jako nejaka úchylka nez psychická nemoc. Celkove knizka neurazi-nenadchne. Konec mi take neprisel nijak napinavy nebo zajimavy, abych si precetla dalsi dil. Tímto pro me serie konci. 1.dil me nenalakal dostatecne, abych si precetla i nejaky dalsi.

07.08.2022 2 z 5

Rez & záře hvězd Rez & záře hvězd Tammy Greenwood

Dočteno a mám tak smíšené pocity. Ale za prvé jsem ráda, že znám smysl červené stuhy na obálce. A teď k obsahu. Taková neuvěřitelná dětská naivita, že mi bylo té holčičky tak lito. Říkala jsem si proč mu pořád důvěřuje a nechce utéct zpátky domu. Ocenila jsem, ze autorka sexuální scény napsala decentně. Sama uvádí, ze sled událostí a prostředí jsou podle skutečnosti, vnitřní život postav je pouze fikce. Celkově se mi příběh líbil, styl jakým to bylo napsané, ze jsme měli na situaci několik pohledu, byť z autorčiny fantazie. Ale ten závěr, ten konec Sally mě tak zasáhl a bohužel tohle fikce nebyla. Nakonec jednu hvězdičku ubírám, něco mi tam na plný počet chybělo.

06.06.2022 4 z 5

Až na kostní dřeň Až na kostní dřeň Věra Nykodýmová

(SPOILER) Obávala jsem se, jak mi tohle tema sedne. Jsem sestra a ano, zdravotníci tohle vnímají malinko jinak, musi, jinak bychom se z toho zbláznili. Nejsme bez citu, ale mame to v hlave nastavené trosku jinak. Nicméně na me tohle vubec nepůsobilo takovym dojmem, kterym by melo. Autorka si prosla velmi náročnou životní situaci, ale do knihy to neuměla predat. Líbilo by se mi více, kdyby to bylo vyprávěno v ich formě a v přítomnosti, abych se mohla do pribehu vice vzit. Abych netrpělivě cekala spolu s ni, jaky bude vysledek vysetreni apod. Připadalo mi to takhle prilis uměle. A ty vysvětlivky z Wikipedie k tomu taky moc nepřidaly. Škoda, ze takovou těžkou zkoušku, kterou ji osud připravil nenapsal někdo lepe. Takhle to ztrácí tu sílu, vážnost situace. Šlo přece o zivot a z knihy mi to přijde, jako kdyby slo pomalu o nějakou brozurku. Jsem rada, ze autorka nemoc porazila, zvladla i rekonstrukci, získala zpatky sebevědomí, ale napsany pribeh se ji prilis nevyvedl. Nerikam, ze se knížka neda cist, ale očekávala jsem tedy vetsi bombu, když jde o takove tema.

12.05.2022 3 z 5

Pan slušňák Pan slušňák Jennifer Miller

Nejprovokativnejsi sexuální vztah? Vazne? Pribeh se hrozne vlekl a ani jsem knihu necetla celou, ale po 100strance jsem preskakovala az na konec. Ani jedna postava mi nebyla sympatická. Pribeh me nezaujal, nesokoval. Nevyvolál v podstate zadne emoce. Sem tam neco vtipneho, ale to samotny pribeh nezachrání. Hvězdičky davam za napad, ale to provedení .. Skoda casu.

23.03.2022 2 z 5

Fucking Berlin: Studentkou i prostitutkou Fucking Berlin: Studentkou i prostitutkou Sonia Rossi

Nevim, co presne si o tom myslet. Knizek na podobne tema jsem cetla nekolik a tahle nepatri mezi me top..

19.02.2019 2 z 5

Kulička (3 povídky) Kulička (3 povídky) Guy de Maupassant

Krasny pribeh, ktery v situaci ukazuje skutecny charakter lidi. Bohuzel ten vysledek uz neni tak krasny, takze z pribehu je vam vlastne smutno a jste znechuceni, jelikoz je to i dnesni doba. Knizka je kratka a urcite stoji za precteni.

19.02.2019 4 z 5

Pusinka Pusinka Karel Žilák

Knizku jsem si vyhledla kvuli me oblibene tematice, ale dockala jsem se zklamani. Hodnotim jako prumer. Mozna lehci podprumer. Cte se fajn, ale je to takove nezazivne. Cetla jsem mnohem lepsi knizky se stejnou tematikou. K teto knize se uz jiste nevratim.

07.04.2016 3 z 5

Panenka, která řekla ne! Panenka, která řekla ne! Galina Valkova

Knizku jsem cetla, kdyz jsem byla ve stejnem veku, jako Galina. Mela jsem ji prectenou za chvili. Byl to sokujici a svym zpusobem zajimavy pribeh. Hure napsane, co se tyce textu, ale to mi vubec nevadilo. Knizka se cte dobre. Nechtela bych neco podobneho zazit a Galinu obdivuji. Pokud radi ctete knihy s motivem prostituce apod, tak doporucuji precist.

07.04.2016 4 z 5